Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Jun 2021 09:04

td wrote:Rootsis seevastu ennustatakse herilasterohket aastat.



Täitsa hämming! Mul siin läheduses palju põllumajandust, kas siis selle mõju. Õnneks kimalasi on, ühed kõige töötakamad tegelased üldse. Vaatasin, ühe õie tolmendamine tal ca 1 sekund. Ei häiri neid tuul, isegi temperatuur pole nii määrav. Mesilasi on, aga väga vähe.

---

td :lol: Kes karjub kõvemini, selle vastus õige...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Jun 2021 09:07

Inglismaa strateegia alguses tundus õige, kus kõik AstraXeneca EU eest ära nabiti. Aga nüüd, kus mutatsioonid ja asjad, ei tundu valik enam õige . Pluss seda vaktsiini ei saa enam kasutada kordusvaktsineerimisel.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 01 Jun 2021 11:30

pop wrote: See mütsikeste värk - ma tean ainult a la "black nobility" ja "white magic" jms.


Ma saan nii aru, et praegu toimub reaalajas see, mida varem vaadati kinolinalt:

https://hohohats.com/blog/wp-content/up ... owboys.gif

Seal on see kood, et mütsi värvitooni järgi sai vaataja KOHE teada, kas halb või hea tegelane.
Head alati võitsid filmi lõpuks.

See ka natuke nagu malemäng.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 01 Jun 2021 11:46

Kuna valgete mütside värk on praegu hästi varjatud, siis nad saadavad sõnimeid laiali fragmenteeritult, kodeeritult, üksikute lausete kaupa -- kusjuures ma ei saa aru, kas kogu see ulme vastab tõele või?

Väidetavalt toimub praegu varjatult suur inimkonna vabastamine orjastamise plaanidest, mis mustadel mütsidel pikalt plaanitud. Neil on oma timeline, a la 2030. aastaks peab kogu võim maailmas olema nende käes ja nad võivad inimestega teha mida tahavad. Viiruse levik oli avapauk. Aga nad valmistasid inimesi ammu ette filmide, popkultuuri jms kaudu. Nii et olge ettevaatlik eriti kurja plaani esitavate poplaulude ja videotega.

Seega praegu nagu viimane minut üldse, et neid korrale kutsuda. Karistamatus on läinud liiga suureks.

Veel saan aru, et kogu nende pidu on toimunud orjastatud laste ja imikute arvel, naised polegi enam teema. Ja see on üli julm asi, a la kõik need staarid, kes iial ei vanane ja säravad ekraanil, nende "noorus" tuleb selle arvel, et nad kasutavad ainet, mida saab üksnes lastest väga piinarikkal moel. Lapsed kaovad, ülemaailmselt vist üks laps iga 14 sekundi jooksul. Võite ette kujutada. Ja nüüd nad tahavad hakata v---neerima lapsi!

Varsti hakkavad s-ta jõed voolama, kui info tehakse avalikuks. Ei kujuta ette, kuidas praegu oma tavalist rahulikku elu elavad inimesed seda kõike kuulavad-vaatavad.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 12:29

Jaapanis läks peale kokkupõrget põhja parvlaev, mis oli täis laaditud autode varuosi. Võimalik et Denso toodang (mh. lambdaandurid, filtrid, konditsioneerid, kütusepumbad jne.) Toyota jt. jaapani autode omanikel tasuks olla nüüd ettevaatav - kui miski asi vajab asendamist, siis ruttu vahetama.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 01 Jun 2021 13:14

hh wrote:Kuna valgete mütside värk on praegu hästi varjatud, siis nad saadavad sõnimeid laiali fragmenteeritult, kodeeritult, üksikute lausete kaupa -- kusjuures ma ei saa aru, kas kogu see ulme vastab tõele või?/.../
kõik need staarid, kes iial ei vanane ja säravad ekraanil, nende "noorus" tuleb selle arvel, et nad kasutavad ainet, mida saab üksnes lastest

