Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 07 Jun 2021 01:17

Olen niimoodi aru saanud.

Et mustade mütside tehnoloogia on 5G. See on suunatud iga inimese orjastamisele. Ajab pea valutama. Tekitab haigusi.

Aga valgete mütside tehnoloogia on Tesla füüsika põhine satelliidi tehnoloogia, n-ö puhas energia.
Siis tulevad 5G tornide asemel hoopis Tesla tornid. Nad nimetavad seda "Starlink".

Selline huvitav uudis Eesti peavoolu meediast, aga ma ei oska seda konteksti panna:

Elon Muski kosmoseettevõte asutab Leedus tütarettevõtte
https://tehnika.postimees.ee/7264690/el ... rettevotte

TSITAAT: «Olles esimeste seas, kellel on Starlinki ühendus, saame me luua selle platvormi abil tehnoloogiat. See on suur asi, ma arvan, ja see on väikesele riigile hea võimalus selles valdkonnas juhtrollis olla,» rääkis ta.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 07 Jun 2021 01:22

Toompeal aetava poliitika põhjal on ilmselge, et praegu on võimul meie enda mustad mütsid. Nii tahaks, et nende mustad saladused ilmsiks tuleksid.

Juba appikarjed keele-inimestelt:

Eesti keele õpetaja: jääb mulje, et käib vaikne ÕS-i kaotamine
https://www.err.ee/1608237159/eesti-kee ... -kaotamine
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 07 Jun 2021 05:18

Kui äkki siiski piiraks veidi seda mütsi teooriat, asi puudutab siiski väga konkreetseid panku, isikuid, meediakanaleid ja muid mängureid ja neil on oma käitumisharjumused. Mütsiga seal raha ei korja ja ka ei jagata, pisut teised numbrid. Igasuguse imetehnoloogia tagamaid saame veel analüüsida hullumiseni, kuid tänaseni paistab, et kasvõi imelihtsa ja imelabase uimastikaubanduse maailma hävimist see veel kaasa ei too. Musk on küll väga andekas, kuid tema käitumist näiteks krüptos võib võtta kui tema peas asetsevat mustrit ja aktsiaturul oleks ta sellega kinni läinud, üpris reaalselt kinni läinud. Iseloomu aga see mees ja tema selja taga asetsev grupp ei muuda, selles kahjuks võite kindlad olla, sest see on sisemine kodeering. Mingi päikesetorm võiks küll korraks selle Starlingi maa peale tuua. Nad on küll selgelt paremad kui mingi kuningas Leopold või ristisõdu orgunniv paavst, kuid raha kasutamise effektiivsus on seal parajalt küsitav, igas tavaliste inimsuhete maailmas oleks ta ammu 10 korda pankrotis. Kui nad jäävad raha edasi kasutama nagu täna, siis pekstakse inimsuhted inflatsiooni läbi pilbasteks või ühendatakse kõik tõesti kvantarvuti taha tiksuma. Ka otsustab Hiina areng kiibitööstuses selle kas kõrvale tekkib jõud või Inteli bürokraadid kraabivad maksimumi edasi. Andestage minu isiklik nõrkus hiina kultuuri vastu, kuid näen, et see on tunduvalt laiapõhilisem kui meie kõva vaba mehe kappamise teoooria ja jään edasi oma teetseremooniaid korraldama ja seda maailam austama. Kõva kanepivennana suudab Musk küll programeerijatega ühes keeles rääkida, kuid maailma üldpildi tema kätte mängimine oleks vist pisut ohtlikum kui me seda arvame. Aga maailm on viltu ikka veel, jalgpalluritele läheb rohkem pappi kui meedikutele ikka veel, tipptehnoloogia kõrval peab olema tasakaalustav filosoofia ja kunsti areng, aga teatrid aktsiaturu raha küll ei paista nägevat jne.
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 07 Jun 2021 09:03

jah, tõsi, täiesti nõus --

samas see on NII ABSURDNE, mis maailmas praegu toimub, ja laiast maailmast laekuvad teated on veel absurdsemad, raske võtta seisukohta ja raske uskuda, mis on tõsi ja mis mitte. Ses mõttes kvaliteetmeelelahutus, et hoida omenda tervet mõistust.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jun 2021 09:35

Ma ennegit seda teemat tõstatanud, et poliitikutel ikka haugi mälu. Tänu neile inimestele on meil paljud inimesed veel elus ja nende pühendumisele. Nüüd lihtsalt neid inimesi mõnitatakse - palgaläbirääkimistel käis arutelu 40 sendi üle :HEAD

USA's / Ingliasmaal algas suur õdede lahkumise laine, usun Eestis toimub sama. Ma tõsimeeli ei saa aru, kas poliitikud ja igasugu otsustajad ongi lollid, aina rohkem läheb sinna "ongi" poole.

