Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Mar 2021 09:40

td wrote:+ andma võimaluse kontaktsetele ja haigetele eneseisolatsiooniks (haigusleht, hotellid kontaktsetele ja kergelt põdejatele)

ühisventilatsiooni seisukohast peaks muidugi eelistama eraldi majakestega motelle, neid aga linnades pole => konteinerelamud parkidesse epideemia ajaks?
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Mar 2021 10:23

https://www.delfi.ee/artikkel/92988261/graafikud-terviseamet-suri-17-koroonahaiget-oopaevaga-lisandus-1202-positiivset-testi

Ma normaalsusest ikka väga kaugel, lootsin täna max 900 positiivset testi. Üldiselt mRNAga nii, Iisraelil on kõva teadus, nemad ei mürgitaks oma rahvast ära. AstraXenecaga vaktsineerimine on selline strateegia nagu purkip--tamise presenteerimine kunstinäitusel. St tema efektiivsus liiga madal, et tema peale aega raisata (Lõuna - Aafrika on naabrite juures võimust võtmas tasapisi). Riik peaks sügisesed eelostulepingud Pfizeriga ära teema, sest eelostuleping tagab ka selle, kui uus tüvi, siis nad peavad vaktsiini muutma.

---

Tulid müügimehed kokku, ütlesid meie tootel halb maine, siis üks flanellsärgis müügimees ütles, aga paneme uue nime: ülejäänud hüüdsid kaasa Heureka !

https://forte.delfi.ee/artikkel/92990417/huvasti-astrazeneca-koroonavaktsiin-sai-uue-nime
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Mar 2021 10:32

Kinnitus jutule, mida ma juba palju varem kuulsin kv sektoriga kursis olevalt inimeselt, et ükssarvikute müügid tekitavad võimsaid anomaaliaid ka kv turul.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/92988911/tallinna-kinnisvarasse-voolab-ootamatust-kohast-varsket-raha
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Mar 2021 17:59

spl wrote:Tulid müügimehed kokku, ütlesid meie tootel halb maine, siis üks flanellsärgis müügimees ütles, aga paneme uue nime: ülejäänud hüüdsid kaasa Heureka !
https://forte.delfi.ee/artikkel/92990417/huvasti-astrazeneca-koroonavaktsiin-sai-uue-nime

Rahvasuus saab asi olema lihtsam - inimestele jääb meelde kui lihtsalt "AstraZeneca kräpp-vaktsiin", või "see AstraZeneca vaktsiin" (ehk siis: "teadagi ...AstraZeneca ... lisaküsimusi ei ole").
Ses mõttes võivad selle ringi nimetada kasvõi "axaiaalzaisdgbmsfögtsdzfövmaqvpsrodgaaslakglavaier - Covid19-vaktsiiniks", PR-i tulemust see väga ei muuda.

Kui siis peaks juba AZ asemele midagi mõtlema (aga ka Monsanto nimemuutus asja väga ei parandanud - Bayeri poolt ülesostmisega tuli lihtsalt pärand kaasa - nii DDT, Agent Orange, kui kõik muu, st pole eriti parem IG Farben -ist).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Mar 2021 18:09

to pop,

case ka selline, et vene rahvus on nõus laskma ennast süstida Sputnikuga või Pfizeriga, aga mitte AstraXenecaga, mis iganes selle nimi nüüd pole. Kui tehakse tulevikulepinguid ja siiralt loodan, et ei eeldata, et sügisest kõik on ok. Kordusvaktsineerimine on kindel, kuna meil käivad asjad liiga aeglaselt, selletõttu tuleb kordus ja alles peale seda ehk mingi 30% normaalsust tagasi ja nii üles.

Kui riik jälle mõtleb, lahe "saime" soodsalt mingit ....asja mis pole üldse piisavalt efektiivne (olematu Brasiilia ja Lõuna - Aafrika tüvedega) uute tüvede vastu ja Lasnamäe seda ei lase endale süstida, siis kus on selle tegevuse point. Kas "soodne" kaalub tõesti üles efektiivsust ja seda tsirkust, kus me nüüd selle Xenecaga oleme.