Üks maailmapäästja keda kunagi jälgisin natuke puhtalt uudishimust oli see Forbesi aasia kunagine peatoimetaja (tema kõrghetk oli intervjuu "rockafella" davidiga). Tema värskemad sõnumid on umbes sellised (sisuliselt ka varasemad, aga nood olid veid konkreetsemad). Ei oska hinnata mis mütsike ta ise on, väidetavalt mingid "ninja-ühingud" pidevalt võtavad ebasoovitavaid poliitikuid maha jne jne. Mind on tema esitustest teinud samuti ettevaatlikuks need episoodid ja narratiivid kus "maailmas on salapeidikus x ziljonit kullakangi ja mingid "valged rüütlid" kohe lõpetavad globaalse vaesuse" vms. No ja kui mehe "esinemisstuudio" muutub selliseks (siin on ka valgete mütsikeste narratiiv 50 sekundusse surutud) siis on see ka teatav märk (konkreetselt tema vedru käib täiesti jälgitavalt maha viimaste aastate vältel).

Ma üritan ise mõelda loogiliselt - kui keegi üritab midagi suurt teha siis kaasaja maailmas on see võimatu kui 99.9% on vastu, ja ainus võimalus on oma eesmärki ja selle saavutamise viise maskeerida/varjata - samas ka see on infühiskonnas natuke raskendatud. Üks praeguse aja kõige efektiivsemaid on uputada nett mingusugust läbu täis nii et tõe äratundmine/ülesleidmine on lihtsalt raskendatud (ja töötuid/tegevusetuid trolle ilmselt jätkub netis ka).
======================
Neid vere/plasma ülekannete ja üdisiirdamiste ja laste kadumiste infokildude otsa olen ka ise komistanud ja imestan et need ikka liiga vähe lekivad (just need "arstid" ise, nende rahavoogude jälgimine, laste liikumine (st üle piiride) jne). Kolmandate riikide laste/vanemate poolsest mittelekkimisest saan samas aru - nt Balkanil paljusid mustlaslapsi juriidiliselt lihtsalt ei eksisteeri (pole registris), seega pole ka midagi mis kaduda saaks, v.a. ehk vaid naabritepoolne märkamine (ja märk suhtumisest on ka see kui ristmikul kerjatakse naabrinaiselt selleks päevaks laenatud imikuga).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 01 Jun 2021 14:03

No asjad on keerulisemad kindlasti -- valged väidavad, et massid on ajupestud massimeedia poolt ja inimesed tuleb üles äratada. See protsess toimubki, üha laieneb. Seal olla ka vanaemade digitaalsõjavägi, asi ise rohujuure tasandi teema, et päästa ära Ameerika jt maad -- õigemini inimesed -- otseses mõttes s-t-nistide käest. Et s-t-nism on juba täiesti avalik ideoloogia, mida avalikult viljeldakse ja ülalt toetatakse, pole ka saladus.

Nii et kõige tulemusena me elame nagu mürgiaurudes, mis uimastavad. Selle sees on hea tegutseda mustadel mütsidel (NB mitte müstikestel, vaid mütsidel).
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 01 Jun 2021 14:39

zuumi ajastul ei juhtu sellised asjad vaid "euroopa tublima rahandusminstriga" vaid ka lombi taga
https://www.zerohedge.com/political/sec ... ament-call
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 16:00

pop wrote:zuumi ajastul ei juhtu sellised asjad vaid "euroopa tublima rahandusminstriga" vaid ka lombi taga
https://www.zerohedge.com/political/sec ... ament-call

https://tinyurl.com/5yesxrsx
sättisin linki
lippudega ja puha ...

nohh, poole sajandi pärast on see sama aktsepteeritav kui lapsega tüdruk täna (s.t. paljudel on juhtunud) ning spl'i fantaasia aastast 2009 on juba eilne päev.
võibolla ongi tegemist kunstisündmusega?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 16:29

#MGTOW

draama-draama-draama ning tähelepanu otsimine
närvirakkudel oli valus seda vaadata-kuulata, aga lihtsalt hea piltlik näide (mõned teised sarnased olukorrad täiskasvanute maailmas on lihtsalt rohkem ära peidetud)
https://www.youtube.com/watch?v=f7iOG6yspaI

(mingi pubekate värk, muidugi, 1,95 miljonit tellijat ning 5,4k laikimist)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 16:50

nii näeb välja isiklik kohtumine piiri ääres
https://www.svt.se/nyheter/lokalt/dalar ... ronaregler

Rootsi leevendas reegleid, Norra aga mitte.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Guest » 01 Jun 2021 16:51

td wrote:#MGTOW


Siin oli juttu lastest. Ja sellest, et nende verd imetakse vanameeste ja naiste poolt, kes püüavad endale "igavest noorust".
Kuidas käib asja normaliseerimine ühiskonnas, aga nii, et emad-isad-vanaemad on õndsas teadmatuses?