Kas kolmanda laine puhul lähevad nemad õendust tegema ?

https://epl.delfi.ee/artikkel/93658481/jaak-nigul-riiklik-koolitustellimus-hammastab-kas-meil-on-puudu-muusikuid-voi-odesid

---

https://forte.delfi.ee/artikkel/93664225/suurbritannia-teadusnoukoda-koroonaviiruse-uus-india-tuvi-on-uk-tuvest-40-protsenti-nakkavam
spl
Site Admin
 
Posts: 18392
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Jun 2021 16:18

Reparatsioonide nõue pole enam kaugel ! Kuigi Hiina kindlasti jälgi peitnud nii, et vähe pole, aga kui suudetakse leida tõestusmaterjali, tuleb see riik kiviaega tagasi saata .

https://www.err.ee/1608238596/usa-teadlased-koroonaviiruse-geenijarjestus-kinnitab-selle-tehislikku-paritolu


"Kõige kaalukam põhjus labori lekke hüpoteesi eelistamiseks põhineb kindlalt teadusel," kirjutasid teadlased, lisades, et viirusel on geneetiline jälg, mida pole kunagi looduslikus koronaviiruses täheldatud.

Quay ja Muller rõhutasid, et Wuhani labor on tuntud GoF-uuringute poolest, mille käigus teadlased tugevdavad viirusi selleks, et muuta need surmavamaks.


...

"CGG-CGG kombinatsiooni ei ole kunagi loodusest leitud. See tähendab, et tavameetod, kus viirus omandab uusi omadusi, ei saa siin selliselt toimida," kirjutasid USA tedlased. "Viirus ei saa lihtsalt võtta teiselt viiruselt geenijärjestust, kui seda järjestust ei ole ühelgi teisel viirusel."
spl
Site Admin
 
Posts: 18392
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 07 Jun 2021 18:14

spl wrote:Reparatsioonide nõue pole enam kaugel ! Kuigi Hiina kindlasti jälgi peitnud nii, et vähe pole, aga kui suudetakse leida tõestusmaterjali, tuleb see riik kiviaega tagasi saata .
https://www.err.ee/1608238596/usa-teadlased-koroonaviiruse-geenijarjestus-kinnitab-selle-tehislikku-paritolu/.../

Sellega ma olen jätkuvalt nõus, ja arvan et niisama seda ei jäeta. Ja peamine põhjus pole mitte need surnud USA-s vaid sündmuste ahel mis sai alguse Wuhanist ja viib lõppkokkuvõttes ühe reservvaluuta staatuse ohustamiseni või olulise nõrgendamiseni (mis ongi olnud sisuliselt ainus US välispoliitika draiver (no ja muidugi "demokraatia eksport", a la ladina-ameerika nukuvalitsuste demokraatia, koos selliste hoolitsevate osapooltega nagu United Fruits (Chiquita) jt).

Tegelikult üks oluline asi mis toimus ilma ühegi püssipauguta aga mis pehmelt öeldes juba mõjutas seda reservvaluutat oli meie enda EUR kasutuselevõtt (st vanas Euroopas, Eesti on suht savi), ja mille vabanenud katteaugu täitiski oma majanduse ja võlakirjaostudega WTO liikmeks saanud Hiina. EURO tekkimise polnud aga USA-l midagi suurt teha, kuna vastasel korral jääksidki erinevates aktsioonides ainsateks "ÜRO liitlasteks" sellised jõukeskused nagu Nauru, Tonga, Tuvalu jms. (ja selliste jõukeskuste jõulise alliansiga (vist Süüriasse) ju mindigi).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 08 Jun 2021 00:33

Ja ma jälle ei saa siinjuures jätta kordamata oma varasemat mõtet. See, et Hiina viiruse lõi, on kurjast. Tuhat korda hullem on, kui peaks selguma, et nad vaatasidki rahulikult pealt, kuidas üle maailma välkus Kooviti vikat, endal rahvas kibekähku vaktsineeritud (aerosool?). Nii ohvriterohket kuritegu pole sellisel juhul maailma ajaloos olnud.
neto
 