---

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-astrazeneca-pei/germanys-vaccine-regulator-reports-31-cases-of-blood-disorder-after-astrazeneca-shot-idUSKBN2BM1G8

https://www.postimees.ee/7213987/saksamaa-lubab-astrazenecaga-vaktsineerida-ainult-ule-60-aastaseid
---

Üks koht paneb mind kukalt kratsime, britid süstisid suurema osa rahvast Xenecaga. Samas nad ise ka teavad, et briti tüve vastu see vaktsiin sisuliselt olematu toimega. Aga nüüd tahetakse Inglismaad aina rohkem avada, kas see pole mitte kiirustatud otsus neil ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Mar 2021 19:00

Läks ikka Eesti riigil aega, et mõista vaktsineerimiskeskused vajalikud, perearstide võimekus väga piiratud.
Kõikjal riikides tehakse massvaktsineerimist suuremates keskustes. USA's on nö "drive in" vaktsineerimine üldse.

https://www.err.ee/1608160639/tallinnas-ja-tartus-valmistatakse-ette-vaktsineerimiskeskuseid
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Mar 2021 19:20

...Voltswagen :lol: :lol:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 30 Mar 2021 20:50

spl wrote:...Voltswagen :lol: :lol:


Volkswagen peaks Tesla jaoks paras hirm olema.. Musk on küll andekas, kuid viimati kui vaatasin oli PE Teslal 1100, aga eks tulevik ongi virtuaalne..

Muidugi spl, sul meeldib vigu välja tuua, analüüsi minu lolli jaoks Harmony OS ära..
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Mar 2021 20:59

to r009,

raske analüüsida "Closed source" ja Huawei arendab, peale seda kui Android keelati neile ära. Ma usun, et täiesti töötav asi, endal seda pole kusagil telefonis. Kui just mingeid rämedaid saladusi pole, siis võib kasutada. Hiinaga seotud asjad siiski on kohad, kus tuleb säilitada ettevaatlikus. Ntx mida otsid jne jne, lähed Hiina võetakse telefon öeldakse oled rahvavaenlane, meie superandmebaas näitab seda.

"independent review of HarmonyOS by Ars Technica found that HarmonyOS 2.0 is based on Android 10"
---

Tesla suurim viga, tuldi suure hooga ja nüüd jäädi munema. Teised jõuavad järgi, Tesla pole ka mingi odav auto ning siiani koosteliini probleeme. VW kvaliteet on arvatavasti kordades kõrgem.Naljakad trendid, kui Hiina vist liigub ka elektri suunas, seal nii, et akud tulevad vahetatavad. Ala bensukas vahetad uue aku vastu. Koread ja Jaapan jällegit vesiniku usku.

Teine asi mõelde elektriauto remondile, see maailm muutub, tõesti enam pole vaja õli-, rihmade vahetust jne. Aga mina ntx ei tea, kes Teslat Eestis remondiks ? Kus lähim remonditöökoda, Soomes ehk. Loodan siiralt, et VW on vähemalt modulaarselt lähenenud süsteemidele, et ei pea tervet juhtplokki ära vahetama, mis maksab mitu tuhat vaid rikkise alammooduli.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Mar 2021 21:17

https://leht.postimees.ee/7213967/eesti-avaldas-koos-usaga-muret-who-covid-19-raporti-parast

Ameerika teadlased ütlesid selle raporti kohta, totaalne bullshitt. Teate, kuidas ka seda muinasjuttu ei aja, kuna hiinlased nii kiivalt igasugust infot, siis hakkan labori varianti aina rohkem uskuma
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Mar 2021 09:53

Kui meie "kõiketeadjad" ignoreerivad teiste riikide fakte.

Siis ntx Saksamaa alla 60 aastastele AstraXenecat ei süsti, kui SOOVID seda süsti, pead allkirjutama paberile, kus nõustud terviseriskiga !
Selgub, et Saksamaal tekkisid ajuveresoontes noorematel inimestel trombid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Mar 2021 10:32

Üks asi meie õigusruumis paneb ikka kõvasti kukalt kratsima, miks üürnikul rohkem õigusi kui omanikul ! Ntx sa ei tohi üürnikku välja tõsta, isegi kui ta rikub lepingut ja rämedalt võlgu.
Saad siis kohtu kaudu välja tõsta ja see kestab väga väga pikalt (min aasta jooksul), tulemuseks sulle sellised võlad ja rikutud omand. Siis saad korteri tagasi, järgmiseks pead hakkama võlgu kohtu kaudu nõudma, jällegit võib lõppeda omaniku kahjuks.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92981425/korteriomanik-tuntud-glamuuritar-on-mu-vanalinna-korteris-puukuurnik-viimasest-uurimaksest-on-moodas-kaks-aastat
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 31 Mar 2021 10:54

spl wrote:https://leht.postimees.ee/7213967/eesti-avaldas-koos-usaga-muret-who-covid-19-raporti-parast