Nukkude disainimise teel.

Korporatsioon on teinud nukuseeria tüdrukutele alates vanusest ca 2-3. Stiilinäide:

https://alldollthings.com/wp-content/up ... h-Doll.jpg

Ehk siis kaunid vereimejad, eeskujuks meie lastele. Väga kallid nukud muide, n-ö prestiizhikad.

Müüdi ka Tallinna Kaubamajas ja Stockmannis. Näiteks reklaam 3-aastastele -- kirstu kujuline mängukapp või ehtekarp...
Guest
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 17:01

jahh, kui seda kõike selliste prillidega vaatan, siis tekkib juba kahtlus oma vaimses tervises -- nii palju varjatud kurjust (kas on maailm jäle või olen mina vaimuhaige?) Ja miks tavalised aktiivses eas reainimesed ehk lapsevanemad (bussijuhid, juuksurid, aednikud, meedikud jt.) seda ei näe ega protesteeri selle vastu?

neid nukke võiks tõlgendada nii (tädi Ruthi häälega): kallid lapsed, kui juhtub nii, et teid röövitakse oma vanemate käest ja te sattute nooruse eliksiiri väljaimejate kätte, siis ärge kohkuge, see on kõigest mäng (või siis ka tavaline täiskasvanute maailm, millega olete juba mängudes tuttav)

abordi propageerijatel on ilmselt veelgi tähtsam agenda, sest välja kistud loote koed ei karju ega põgene ....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 17:19

otsisin jutuubist sobilikku videolõiku tädi Ruthist, aga korraga lõi ette sellise pildi ja kõik oli selge: minu vaimusilmas on tänane valitsus mulle miskit meenutav, aga ei suutnud seda varem selgelt visualiseerida
Attachments
lasteekraan-jänkud1.jpg
lasteekraan-jänkud1.jpg (29.79 KiB) Viewed 4234 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 17:33

korrelatsioon ei tähenda seost, aga ...
https://pbs.twimg.com/media/E2yx3OLX0AQ ... me=900x900
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 17:38

aktivism jääb aktivismiks, teadmised on teisejärgulised
https://quillette.com/2021/05/31/the-sa ... mentalism/
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 17:52

üsna teistsugused fotod tõesti (avasin artikli eelarvamusega, aga - meeldis!)
https://kultuur.err.ee/1608231837/galer ... lmafotosid
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 01 Jun 2021 18:06

td wrote:otsisin jutuubist sobilikku videolõiku tädi Ruthist, aga korraga lõi ette sellise pildi ja kõik oli selge: minu vaimusilmas on tänane valitsus mulle miskit meenutav, aga ei suutnud seda varem selgelt visualiseerida


Muide väga nutikas tähelepanek. Nu, Zajats, Pagadi! Eesti multika ja lastesaate versioon. Mis kujundas laste põlvkondi nõuka ajal.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 18:34

veel paralleele nõuka-ajast

Armeenia raadio käest küsitakse: Miks on vene keeles teaduste nimed naissoost, nagu биология, логика, математика, aga ainult научный коммунизм on meessoost?
Armeenia raadio vastab: Seepärast, et научный коммунизм viljastab teisi teadusi.


Brežnev läheb Indiasse visiidile. Enne seda aga laseb kosmeetikul omale otsa ette täpi teha. Teised küsivad, et milleks see. Brežnev selgitab, et eelmise kohtumise ajal näitas Indira Gandhi sõrmega otsaette ja ütles, et teil on siin miskit puudu.