Posts: 525
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jun 2021 08:17

veel üks näide, et loodusel tuleb lasta toimetada omasoodu, pole vaja kõike ära päästa
https://www.theguardian.com/world/2011/ ... ills-owner
td
 
Posts: 16348
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Jun 2021 08:40

Nagu tõsiselt, valitsus hakkab peitma andmeid, varjamaks palju meil üldse metsa on. Kas seda metsarüüstet ei õnnestu enam muudmoodi peita ? Metsaärikate lobby läinud ikka üle igasuguste piiride. Kas lagedaks raiutud Eestimaa siis bränd, mida hakkame välisturistidele ja enda lastele pakkuma ?

https://www.postimees.ee/7266823/valitsus-plaanib-kiirkorras-seadustada-metsaandmete-salastamise
spl
Site Admin
 
Posts: 18392
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jun 2021 09:06

See, mida valitsejad Eestis teevad, ei ole lollus vaid lausa planeeritud sabotaaž. Kui munad on (rahapesu jms. kompra tõttu) kellegi teise pihus, siis ...
td
 
Posts: 16348
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jun 2021 09:14

#MGTOW

Mõelge läbi oma sõbrasuhted naistega. Milleks teile neid vaja on? Mis kasu teie sellest saate? Mida soovite sellest suhtest tulevikus? Kas olete järsku lihtsalt üks tööriistakast, mida vajadusel tarvitada?
Meil on enamasti lihtne täita neid soove ja anname teenuse ära tasuta. Mida aga vastu saame? Kas see sõbrasuhe on vastastikune? Kas olete saanud reaalset abi/lahendust, kui olete ise vajanud seda?
Kas poleks ülim aeg sellised nö sõbrasuhted ära lõpetada? Kuidas seda teha? Küsige neilt täpselt seda, mida vajate neilt, ilma keerutamata (sest olete ju "sõbrad"). Ja kui seda abi ei saa, on igati õiglane see suhe lõpetada (ghosting). Poolik lahendus närib südant ja ootab järgmist korda, mil saate oma teeneid tasuta ära jagada.
td
 
Posts: 16348
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jun 2021 09:21

Kui varasemas määruses kehtis nõue, et kõik lõkked, mis on suurema läbimõõduga kui üks meeter, peavad mistahes hoonest asuma vähemalt 15 meetri kaugusel, siis uue määruse järgi peab lõke, olenemata suurusest, asuma lähimast hoonest vähemalt kaheksa meetri kaugusel.

https://www.err.ee/1608239064/siseminis ... se-noudeid

td kujutab ennast ette püromaanina ja teeb nüüd suure lõkke lubatud kauguselehoonest
td
 
Posts: 16348
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Jun 2021 10:14

td wrote:
Kui varasemas määruses kehtis nõue, et kõik lõkked, mis on suurema läbimõõduga kui üks meeter, peavad mistahes hoonest asuma vähemalt 15 meetri kaugusel, siis uue määruse järgi peab lõke, olenemata suurusest, asuma lähimast hoonest vähemalt kaheksa meetri kaugusel.

Seda nimetatakse vist asendustegevuseks (lõkke-anlaüüsi ametnikku mõtlen).
Pidid ju olema kriteeriumid ja argumendid miks 15m. Või siis pidid olema vähemalt mingid lähteparameetrid sellel pastakal millest see varasem kaugus välja imeti - ju siis on uuel ametnikul kitsam pastakas mis ei võimalda sealt mastaapsemat visiooni välja imeda.

Ma arvan et rookatusega maja ette allatuult 8m kaugusele üks kena särisev kuuseokstest lõke sobiks päris hästi. Või siis korralik löke lehtpuuokstest (nt pooleldu hõõguvad vahtralehed hõljuvad maagiliselt lõkke kohal, ja kui tuulga veab võib rookatus koos majaga sama maagiliseks muutuda).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Jun 2021 10:29

spl wrote:Nagu tõsiselt, valitsus hakkab peitma andmeid, varjamaks palju meil üldse metsa on. Kas seda metsarüüstet ei õnnestu enam muudmoodi peita ? Metsaärikate lobby läinud ikka üle igasuguste piiride. Kas lagedaks raiutud Eestimaa siis bränd, mida hakkame välisturistidele ja enda lastele pakkuma ?
https://www.postimees.ee/7266823/valitsus-plaanib-kiirkorras-seadustada-metsaandmete-salastamise

Õiguskantsler võiks siin sõna võtta, ja ka president (seelikus meeste upitamise asemel läheb see asi igale eestlase ma arvan et rohkem korda).
Õiguskantsler võiks keskenduda ka sellele millist avalikku huvi või riiklikku huvi see konkreetne salastamine teenib ? (nt lahinguvarustuse hulga ja hoiustuskohtade osas ma saan riiklikust huvist aru).