Ameerika teadlased ütlesid selle raporti kohta, totaalne bullshitt. Teate, kuidas ka seda muinasjuttu ei aja, kuna hiinlased nii kiivalt igasugust infot, siis hakkan labori varianti aina rohkem uskuma


Ma jääks kordama olulisi pisiasju, Hiina lahendas asja kiirelt ja effektiivselt ja täie tõsidusega, meie rääkisime siin foorumis varem sellest viirusest kui US president selle teemaks võttis ja lasi seda üle riigi laiali tassida, et käive hiljem vingem oleks meditsiinis (ja kui keegi väidab et maailma suurim luuresüsteem lihtsalt ei saanud aru, siis mingu nad p-rsse)...
Siin on nagu mastaabi ja sisu erinevus nii räige, et pärast mingi populism ja muu haipimine on kuidagi süvakahvatu...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 31 Mar 2021 10:59

spl wrote:to r009,

raske analüüsida "Closed source" ja Huawei arendab, peale seda kui Android keelati neile ära. Ma usun, et täiesti töötav asi, endal seda pole kusagil telefonis. Kui just mingeid rämedaid saladusi pole, siis võib kasutada. Hiinaga seotud asjad siiski on kohad, kus tuleb säilitada ettevaatlikus. Ntx mida otsid jne jne, lähed Hiina võetakse telefon öeldakse oled rahvavaenlane, meie superandmebaas näitab seda.

"independent review of HarmonyOS by Ars Technica found that HarmonyOS 2.0 is based on Android 10"
---


See on valdkond kus olen keskmine mass, kuid saan erinevalt teistest aru kui suur sõda selles valdkonnas käib. Ma nagu väga tahaks aru saada kui suurt sisulist progressi Hiina suudab siin näidata, see on lähima 5 a võtmeküsimus võibolla... pluss digijuaan...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 31 Mar 2021 11:15

spl wrote:Üks asi meie õigusruumis paneb ikka kõvasti kukalt kratsima, miks üürnikul rohkem õigusi kui omanikul ! Ntx sa ei tohi üürnikku välja tõsta, isegi kui ta rikub lepingut ja rämedalt võlgu.
Saad siis kohtu kaudu välja tõsta ja see kestab väga väga pikalt (min aasta jooksul), tulemuseks sulle sellised võlad ja rikutud omand. Siis saad korteri tagasi, järgmiseks pead hakkama võlgu kohtu kaudu nõudma, jällegit võib lõppeda omaniku kahjuks.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92981425/korteriomanik-tuntud-glamuuritar-on-mu-vanalinna-korteris-puukuurnik-viimasest-uurimaksest-on-moodas-kaks-aastat

Meil ei ole see asi kaugeltki nii hull kui näiteks Saksamaal. Mul Leipzigis üks üürnik ei maksnud enam eelmise aasta algusest. Võtsin advokaadi. Istungiaega pakuti oktoobriks, mida korduvalt edasi lükati. Nüüd selle aasta algul istung toimus ja otsus tehti. Kurioosne on see, et kohus lubas võlgnikul mai lõpuni korteris edasi elada. Ehk sisuliselt pean mina omanikuna kohustuslikus korras tegelema ka pärast väljatõstmisotsust heategevusega. Õnneks on tegu sots. abi saavate inimestega, kelle eest reeglina maksab riik (Arbeitsamt). Üürnik rikkus ilmselt mingeid reegleid ja Arbeitsamt peatas maksed. Nüüd vähemalt üür laekub ja isegi võlga kustutatakse, aga kui oleks tavaüürnik, siis oleks kohustuslik sponsorlus mai lõpuni. Ma olen Saksas sellel alal vaikselt 12 aastat tegutsenud. Õnneks on see mul seni alles esimene kohtukeiss.