Armeenia raadiolt küsitakse: Miks me elame nii kehvasti?
Armeenia raadio vastab: Käes on kommunismi ülemineku ajajärk: ilma rahata veel ei saa, aga raha eest enam ei saa.


Mees läheb polikliinikusse, tahab aega kõrva-silmaarsti juurde. Talle öeldakse, et niisugust ei ole.
Mees ütleb, et talle on just seda vaja: "Mida ma näen, seda ma ei kuule, mida kuulen, seda ei näe."



Vanamees hakkab surema, aga ei tea, kas minna põrgusse või paradiisi. Otsustab enne järele vaadata. Külastab põrgut, seal lõbus elu, joomine, kaardimäng, kabareed jne. Taevas on aga vaid igavene rahu.
Seepeale valib Vanamees põrgu. Lähebki sinna, aga seal keset ruumi ainult katel, mida kurat kütab.
Vanamees: Kuidas siis nii, ma ju käisin enne siin! Kus on kabaree ja lõbus elu?
Kurat: See on meil vaid välisturistidele.


varsti võibolla ka see:
Kommunistile heidetakse ette, et ta igal hommikul lööb risti ette.
Kommunist vastab, et asi pole hoopiski nii: "Ma katsun, kas müts on peas, kas püksinööbid on kinni, kas parteipilet on ühes taskus, kas rahakott on teises taskus."


Kaks rongi saavad raudteel kokku. Küsivad üksteiselt, kuhu sõidavad.
– Мы на Волго-Дон.
– Мы надолго вон.
Last edited by td on 01 Jun 2021 19:30, edited 4 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 18:58

hh wrote:
td wrote:otsisin jutuubist sobilikku videolõiku tädi Ruthist, aga korraga lõi ette sellise pildi ja kõik oli selge: minu vaimusilmas on tänane valitsus mulle miskit meenutav, aga ei suutnud seda varem selgelt visualiseerida


Muide väga nutikas tähelepanek. Nu, Zajats, Pagadi! Eesti multika ja lastesaate versioon. Mis kujundas laste põlvkondi nõuka ajal.

ma ei tea, mul lihtsalt vahel tekkivad ajus kummalised seosed, ma ei saa sinna midagi parata, see ei ole mõttetegevuse vili, see istub kuskil kuklas kuni juhuslikult kohtan seda seostunud objekti ning ütlen endale: Ahhaaa!
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 19:50

veel üks anekdoot ehk hea näide sellest, miks nalja ei saa rääkida teise kultuuritaustaga inimesele (ja seda nalja ümber seletada pole lihtsalt võimalik, nali läheb kaduma)
NLKP kongress. Brežnev peab kõnet. Samal ajal kaks meest tagareas räägivad kõva häälega.
Naabrid kutsuvad korrale: Olge ometi vait, seltsimees Brežnev peab kõnet!
Üks mees teisele: No näed, mul oli ikkagi õigus! Sina aga muudkui vaidled, et Raikin ja Raikin!
Last edited by td on 01 Jun 2021 22:02, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 20:08

selle uudisega seoses
https://www.ohtuleht.ee/1035378/foto-so ... e-autorong

tuli meelde rida anekdoote miilitsatest
Kaks miilitsat leiavad kohviku eest laiba. Hakkavad protokolli kirjutama, aga siis jäävad vaidlema, et kas kohvik kirjutatakse v või f-ga. Otsustavad laiba nihutada kino juurde, siis pole seda muret.

Miilitsale kingitakse vaas. Uurib koos kolleegidega seda. Üks leiab, et seda vaasi ei saa kasutada, sest auk on puudu. Tüki aja pärast leiab teine miilits, et ka põhi on puudu.

Mausoleumi ees kõnnib pingviin. Miilitsaülem ütleb oma alluvale, et see viiks pingviini loomaaeda. Mõne aja pärast tuleb ülemusele tänaval miilits vastu, ikka koos pingviiniga.
Ülemus: Mida sa siin teed, ma käskisin ju sul pingviini viia loomaaeda?!
Miilits: Jah, seal me juba käisime, nüüd läheme kinno.


Miks miilitsaautol on sinine triip? Selleks, et ukselinki üles leida.
Miks miilitsad passivad autos, kui tänaval toimub kaklus? Sest seespool pole sinist triipu.


Miilitsad sõidavad autoga sündmuskohale. Vilkurid on sisse lülitatud, aga mitte keegi ei anna teed. Juht palub ühel miilitsatest vaadata, et kas vilkur ikka töötab. Miilits pistab pea aknast välja ja hüüab: Töötab! Ei tööta! Nüüd töötab! Jälle ei tööta! ...


---
Mutike seisab tühja korviga poe ees ja mõtleb endamisi: "Mitte ei mäleta, kas käisin juba poes või mitte".


Parteiliikmete arv kasvab, sest parteitud puhastavad oma ridu.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 22:54

jällegi, kui keegi soovib oma närvirakke piinata - see laul on saatest, mis mõeldud eelkooliealistele
https://twitter.com/TonyDLeonardi/statu ... 2367065091

miks lapsevanemad taluvad seda? kehtib kogu "tähestiku" kohta:
https://media.gab.com/system/media_atta ... 42ba31.png
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Jun 2021 23:31

kas tuule jõul töötava vankriga saab sõita tuulest kiiremini?
https://youtu.be/jyQwgBAaBag?t=660

Minu arusaam tööpõhimõttest on selline, et tuul lükkab seda õhumassi, mis ventilaatori tõttu liigub vankriga vastassuunas (mitte vankrit ennast), seega see õhumass liigub alati tuulest aeglasemalt. Kuidas aga selle õhumassi energia antakse üle ventilaatorile ja ratastele, jääb ikkagi segaseks.
Teine võimalus sellest propellerist on mõelda kui kahest loovivast purjepaadist, mis käivitavad propelleri ja see liikumine kantakse üle ratastele.
Kolmas võimalus on mõelda propellerist kui tavalisest lennukipropellerist, aga ikka jääb küsimus -- kust saab see propeller oma energia (propellerit käitab muidugi ratas, aga see on nagu perpetuum mobile)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Jun 2021 12:44

päikese käes soojenenud männivaik ja maikellukese õied annavad õues kokku väga hea lõhnabuketi :mrgreen:
aprillis sai valmis kiigele uus katus, istun siin poolvarjus ja naudin päeva.
Attachments
kiigekatus.jpg
kiigekatus.jpg (85.05 KiB) Viewed 4155 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Jun 2021 14:12

... ja üht overtoni aknakest aitavad (võibolla teadmatusest) paotada ka meie meediaväljaanded
https://forte.delfi.ee/artikkel/9362134 ... -ja-kuidas

(iga-aastast "vaktsiiniülevaatust" läbinud ei ole - no siis bussiga ei sõida, kinno ei pääse, toidupoodi/apteeki saab eriloaga)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Jun 2021 14:25

Üks põlle-kellumees (ja seni immuunne nii ussi- kui püssirohu suhtes) juhib juba aastakümneid ühte ja sama ametit, ja sellega kaasneb ka teatavasti mõningane juurte laiali ajamine.

KAPO jällegi üritab "tüvealust mullapallikest" kompaktsemaks teha (kui mitte mullast suisa puhtaks raputada).
https://www.delfi.ee/artikkel/93622269/ ... tte-kontor
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 02 Jun 2021 19:08

pop wrote:... ja üht overtoni aknakest aitavad (võibolla teadmatusest) paotada ka meie meediaväljaanded
https://forte.delfi.ee/artikkel/9362134 ... -ja-kuidas

(iga-aastast "vaktsiiniülevaatust" läbinud ei ole - no siis bussiga ei sõida, kinno ei pääse, toidupoodi/apteeki saab eriloaga)


Blin, ma tegin ka vaktsiini kuna tasuta sai.. - 2 päeva elust, tükk aeg pole kondid nii valutanud... Ma veidi ei armasta vanureid, eriti neid kes vaktsiini ei talu.. Samas meeldib mul peeglisse sülitada...
Aga tuttavad lohutasid et põdemine on veel hullem ja neil on ka kogemus, nii et kahjurõõm hoiab hinges...
Rr009
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 103 guests