Kui üldsusele lastakse sedavõrd laias kaares ja ilma igasuguse häbita siis ma ei kujuta ette kes Eesti õigusriigi variandi korral veel võiks sellele vastu seista. Asi on ohtlik ka puhtalt pretsedendi mõttes - mis võiks olla järgmine samm nö "järgmisel levelil" kui see läbi läheb ?

Ja mille poolest metsateadlased pole pädevad hindama metsa hulka? (PR-agentuuride abil aasta eest levitatud üraski-narratiivi/hooldusraiete lollusest said ilmselt liiga paljud liiga ruttu aru).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Jun 2021 13:11

natuke liiklushuumorit - selle auto nr tuleks vist ära vahetada.
Huvitav millal jõuab (see on tegelt retooriline küs) politseisse (aga ka eraautodesse) rakendus mis tuvastab autonumbrid digitaalselt ? Siis saaks mõni "waze" rakendus läbi pardakaamera skännida kõiki vastutulijaid/möödasõitjaid jne ning visata kõigi eluloo (või kuugli otsingutulemuse) kohe ekraanile, umbes nagu kunagine kuugel-prillide rakendus.

==================
Hiina osas ma polegi päris kindel - mul on tunne et selles social credit süsteemis (kus tänavakaamera live-pildis kõigil info tahvlike kaasas liigub) nad kasutavad valiku kitsendamiseks kõigepealt seda millise moblaantenni otsas antud objekt liigub (nt IMEI ja SIM seerianr alusel), ja seejärel lasevad näotuvastuse andbebaasi päringu juba läbi vastava kitsendusega filtri (puhtalt näojoonte-pikkuse abil on minu arvates see muidu lihtsalt võimatu, ka tehniliselt).

Samas 5G "trianguleerimise" korral pole vist päringut andmebaasi vajagi, kuivõrd iga 5G antenn teenindab nagunii vaid "loetud ruutmeetreid" enda ümber ja põhimõtteliselt piisab juba antenniinfost (kui just hiinlaste laulupeoga tegemist ei ole).

(palju häid omadusi sel 5G-l)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Jun 2021 13:16

pop wrote:Huvitav millal jõuab (see on tegelt retooriline küs) politseisse (aga ka eraautodesse) rakendus mis tuvastab autonumbrid digitaalselt ?


Loodan, et avalikku saladust välja ei räägi, ma isegi kunagi mingi sarnase junni enda autole teinud. Aga jah, politseil on selline automaatrakendus juba olemas! Kiiruskaameratega minu teada see rakendus pole seotud. Pardakaameratega küll. Ma ei tea, kas nüüd ka automaatselt teeb päringu rikkumiste kohta ja ülevaatuse kohta jne.

Minul omal ajal jäi asi riistvara taha kinni, aga nüüd aega mööda läinud ja enamus numbrituvastus kaamerad kasutavad sliding window meetodit või IR peegeldust ja kontuure ning elementaarne AI, kus nö tähed ära õpetatud. OCRiga minna numbrit tuvastama on kõrgtasemeline rumalus :)
spl
Site Admin
 
Posts: 18392
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 08 Jun 2021 13:26

neto wrote:Ja ma jälle ei saa siinjuures jätta kordamata oma varasemat mõtet. See, et Hiina viiruse lõi, on kurjast. Tuhat korda hullem on, kui peaks selguma, et nad vaatasidki rahulikult pealt, kuidas üle maailma välkus Kooviti vikat, endal rahvas kibekähku vaktsineeritud (aerosool?). Nii ohvriterohket kuritegu pole sellisel juhul maailma ajaloos olnud.