Saksamaal on seadustes hullult kõik üürniku kasuks. Berliinis käib vasakjõudude initsiatiivil (tõenäoliselt illegaalne) eksperiment, millega kohustuslikus korras langetati kõigil üüri (v.a. uusarendused) . Pööbel marsib ka pärast seda loosungitega tänavatel ja nõutakse suurte investeerimisfirmade (elamispinnad) riigistamist. Leipzigis suured streigid kõrgete üüride vastu. Vasakpoolsed ja rohelised jõud mahitavad ja ässitavad neid inimesi ning lõikavad profiiti.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Mar 2021 11:47

neto wrote:Saksamaal on seadustes hullult kõik üürniku kasuks. Berliinis käib vasakjõudude initsiatiivil (tõenäoliselt illegaalne) eksperiment, millega kohustuslikus korras langetati kõigil üüri (v.a. uusarendused) . Pööbel marsib ka pärast seda loosungitega tänavatel ja nõutakse suurte investeerimisfirmade (elamispinnad) riigistamist. Leipzigis suured streigid kõrgete üüride vastu. Vasakpoolsed ja rohelised jõud mahitavad ja ässitavad neid inimesi ning lõikavad profiiti.


See info üllatas mind tõsiselt :shock: Saan aru, et Sa ei tohi üürnikul vett ja elektrit ka ära võtta, kui arveid ei tasu, sest see oleks Saksamaa kohtu mõistes üürniku ahistamine.
Sisuliselt Sulle kui omanikule jäävad vaid võlad.

Aga jah, veelkord mind üllatas, et Saksamaal asi veel hullem.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 31 Mar 2021 12:08

neto wrote:https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92981425/korteriomanik-tuntud-glamuuritar-on-mu-vanalinna-korteris-puukuurnik-viimasest-uurimaksest-on-moodas-kaks-aastat
Meil ei ole see asi kaugeltki nii hull kui näiteks Saksamaal. Mul Leipzigis üks üürnik ei maksnud enam eelmise aasta algusest. Võtsin advokaadi. Istungiaega pakuti oktoobriks, mida korduvalt edasi lükati. Nüüd selle aasta algul istung toimus ja otsus tehti. Kurioosne on see, et kohus lubas võlgnikul mai lõpuni korteris edasi elada. Ehk sisuliselt pean mina omanikuna kohustuslikus korras tegelema ka pärast väljatõstmisotsust heategevusega. Õnneks on tegu sots. abi saavate inimestega, kelle eest reeglina maksab riik (Arbeitsamt). Üürnik rikkus ilmselt mingeid reegleid ja Arbeitsamt peatas maksed. Nüüd vähemalt üür laekub ja isegi võlga kustutatakse, aga kui oleks tavaüürnik, siis oleks kohustuslik sponsorlus mai lõpuni. Ma olen Saksas sellel alal vaikselt 12 aastat tegutsenud. Õnneks on see mul seni alles esimene kohtukeiss.

Saksamaal on seadustes hullult kõik üürniku kasuks. Berliinis käib vasakjõudude initsiatiivil (tõenäoliselt illegaalne) eksperiment, millega kohustuslikus korras langetati kõigil üüri (v.a. uusarendused) . Pööbel marsib ka pärast seda loosungitega tänavatel ja nõutakse suurte investeerimisfirmade (elamispinnad) riigistamist. Leipzigis suured streigid kõrgete üüride vastu. Vasakpoolsed ja rohelised jõud mahitavad ja ässitavad neid inimesi ning lõikavad profiiti.


Kindlasti on sul paigas ka väljumisstrateegia- oleks huvitav lugeda :)
Enda tagasihoidliku üürikorterite äri lõpetasin 2018 suvel, kui viimane korter Tallinnas uue omaniku leidis.
Parasiteerivat elustiili täielikult siiski lõpetada pole suutnud :) , siiani bilansis mõned tootmiskinnistud, millest üüritulu on siiani tulnud valutumalt.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 31 Mar 2021 12:36

youtube pakkus ausside tv kanali klippi
https://www.youtube.com/watch?v=5eejvZx8HRY
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 31 Mar 2021 14:34

selle muusikapala sünnilugu on omapärane:
https://www.youtube.com/watch?v=FnxFoSSkd0g
John Mayer avaldas ti-tokis teaser'i oma uuest loost: mõned taktid kaasakiskuvat muusikat
Mary Spender fantaseeris, kuidas kogu lugu võiks kõlada (23. märtsil)
Adam Neeli reharmoniseeris selle variandi ning kutsus trummari ja kidramehe appi - nii valmis uus versioon fantaasiaversioonist (31. märtsil)

Seda, kuidas algne lugu tervikuna kõlab, ei tea vist veel eriti keegi peale John Mayer'i.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 31 Mar 2021 14:54

rr009 wrote:/.../Hiina lahendas asja kiirelt ja effektiivselt

Ma isklikult ei ole selles päris kindel (kas oled seal nt ringi liikunud viimasel aastal).
Näiteks Turkmeenias ei tekkinud isegi probleemi, mida lahendada, kuivõrd "наш Уважаемый Президент" (sealne ametlik ja ka igapäevavestluses tiitel) isklikult kehtestas probleemi puudumumise. Samamoodi Hiina statistika ei kannata mingisugust võrdlust muu maailmaga (ja paljude kohtadega kus võrreldamatult hõredam asustus) - isegi juhul kui nad mingid antikehade ime-ninaspreid varem valmis said (nagu mõned vandenõulased arvavad).