Uued andmed, et asi toimus Hiina territooriumil doktor F-a-u-c-i ja co lahkel rahastamisel.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 08 Jun 2021 13:30

td wrote:See, mida valitsejad Eestis teevad, ei ole lollus vaid lausa planeeritud sabotaaž. Kui munad on (rahapesu jms. kompra tõttu) kellegi teise pihus, siis ...


Teateid veel: "Haridusminister Kersna räägib kuidas eesti ja vene lapsed ühtsesse Eesti kooli suunatakse. Reformierakond koos Eesti 200ga on alustamas inimkatsetega."

Kusjuures Eesti 200 pole ju saanud veel valitsussegi. Kaks Kallast on otsustanud mitte rivaalitseda, vaid teineteist toetada?
Tahaks veelgi meenutada märksõna "mustad mütsid".
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Jun 2021 13:39

spl wrote:/.../nüüd aega mööda läinud ja enamus numbrituvastus kaamerad kasutavad sliding window meetodit või IR peegeldust ja kontuure ning elementaarne AI, kus nö tähed ära õpetatud. OCRiga minna numbrit tuvastama on kõrgtasemeline rumalus :)

sliding window-st pole ise kuulnud, aga kontuuride järgi päringu tegemine ongi ju ise "OCR", nö by definition ?
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Jun 2021 13:47

pop wrote:
spl wrote:/.../nüüd aega mööda läinud ja enamus numbrituvastus kaamerad kasutavad sliding window meetodit või IR peegeldust ja kontuure ning elementaarne AI, kus nö tähed ära õpetatud. OCRiga minna numbrit tuvastama on kõrgtasemeline rumalus :)

sliding window-st pole ise kuulnud, aga kontuuride järgi päringu tegemine ongi ju ise "OCR", nö by definition ?


https://www.researchgate.net/figure/Object-detection-by-sliding-window-approach_fig1_266215670

Mitte päris OCR üritab objekti mustrite järgi tuvastada. Numbrimärkide tuvastamine käis kontuuride järgi nii, et leiad ala "ristkülikud" numbriavad (kus õige pildi ratio), sellega vähendad otsingu ala. Ja tõesti siis see ala anti OCRile kätte, kahjuks Tesseract ja muud OCRid ikkagit ebatäpsed. Numbrimärgis on palju müra sees, sõltub valgustatusest, kaamera nurgast. Tegelikkuses sa pead selle ristküliku pöörama õigeks, enne kui OCR ligi lased. AI põhised paremad, siis kindel ala ja annad ette osa märgist, faas 1 filter kas saab mingi täht nr olla, faas 2, kus rohkem otsingupunkte jne. Mul kunagi lihtsalt oli natuke liiga palju vaba aega, sellepärast mäletan veel natuke seda :twisted:

Aga üks trikk on selline kuidas kiiresti nr ala leida, suunatakse IR valgus peale ja kaamera IR reziimis, siis lihtsam leida, kuna numbrimärk on suur peegel.

---

OpenCV puhul midagi sellist oli

Code: Select all
Mat element = getStructuringElement(MORPH_RECT, Size(17, 3));
morphologyEx(img_threshold, img_threshold, CV_MOP_CLOSE, element);
...

findContours(img_threshold,
      ...
      ...,
      CV_RETR_EXTERNAL, // retrieve the external contours
      CV_CHAIN_APPROX_NONE); // all pixels of each contours
spl
Site Admin
 
Posts: 18392
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Jun 2021 14:02

Pigem mul küsimus, millal politsei hakkab meil ka automaatset näotuvastust kasutama. Lahe oli see, et kui käisin passi tegemas kinnitati käsi piiblil, et minu sõrmejälgi ei skännita ega kasutata muudmoodi. Aga oh ülla ülla, ajad edasi ja biomeetrilist superandmebaasi saab politsei vabalt kasutada. Väidetakse, et vaid raskete kuritegude puhul. Teate, mina ei usu ammu enam muinasjutte :!: Sisuliselt mulle, kui kodanikule valetas riik ja riiklik asutus nii, et silm ka ei pilkunud.
spl
Site Admin
 
Posts: 18392
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 08 Jun 2021 17:29

Täna jooksis veel kuskilt läbi et keegi oli andnud Google kohtusse sest see jälgib isikuid isegi kui kõik õigused on kasutaja poolt kinni keeratud.
Samas eks ta loogiline ole, tavaline rahuotstarbeline sõjatööstus ja demokraatlik luuresüsteem. Kuigi üldist pilt see hullemaks ei tee, kellel võim see seda kasutab. Ma jään vaatamata sellele austama seda kes rohkem väärtust loob...
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Jun 2021 20:14