=============
Mulle endale teeb tõeliselt muret pigem see et CRISPR nö kodused "DIY geenkonstruktorid" on praeguseks piisavalt odavad - ja kui on teada ka need liigid mis kätkevas endas võimalikke huvitavaid leide (nt nahkhiired), siis on vast vaid aja küsimus millal keegi midagi huvitavat valmis saab, puht eraalgatuslikus korras.
(näen unes et teatud ametkondade kõrgendatud huvi saab olema ka nt selliste eraisikute poolsete veebipäringute suhtes (piltlikult, st sellesuunaline huvi) nagu Cell surface receptors).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 31 Mar 2021 15:36

tänane muusikaline vahepala on hoopis see
selles ansamblis ja selles laulus justkui midagi on, aga vaadake ka nende teisi esitusi
https://youtu.be/OddALnXIhkE

(see on vist midagi Gypsy Jazz stiilist, Eestis võiks täiesti olla miskit sarnast, see koht on vist tühi)

Aga täna avastasin ka ühe huvitava naissolisti: Arpi Alto Armeeniast
(huvitav tämber madalatel nootidel, kõrgelt aga õrn ja helisev)
Raske on konkureerida originaalesitusega, aga see seda teeb, seda kinnitavad ka tänulikud kuulajad Brasiiliast
https://www.youtube.com/watch?v=kumXca0CQPg
kindlasti kuulake ka teisi lugusid
Last edited by td on 31 Mar 2021 17:18, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Mar 2021 15:52

Siiralt loodan, et AstraXeneca vigadest meie riik õppinud ja Pfizeri peale teinud suuremad tellimused. Nüüd selgus, et meil ikka Lõuna - Aafrika tüve ka, selle vastu see Xeneca sama efektiivne kui botoksi süst COV vastu... 0 :ugeek:

https://www.err.ee/1608161647/pfizer-biontechi-koroonavaktsiini-tohivad-kasutada-ka-teismelised
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 31 Mar 2021 16:02

teretere wrote:
neto wrote: Ma olen Saksas sellel alal vaikselt 12 aastat tegutsenud.


Kindlasti on sul paigas ka väljumisstrateegia- oleks huvitav lugeda :)


Ma olen oma Dexitiga ;) juba algust teinud. Eelmise aasta lõpus müüsin esimese korteri Berliinis. Kuna tegutsen puhtalt enda nimel, siis kammitseb mind "max 3 objekti 5 aastaga" reegel. Kui müüd 5 aasta jooksul 4. objekti, siis tuleb kraesse täistulumaks, ettevõtlusmaks ja käibemaks ( tagasiulatuvalt kõigi varem müüdud objektide pealt). :evil: Muidu on Saksas eraisikuna porgandiks, et vähemalt 10 aastat omandis olnud objekti müügist saadud kasum ei kuulu maksustamisele. Eks ma siis ülejäänuid tiksutan müüa kuni pärijad asja üle võtavad. Kui jumal lubab, siis saan ehk oma elupäevade lõpuks asjaga ikka ühele poole. 8-)
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 31 Mar 2021 16:55

Targa vanaema pedagoogika.

Mis vahe on kulla ja hõbeda käitumise rahakräshi tingimustes, hüperinflatsiooni ajal, Venetsueela näitel?

https://www.youtube.com/watch?v=X9SAGz7CkDI
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 31 Mar 2021 17:32

kas teadsite, et Debussy "Unistusel" on ka sõnad? Mina ei teadnud
https://www.youtube.com/watch?v=AEypyd_7ojg

Google tõlge:
Ma unistan
Unetu öö sinises värvitoonis
Tuleb koidik
Ma ikka unistan, ikka
Seal üleval heiskab ennast üles
Kaasosaline kuu
Lagritsa taevas
Imetega puistatud
Unistus rõõmust ja ilusatest sõnavõttudest
Unista elegantsest armastusest
Ma unistan
Koidu elevandiluust
Kurvalt
Kuldsed tähed aurustuvad
Aga unistan ikkagi
Ma ei maga kunagi
Unistan, unistan siiani


ja inglise keeles (esitus pole kõige parem, aga vähemalt sõnadest saab aru)
https://www.youtube.com/watch?v=EVDskbhmprQ

ja veel üks Debussy ingliskeelsete sõnadega:
https://tinyurl.com/34bcbu3u
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 31 Mar 2021 19:05

neto wrote:
teretere wrote:
neto wrote: Ma olen Saksas sellel alal vaikselt 12 aastat tegutsenud.


Kindlasti on sul paigas ka väljumisstrateegia- oleks huvitav lugeda :)


Ma olen oma Dexitiga ;) juba algust teinud. Eelmise aasta lõpus müüsin esimese korteri Berliinis. Kuna tegutsen puhtalt enda nimel, siis kammitseb mind "max 3 objekti 5 aastaga" reegel. Kui müüd 5 aasta jooksul 4. objekti, siis tuleb kraesse täistulumaks, ettevõtlusmaks ja käibemaks ( tagasiulatuvalt kõigi varem müüdud objektide pealt). :evil: Muidu on Saksas eraisikuna porgandiks, et vähemalt 10 aastat omandis olnud objekti müügist saadud kasum ei kuulu maksustamisele. Eks ma siis ülejäänuid tiksutan müüa kuni pärijad asja üle võtavad. Kui jumal lubab, siis saan ehk oma elupäevade lõpuks asjaga ikka ühele poole. 8-)


Tundub kena ja realistlik plaan.
Edu, kordaminekuid ja natuke õnne ka :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Mar 2021 20:34

Austria ütles: "wir haben genug..." ja telliti otse vaktsiinipartii otse Venemaalt. EU ühtsus ;)

Narva kohta öeldi, et vaktsiini seal kõvasti, aga vaktsineeritavaid raske leida. Üks vene tädi räägis, kui pakutaks Pfizerit või Modernat, oleksid nad nõus vaktsineerima. AstraXenecaga kindlasti mitte, arvan et eks õpetajad omavahel suhelnud, kus paljud peale vaktsiini olid selili.

Saksamaalt nagu rääkisin selgus, et need trombid tekkisid ajus enamasti just naistel ! Nagu teame, tulemuseks kas halvatus või äkksurm. Üks doktor ütles, et mingi seos peab siin vaktsiini ja östrogeeniga olema. Pole minu cup of tee, aga kui targemad nii ütlevad, siis midagi peab olema.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Mar 2021 21:01

Jaapani kirsiaiad õitsevad anomaalselt vara https://www.bbc.com/news/world-asia-56574142
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 Apr 2021 00:32

Soome valitsus tegi katse kehtestada liikumispiiranguid ja see ebaõnnestus. Põhiseadus osutus esialgu sealmail tugevamaks. Üks punkt mis jalgu jäi, oli ebavõrdne kaubanduse kohtlemine. e. siis Depo juhtum.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000007895006.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 01 Apr 2021 00:45

teretere wrote:
neto wrote:
teretere wrote:
neto wrote: Ma olen Saksas sellel alal vaikselt 12 aastat tegutsenud.


Kindlasti on sul paigas ka väljumisstrateegia- oleks huvitav lugeda :)


Ma olen oma Dexitiga ;) juba algust teinud. Eelmise aasta lõpus müüsin esimese korteri Berliinis. Kuna tegutsen puhtalt enda nimel, siis kammitseb mind "max 3 objekti 5 aastaga" reegel. Kui müüd 5 aasta jooksul 4. objekti, siis tuleb kraesse täistulumaks, ettevõtlusmaks ja käibemaks ( tagasiulatuvalt kõigi varem müüdud objektide pealt). :evil: Muidu on Saksas eraisikuna porgandiks, et vähemalt 10 aastat omandis olnud objekti müügist saadud kasum ei kuulu maksustamisele. Eks ma siis ülejäänuid tiksutan müüa kuni pärijad asja üle võtavad. Kui jumal lubab, siis saan ehk oma elupäevade lõpuks asjaga ikka ühele poole. 8-)


Tundub kena ja realistlik plaan.
Edu, kordaminekuid ja natuke õnne ka :)

Tänud heade soovide eest! Õnne läheb meil kõigil vaja. Kes teab, mis homne päev toob.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 116 guests