Kas nad püstilolliks läinud, MTA ei pea isegi lihtkoormusele vastu ! Nüüd pakkide massdekl. sealkaudu :shock: Sealt suunatakse mingisse ime(tolli)registrisse, mis vist tehtud 2000 aastal vähemalt disain küll selline. Siis otsi tollikoodi nagu loll, enamasti polegi sobivat.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/93679151/lopp-uliodavale-nannile-hiina-postipakid-lahevad-1-juulist-maksu-alla

Seal pakutakse järgimisi võimalusi. Inimene võib lihtsalt loobuda pakist. Teiseks pakutakse linki maksuameti lehele, kus saab kaupa deklareerida. Juulikuu jooksul, aga mitte päris 1. juulist, loodab Omniva hakata pakkuma ka kolmandat võimalust – volitada deklareerimise Omnivale. Selle eest tuleb maksta 2,35 eurot teenustasu, aga ise ei pea deklareerimisega mässama.
spl
Site Admin
 
Posts: 18392
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Jun 2021 22:29

spl wrote:/.../Tegelikkuses sa pead selle ristküliku pöörama õigeks, enne kui OCR ligi lased.

Selge pilt. Juhtumisi on hetke mänguasi vabadel hetkedel GIMP (kõik numbrid on kaugelt pildid, st perspektiivi väänamist väga pole, vaja vaid numbri "trapets" täisnurkseks ja seejärel õigess aspect ratio-sse ajada, siis kiire kontrasti filter/mask, ja OCR).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Jun 2021 22:44

td, kas sa tead miks ivermectin peaks paha olema ? "Hydroxychloroquine" osas olid artiklid (st sisulised artiklid) nii-ja-naa, aga ivermectini osas ma olen siiani vaid positiivset lugenud (ilmselt Pig-Pharma huvid )
(ja muidugi WHO oma tuntud siiruses ja läbipaistvuses): https://www.zerohedge.com/covid-19/who- ... 9-protocol

ja nt veel: https://www.medpagetoday.com/special-re ... ives/88310
(ok, on küll Aafrika "river-blindness" ussirohi, aga mõju Covid-le on täiesti tõestatud, samas peetakse suht ohutuks (väheste kõrvalmõjudega)

(ja ma ei usus ka et Peruu ja Boliivia arstide teadmised vaid hanerasvaga (või siis laama-rasvaga) piirduvad)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jun 2021 23:41

Noh, kui kõlbab tabletina ühekordseks sissevõtmiseks (ühekordselt 200 mikrogrammi / 1 kg kehakaalu kohta) sügeliste vastu, siis miks ei peaks kõlbama ka tõsistema hädade vastu. Raviminfot lugedes jääb mulje, et registreeritud kõrvaltoimed sõltuvad suuresti parasiitide kontsentratsioonist (nende lagunemisega seotud?). Ajuparasiitide korral kirjeldatakse krampe jms., maksa funktsioon võib ajutiselt väheneda jne.
td
 
Posts: 16348
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Jun 2021 10:06

Natuke veel Ivermectini demoniseerimisest - https://www.zerohedge.com/covid-19/who- ... reat-covid

Point sellels et just kolmanda maailma levikut kontrolli alla saades võib loota (piiride avatuse korral) et ka õhtumaades uusi puhanguid laineid ei teki.
Ja taas igihaljas tõetera (laenates tsitaati filmist "Casino") - "to follow the truth, follow the money", ehk siis tsitaat ülemiseest artiklist: "A treatment course of remdesivir is a little over $3,000, while ivermectin ranges between $3 to $12 a treatment"

Pfizeril on PR huvides doosi praegune hind paarikümne dollari kandis. Kui ajapikku saab aktuaalseks regulaarne kordusvaktsineerimine ( :twisted: ) siis muidugi on teine lugu.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Jun 2021 14:36

Vähe sellest, et oli väga külm kevad. Nüüd kohutav lehetäide rünnak, mul murelil kõik lehed ära hävitatud. Asi ebanormaalne...

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/93680171/koik-eesti-240-liiki-lehetaisid-rundavad-just-nuud-fairy-ja-coca-cola-korval-on-teisigi-torjenippe
spl
Site Admin
 
Posts: 18392
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests