Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 24 Jun 2021 06:39

Vaatsin veel korraks ka videot kus hiinas pandi 29 tunniga kokku 10 kordne maja, päris muljetavaldav... Meil tegeletakse minu ringkonnas juba 4 aastat uue generaalplaani kooskõlastamisega ja aasta või kaks lähevad veel vist... Aga pole midagi teha, ju siis me oleme nii tsiviliseeritud.... eriline nali....
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Jun 2021 08:19

rr009 wrote:Td... Pagan, ma olen kõikide märkide järgi saanud atroofilise nohu (ühes kanalis vähemalt).. Siin on kõik tuimalt antibiootikumide välja kirjutajad suva firmadele ja ma pole 10 aastat ühtegi biootikumi pidanud proovima, aga sellest jamast tahaksin küll igavesti lahti saada. Äkki annad mõne proffi vihje...

kahjuks ei tea sellist head vihjet anda, võid ju proovida limaskesti niisutada mitmesuguseid veeaure sisse hingates, ka spetsiaalse masina (inhalaatori) abil, mis pisikesi veepiisku tekitab - meresoola lahusega, näiteks
põskkoobaste puhul on oluline nede hea ventilatsioon, mõnikord on vaja opereerida teid laiemaks
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Jun 2021 09:53

67,7 % Eesti inimestest omab antikehi pärjaviiruse vastu. See on ju hea tulemus ning karjaimmuunsus ei ole kaugel. Küsimused täna:
- millisel kontingendil on see karjaimmuunsus: kas neil, kes isoleeritult kodus (vanurid, haiged) või neil, kes pidevalt ringi litutavad
- kui vaktsineeritud on vaid väike osa maailma elanikkonnast, siis mujal möllav viirus loob tingimused uute vaktsiiniresistentsete tüvede tekkimiseks ja levikuks ka vaktsineeritud riikidesse (vt. ka antibiootikumide resistentsuse kujunemine bakteritel)
- kui kaua ikkagi kestab see immuunsus (siin olen optimistlikum kui teised), võiks eeldada, et antikehade omajad põevad kergemalt ka edaspidi ning saavad sellest ka (pidevalt?) värskeneva immuunsuse
- kui suur on järgmine laine Eestis järgmisel talvel? See on omamoodi tõemoment. Kui see laine osutub sama suureks kui selletalvine, siis ju miskit eeldustes ei klapi. Kui aga suuri piiranguid pole enam vaja kehtestada, siis ehk olemegi pääsenud.

Ekspertarvamuste koha pealt torkab silma, et
- ka eksperdid eksivad
- mingi salapärane BigPharma katteloor (et mitte öelda tsensuur) on osadel uudistel, vägisi kisub vandenõuteooriaks
Last edited by td on 24 Jun 2021 11:25, edited 2 times in total.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 24 Jun 2021 09:58

td wrote:
rr009 wrote:Td... Pagan, ma olen kõikide märkide järgi saanud atroofilise nohu (ühes kanalis vähemalt).. Siin on kõik tuimalt antibiootikumide välja kirjutajad suva firmadele ja ma pole 10 aastat ühtegi biootikumi pidanud proovima, aga sellest jamast tahaksin küll igavesti lahti saada. Äkki annad mõne proffi vihje...

kahjuks ei tea sellist head vihjet anda, võid ju proovida limaskesti niisutada mitmesuguseid veeaure sisse hingates, ka spetsiaalse masina (inhalaatori) abil, mis pisikesi veepiisku tekitab - meresoola lahusega, näiteks
põskkoobaste puhul on oluline nede hea ventilatsioon, mõnikord on vaja opereerida teid laiemaks


Ok, saun siis äkki jne. Meresool on 15 a mu komplektis olnud.. Kas antibiootikumide enda vahe on märkimisväärne või on nad umbes samad kõik, seda maailma pole kunagi uurinud..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Jun 2021 10:03

antibiootikumid on väga erinevad: toimemehhanismi, bakterite rühmade ja toime laiuse poolest, samuti kõrvaltoimete poolest.

Hea praktika on see, et enne antibiotsi ei anta, kuni pole välja külvatud haigustekitaja ja teda lähemalt uuritud (muuhulgas ka seda, millised antibiotsid võiks aidata kõige paremini antud tüve vastu). Erandiks on muidugi elupäästvad heroilised tegevused.

Antibiootikumidele resistentsuse tekkimisel ongi kõige suurem riskifaktor vastutustundetud arstid (vaippommitamine laia skaalaga ravimiga) ja patsiendid (ebakorrapärane võtmine, ravi katkestamine). Ka veterinaarid eksivad pahatihti, kasutavad tihti samu aineid, mida inimestel kasutatakse!
Last edited by td on 24 Jun 2021 10:16, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Jun 2021 10:11

rr009 wrote:
td wrote:
rr009 wrote:Td... Pagan, ma olen kõikide märkide järgi saanud atroofilise nohu (ühes kanalis vähemalt).. Siin on kõik tuimalt antibiootikumide välja kirjutajad suva firmadele ja ma pole 10 aastat ühtegi biootikumi pidanud proovima, aga sellest jamast tahaksin küll igavesti lahti saada. Äkki annad mõne proffi vihje...

kahjuks ei tea sellist head vihjet anda, võid ju proovida limaskesti niisutada mitmesuguseid veeaure sisse hingates, ka spetsiaalse masina (inhalaatori) abil, mis pisikesi veepiisku tekitab - meresoola lahusega, näiteks
põskkoobaste puhul on oluline nede hea ventilatsioon, mõnikord on vaja opereerida teid laiemaks


Ok, saun siis äkki jne. Meresool on 15 a mu komplektis olnud.. Kas antibiootikumide enda vahe on märkimisväärne või on nad umbes samad kõik, seda maailma pole kunagi uurinud..


Vajad korralikku otorinolarüngoloogi konsultatsiooni, kes ninast sisse vaatab ja võibolla ka tema poolt määratud kõrvalkoobaste kompuutertomograafiat, et avastada võimalik soodustav faktor, need anatoomilised iseärasused ei olegi nii harvad (hoiab ühe põskkoopa kinni, kus sees krooniline põletik, siis pole lootustki tervistuda)
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 24 Jun 2021 12:04

Tänud td.. Kuna mul nüüd siis organismi puhastamine, siis võid tulla ja kõik mu veinid ära juua..
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 24 Jun 2021 21:16

Tund aega rahustavat rahvalikku vaimulikku muusikat,
Linnamuusikud:

https://klassikaraadio.err.ee/160824327 ... 03/1202344
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Jun 2021 22:05

hh wrote:Tund aega rahustavat rahvalikku vaimulikku muusikat,
Linnamuusikud:

https://klassikaraadio.err.ee/160824327 ... 03/1202344


https://www.youtube.com/watch?v=XaYqiCOXtP4
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Jun 2021 23:40

muusikateooriahuvilistele: tore jutustus ühest keerulisest poploost
https://www.youtube.com/watch?v=ZnRxTW8GxT8

kommentaarides on ka tore jutt: üks puusepp, kes lauljale esimese stuudio ehitas, sai hiljem kuulsaks kui näitleja Harrison Ford

kommentaarides tuletakse hea sõnaga meelde ka Nik Kershaw laulude harmooniat, tema ise aastal 2019
https://www.youtube.com/watch?v=eIZafmCKLBE
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Jun 2021 00:53

popmuusika esitlus aastast 2021
https://www.youtube.com/watch?v=s37x2VSZrLw
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 25 Jun 2021 04:41

Veelkordne sisukokkuvõte praegu toimuvast. Elame väga suurte muutuste lävel, strateegilisel ajal.

3 revolutsioonilist tsüklit -- kõik kolm on korraga muutumas:
- poliitiline, sotsiaalne, kultuuriline
- tehnoloogiline
- finantsiline

Veelkord, laual on 2 vastandlikku narratiivi, mis võitlevad. Jälgin mõlemaid, et aru saada, mis maailmas toimub.

I narratiiv -- nn Mustad Mütsid. Nende poliitika kannab nime "The Great Reset" ehk "Suur Lähtestamine". Pea-ideoloog majandusteadlane Klaus Schwab. Sisuliselt on see praegu maailma valitsev jõud, nn neoliberaalne poliitika. Nende eesmärk on tekitada aasta lõpul või nii üks endale kasulik "t-e-r-r-o-r-i-r-ünnak", millega kogu rahandus kukub kokku, kuid ajada kogu süü mingitele häkkeritele, aga selle varjus kasutada kriisi ära, et kehtestada kommunism terves maailmas. Loosung "Sa ei oma midagi, aga oled õnnelik" on nende lubadus meiesugustele. Isegi seljas olevad riided ei kuulu inimesele, kõik on kokku laenatud. Inimestele makstakse rangete reeglitega UBI-d (universaalne baas-sissetulek), mida ei saa edasi pärandada oma lastele; kogu vara omanikud on seesama väike eliit, Klaus Schwab ja co, kes hakkavad meie üle valitsema. Tsentraliseerimine ja lauskontroll iga inimese üle. Ilmselt 5-gee tehnoloogia, mis on seadistatud sagedusele, mis teeb inimesed haigeks ja tapab linde. Digitaalne raha. Täielik kontroll kõige üle -- eeskuju võetakse tänapäeva H-i-i-nalt. Nad juba harjutavadki vabadusega harjunud lääne inimesi kontrollile alluma -- maskid, lockdown'id, v-a-k...neerimised ja v-passid jms, lõputu ebakindluse tekitamine aitab sellele poliitikale kaasa. Meedia ajupesu. Inimesed olgu hirmul ja ebakindlad, siis eliidile meeldib (suurimaid organisatsioone juhivad rahvale ohutuna näivad vanatädid). St praegu toimuv on õppused, kuidas tulevikus paremini alluda nondele mütsidele.

II narratiiv -- nn Valged Mütsid. Nende poliitika kannab nime "N-e-s-a-r-a / G-e-s-ar-a". See on mingi seaduse nimetus, mida on poliitilised jõud pidevalt tõrjunud. Selle seaduse ja finantsplaanide pärast pidi 1963. aastal oma elu andma USA noorim president K-e-n-n-e-dy, kelle tööd jätkab nüüd president D.T. koos K-e-n-n-edy juunioriga (kes ka juba vana mees, aga tahab näha kättemaksu oma isa mõrvajatele). Siin nähakse ette seniselt korrumpeerunud eliidilt võimu ja varade äravõtmist ning rahvale jagamist. Nende tehnoloogia olevat kõvem kui vastastel -- satelliitide põhine ja häkkimatu S-t-a-r-l-i-n-k. Korrumpeerunud eliit paljastatakse ja seal on tõesti shokeerivaid paljstusi. Siin nähakse ette "10 päeva pimedust" (elektrikatkestust), mille kestel lülitatakse sisse too satelliidi süsteem. Raha tagatiseks on kuld ja muud metallid. Esemete väärtus võtab sisse oma adekvaatse kuju -- mis on väärtuslik (nt metallid), seda ka hinnatakse väga kõrgelt. Pseudoväärtused (seni ülehinnatud) saavad ka õiglase hinnasildi. Selles tuleviku versioonis on palju ulmelist, mida ma ei oska kommenteerida. Et pidavat tulema palju uut tehnoloogiat kasutusse, mida on pikalt represseeritud ja inimeste eest hoitud. Ning Tesla tornid, mitte viis-gee tornid. Vaimsuse rõhutamine ja rikkuste detsentraliseerimine. Nad räägivad palju rahva "üles äratamisest", sest üldiselt on massid ajupestud peavoolu meedia poolt.

Lühidalt, laual on kaks vastandlikku narratiivi, mõlema taga suured jõud. Kumba teie valiksite?
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 25 Jun 2021 07:14

td wrote:popmuusika esitlus aastast 2021
https://www.youtube.com/watch?v=s37x2VSZrLw


See on andekas lugu.

Aga muide üks andekamaid sellest ajaperioodist minu arvates
https://www.youtube.com/watch?v=NR8XtU6rn4Q

Td, kui tahad nuputamist, siis palun leia 5 eesti tõeliselt head armastuslaulu, siiani need Eesti muusikud kellelt olen küsinud pole üle paari suutnud nimetada

esimene on Uno Loop, väga olemuslik laul ja Marju Länikut palun mitte välja tuua, tore inimene, kuid "Karikakar" on tegelike tunnete kirjeldamiseks siiski pisut kaka...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 25 Jun 2021 07:30

hh wrote:Veelkordne sisukokkuvõte praegu toimuvast. Elame väga suurte muutuste lävel, strateegilisel ajal.

3 revolutsioonilist tsüklit -- kõik kolm on korraga muutumas:
- poliitiline, sotsiaalne, kultuuriline
- tehnoloogiline
- finantsiline

Veelkord, laual on 2 vastandlikku narratiivi, mis võitlevad. Jälgin mõlemaid, et aru saada, mis maailmas toimub.


Lühidalt, laual on kaks vastandlikku narratiivi, mõlema taga suured jõud. Kumba teie valiksite?



Hea hh, palun proovi leia enda segaduses selgust, no veidi suvalised narratiivid.... Palun võta ette üks suur punkt - raha aluseks peab olema loodud/loodav väärtus (minu jaoks üldine väärtussisalduse otsing ja tehniliselt on findigimaailmas see olemas, kuigi sisuliselt on küll tänased BCoinerid fanatilised anarhistid, aga tuleb leida vaid loojaid ja see on vaid aja küsimus) või kõrgem eluenergiarikkas keskkond. Sa oled selles kullateoorias tuimalt kinni, see pole vale, kuid räigelt piiratud.
Igaks juhuks kordan vaid veel enda mällu salvestatud fakte, et DTr on ablas krabaja, kes on võtnud kust vaid saanud, alates maksupetusest jne. Ja edasi vaid lihtne väide - inimesed ei muuda pea kunagi oma iseloomu ja kui muudavad, siis kajastub see ka selgelt nende tegudes..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 25 Jun 2021 09:34

Science Update: Aerosol Masking Previously Underestimated on Overheated Earth

https://www.youtube.com/watch?v=3xeItd5kdt4
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Jun 2021 10:40

rr009 wrote:
Td, kui tahad nuputamist, siis palun leia 5 eesti tõeliselt head armastuslaulu, siiani need Eesti muusikud kellelt olen küsinud pole üle paari suutnud nimetada

esimene on Uno Loop, väga olemuslik laul ja Marju Länikut palun mitte välja tuua, tore inimene, kuid "Karikakar" on tegelike tunnete kirjeldamiseks siiski pisut kaka...

Armastusel on palju varjundeid, seetõttu on see päris lihtne. Rõõmsate lauludega aga tõesti läheb raskeks.

1. on ilmselt jah Uno Loop (Oit/Karmo)
https://www.youtube.com/watch?v=Nb_bFsX0Az8

2. on natuke nukram (Oit/Karmo)
https://www.youtube.com/watch?v=RVh1SJuvioI

3. on veel nukram (Tamberg/Vala)
https://www.youtube.com/watch?v=dmoZrmnVydI

4. on ka nukker (Kõrver(Liives)
https://www.youtube.com/watch?v=gadgzvtG_K4

5. on muidugi Valgre, raske oli valida selle ja "Muinaslugu muusikas" vahel
https://www.youtube.com/watch?v=4xXNACwM3gU

6. jälle nukker, Mahavok (Vaikmaa/Rimmel)
https://www.youtube.com/watch?v=WgVHi3X-2QU

7. üks tundmatu autori lugu (kas on Eesti lugu?), üks Lõuna-Eesti ansambel leidis üles 90-ndatel, see esitus oli väga hea, aga internetis puudub, seetõttu kahjuks halvem esitus pakkuda
https://www.youtube.com/watch?v=4m4DUIg06Ac
laulusõnad (igaüks võib endale ise laulda ja avastada selle laulu tegeliku ilu):
https://www.laulud.ee/laul/sealt_ju_mu_ ... a-249.aspx



Uuematest leiaks kindlasti ka, aga vanas eas meenuvad ikka need vanemad asjad.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 25 Jun 2021 12:08

rr009 wrote:Hea hh, palun proovi leia enda segaduses selgust


Aitäh dialoogi eest.

Püüan kommunikeerida, et eesti keeleruumis pole kuskil kuulda, et dollar lastakse varsti põhja, st nulli. Nii 6-12 kuu lõikes praegusest ajast või varem. Kas selle aasta lõpul või järgmise aasta I poolel. Käib suur crash. Mis mõjutab globaalselt kõiki. Pole väga igapäevane uudis, praegune aeg ongi strateegiline. Nad nimetavad seda protsessi "wealth transfer" -- kuidas see eesti keeles kõlaks? Paljud haid ootavad crash-i kannatamatult!

Ingliskeelsed analüütikud räägivad sellest palju. Mitmed on pühendunud tava-inimeste hoiatamisele ja harimisele -- need, kellel on kahju inimestest, kes lasevad end rahustada ametlikust vaikusest sel teemal. Ametlik narratiiv ei taha, et inimesed paanikasse läheks, nii siis vaikus.

Muidugi mis see minu asi on! Õige, polegi minu asi siin teisi hoiatada eesti keeles. Aga äkki mõni kuuleb? Hakkab ise otsima netist analüüse ja oskab valmistuda?
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Jun 2021 15:29

hh, palun jätka samas vaimus

Ma ei ole paljuga nõus, aga huvitav on lugeda, ise ma enamasti ei sattu sellistele saitidele ja ei jõuaks ka kõigest läbi närida. Ametlikku ja üldiselt tunnustatud retoorikat on palju ja see on kõigile kättesaadav ka mujalt.

Peab muidugi iga uudisnupu juures hoiatama, et see on alternatiivne vaatenurk ja see ei pruugi olla tõde ning Sina oled vaid sõnumi vahendaja.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 25 Jun 2021 16:12

td wrote:hh, palun jätka samas vaimus

Ma ei ole paljuga nõus, aga huvitav on lugeda, ise ma enamasti ei sattu sellistele saitidele ja ei jõuaks ka kõigest läbi närida. Ametlikku ja üldiselt tunnustatud retoorikat on palju ja see on kõigile kättesaadav ka mujalt.

Peab muidugi iga uudisnupu juures hoiatama, et see on alternatiivne vaatenurk ja see ei pruugi olla tõde ning Sina oled vaid sõnumi vahendaja.


No üldiselt valitseb konsensus kõigi osapoolte vahel, et praegune rahasüsteem ei ole jätkusuutlik. See on kindel. On vaid ajaküsimus, millal pauk käib, millal toimub fiat dollari kontrollitud põhjalaskmine. Mis olla "maailma ajaloo suurim" ja mis mõjutab kõiki jne, kuna meil ju globalism.

Praegune majandus-stabiilsus ja rahulikkus on näiline! See on kosmeetiliste vahenditega üles puhvitud näilisus, et (minu-sugused mitte majanduse haridusega) lihtinimesed arvaksid, et nad ei pea muretsema mitte millegi pärast.

Ja wealth transfer (kuidas seda tõlkida?) pidavat tulema maailma ajaloo suurim.

Ainult et siin algab nüüd arutelu, et mis suunas vara kanditakse? I narratiivi järgi võetakse inimestelt kogu vara ära ja kanditakse eliidile, kes annab inimestele tagasi personaalse UBI (universaalse baas-sissetuleku), mis on see präänik, millega meelitatakse minusuguseid, keda on palju; II narratiivi järgi võetakse korrumpeerunud eliidilt vara ära ja antakse inimestele (kõlab nagu utoopia?). Kui viimane, siis me ei pea ilmselt tõesti üldse muretsema praegu? Esimese variandi puhul peaks muretsema küll.

Aga tõsi, et see järeldus on uurimise tulemus, milleni olen jõudnud. Tahtsin aru saada, mis praeguses veidras maailmas toimub. Ajalehes sellest ei kirjutata.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Jun 2021 16:15

td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Jun 2021 17:29

armastuslauludele mõtlemisel meenus ka see kaver, mäletan ühte väikest armsat neiut, kes laulis koos Riho Sibulaga
https://www.youtube.com/watch?v=LC75Z322-8Y

ja nüüd ... (kõige ebaromantilisem pööre vist, mida olen üldse kohanud)
https://www.youtube.com/watch?v=zlEJZYLT_9A
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Jun 2021 20:26

Ilmakapriisid muutuvad aina hullemaks ja ülimalt kiiresti, tugevad sajud, meeletud tormid, kuumarekordid. Tšehhis oli tornaado, mis ühe küla maatasa tegi.

Üldiselt vaadates trendi, siis 5 aasta jooskul on tõenäosus, et ka Eestis tekib tornaado ja teeb mõne pilpaküla maatasa.

---

https://www.postimees.ee/7279783/tsehhi-kaguosas-sai-tornaado-labi-surma-vahemalt-viis-inimest
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 25 Jun 2021 22:06

spl wrote:Ilmakapriisid muutuvad aina hullemaks ja ülimalt kiiresti


Ärge nüüd pahandage, annan edasi, mida rahvas räägib.

Väidetavalt saab ilmastikunähtusi kasutada RELVANA. Suurriikidel on vastav tehnoloogia. Väidetavalt käib selle tehnoloogia kasutamine praeguse sõja juurde -- siis Mustade Mütside arsenalis on metsade põletamine, üleujutuste korraldamine, ootamatute pakaste tekitamine vastase territooriumil, ajastatuna neile sobivalt. See on 21. sajandi hübriidsõda, kus KÕIKE võib kasutada relvana (ka nt lennukeid / ajupesu lasteaia lastele / v-passe / seadusandlust jne jne jne). Seda nimetatakse false flag katastroofiks, st inimtekkeline, relvana kasutatav mingi sündmus.

Kliima puhul on see ERITI küüniline, kuna Mustade Mütside põhi argument on ju kliima kaitsmine inimese eest (nagu lihtinimesed oleksid süüdi kõiges). Nad ju ütlevad, et Maal pidavat inimeste arvu vähendama, kuna inimesed rikkuvat kliimat. Nii et väga väga kuri ja silmakirjalik propaganda on kõige taga.

Siin aga öeldakse otse välja, mida tähendab Mustade Mütside keeles lähituleviku wealth transfer:
https://youtu.be/65HEJRbI6C0?t=380
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 25 Jun 2021 22:46

hh wrote:/.../ mis on see präänik, millega meelitatakse minusuguseid, keda on palju/.../

See on väga raske dilemma - kas lasta ennast üle kullata mõnel Caligulal või Nerol (esimene oli kindlasti suur kunstihuviline, ja ilmselt ka väga huvitav vestluskaaslane), või siis üritada oma moraalset majakat õigel kursil hoida tavapärase "antropoloogilise planktoni" keskel kaasa hulpides, teadmisega et selle eilsed lainetused on identsed tänastega, ja tänased homsetega, ja nii kuni lõpuni.
Mul on sarnane dilemma, tuleneb sellest et aastate möödudes lihtsalt tajud üha kindlama paratamatusena seda et alati on piltlikult öeldes 20% hunte ja 80% lambaid (kuni selleni et kui isegi kõik lambad eemaldada, siis peavad järelejäänud hundid omavahel kokku leppima kes on nende endi hulgast see uus 80% kes lammaste rolli täitma hakkab). See tundub olevat justkui mingi peaaegu et jumalik universumi tasakaalu seisund.

Ja eliit peaks saama aru et UBI abil tulistatakse lihtsalt endale jalga (ja sedagi vaid mõneks ajaks, kuivõrd see 20/80 tuleb loodusjõudude mõjul ajapikku ise tagasi nagunii).

=============================
Aga selle Gesara-Nesara lingid ma ju otsisin üles ja debunkisin ükshaaval, neid kogu universumi juhtida üritavad "koloriitsed indiviide" (nohh ... niivõrd-kuivõrd) kes seda isiklikust garaazhist/keldrist teha üritavad (tihti koos veebilehega mis ei eelda väga kõrgelt IQ-d ei koostajalt ega ka veebilehe lugejalt). Ma võin need lingid uuesti üles otsida.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 25 Jun 2021 23:01

... ja rääkides planktoni keskel kaasahõljumisele, siis järjekordne "wir schaffen das:
https://www.delfi.ee/artikkel/93842911/ ... id-on-mitu

(jääb ainult oodata järgmist "Don't stop me know" (Queen) taustamuusikaga peakaamera/õlakaamera videot mõnest mosheest (nagu Uus-Meremaal))
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Jun 2021 23:41

tänane muusikaline vahepala on "kentsakas" (eriti, kui sugupooled ära vahetada)
https://youtu.be/LDUdZAMJjEg
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 26 Jun 2021 08:22

hh wrote:
rr009 wrote:Hea hh, palun proovi leia enda segaduses selgust


Aitäh dialoogi eest.

Püüan kommunikeerida, et eesti keeleruumis pole kuskil kuulda, et dollar lastakse varsti põhja, st nulli. Nii 6-12 kuu lõikes praegusest ajast või varem. Kas selle aasta lõpul või järgmise aasta I poolel. Käib suur crash. Mis mõjutab globaalselt kõiki. Pole väga igapäevane uudis, praegune aeg ongi strateegiline. Nad nimetavad seda protsessi "wealth transfer" -- kuidas see eesti keeles kõlaks? Paljud haid ootavad crash-i kannatamatult!

Ingliskeelsed analüütikud räägivad sellest palju. Mitmed on pühendunud tava-inimeste hoiatamisele ja harimisele -- need, kellel on kahju inimestest, kes lasevad end rahustada ametlikust vaikusest sel teemal. Ametlik narratiiv ei taha, et inimesed paanikasse läheks, nii siis vaikus.

Muidugi mis see minu asi on! Õige, polegi minu asi siin teisi hoiatada eesti keeles. Aga äkki mõni kuuleb? Hakkab ise otsima netist analüüse ja oskab valmistuda?


Kes laseb põhja, Hiina? Või häkkerid keda keda on võimalik nädala aja jooksul igasti võrgust välja lõigata... Hiina on küll selgelt öelnud, et G7 otsused on teisejärgulised ja nad ei oma enam selleks tasemeks vajaliku võimu, aga nad pole kunagi midagi põhja laskunud, nad on loonud uue keskkonna ja seda isegi US ajuvabade kasumiahnete sanktsioonide taustal kes vaba konkrurentsi taustal toidavad pea ideetud meeletut luuresüsteemi (kasumiahnus pole idee). Hiina on vaatama Maole sügavalt kultuurne keskkond.. US kultuur meenutab mulle stabiilselt Wartholi paska.. Ja IS relvastamine uiguuride taustal on tiba räigem laks jne. See kes on tegija otsutatakse viisakalt ära. Võibolla tuleb Muskilt ja nerolinksilt mingi ime millest ma täna veel aru ei saa, kuid meil ei räägita pea üldse loodud finantside kasutamise efektiivsusest, mis tundub olema suht sitt jne.. Need hirmud millest tavaliselt räägitakse on nii lihtsad, et need arvutatakse uute arvutitega paika, trükitakse täis ja praegune jaotussüsteem võimaldab segmente põhja lasta lisades teistesse segmentidesse piisavalt, DOW 40-50 000 ja hunnik häppisid kustutavad muredes inimeste kurtmised.
See mida praegu tipptehnika teeb on kõva ulme, küsimus, kas selle taustal inimlikusele kohta jäetakse, sest loodud mudel võimaldab elukestvat pisikest tõmblemist kogu aeg..
Mõelda kräshist võib, kuid valemile pole see kasulik, järelikult segmente tuleb analüüsida põhjalikult, plaatinametallid on selgelt vajalikum grupp jne. Arvamusi tuleb muidugi mõtlemiseks pidevalt ette loopida, see on OK.
Aga uus maailm luuakse, raha on trükitud, tehniline baas areneb ja küsimus on selle detailides, kedagi tegijatest ei huvita mingi fikseeritud stamp ja oluline on et edasiliikumise analüüs poleks nii tuimalt aktsiaturu (kasuminäitaja) põhine..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 26 Jun 2021 08:42

td wrote:
rr009 wrote:
Td, kui tahad nuputamist, siis palun leia 5 eesti tõeliselt head armastuslaulu, siiani need Eesti muusikud kellelt olen küsinud pole üle paari suutnud nimetada

esimene on Uno Loop, väga olemuslik laul ja Marju Länikut palun mitte välja tuua, tore inimene, kuid "Karikakar" on tegelike tunnete kirjeldamiseks siiski pisut kaka...

Armastusel on palju varjundeid, seetõttu on see päris lihtne. Rõõmsate lauludega aga tõesti läheb raskeks.

1. on ilmselt jah Uno Loop (Oit/Karmo)
https://www.youtube.com/watch?v=Nb_bFsX0Az8

2. on natuke nukram (Oit/Karmo)
https://www.youtube.com/watch?v=RVh1SJuvioI

3. on veel nukram (Tamberg/Vala)
https://www.youtube.com/watch?v=dmoZrmnVydI

4. on ka nukker (Kõrver(Liives)
https://www.youtube.com/watch?v=gadgzvtG_K4

5. on muidugi Valgre, raske oli valida selle ja "Muinaslugu muusikas" vahel
https://www.youtube.com/watch?v=4xXNACwM3gU

6. jälle nukker, Mahavok (Vaikmaa/Rimmel)
https://www.youtube.com/watch?v=WgVHi3X-2QU

7. üks tundmatu autori lugu (kas on Eesti lugu?), üks Lõuna-Eesti ansambel leidis üles 90-ndatel, see esitus oli väga hea, aga internetis puudub, seetõttu kahjuks halvem esitus pakkuda
https://www.youtube.com/watch?v=4m4DUIg06Ac
laulusõnad (igaüks võib endale ise laulda ja avastada selle laulu tegeliku ilu):
https://www.laulud.ee/laul/sealt_ju_mu_ ... a-249.aspx


Uuematest leiaks kindlasti ka, aga vanas eas meenuvad ikka need vanemad asjad.


Püüdlikus 9, tulemus 4...
1. Selgelt puhas, sisuline, etalon
2. 3. 4. Pagan, kuidas on puhtad tunded seotud meeleheitega-kurbusega mis on blokeeriv tunne...
5. Vaieldamatud geniaalne lugu, kuid räägib siiski inimese sisemisest unistusest, armumisest, mitte armastusest, kuigi lahendus on perfektne
6. Ka väga tugev, üks emetsionaalselt rikkamaid lugusi, kuid see pole ka päris armastus. Ma sügavalt imetlen Kauksi, täiega

Leila Miller on veel, läbi teiste elementide seda tunnet on ka veidi kajastada suudetud, aga paar põlvkonda on meil pisut tühja õhku. Uuem estraad on emotsionaalselt üllatavalt sisutu... Ju siis ei elata enda elu mida kirjeldada.... Mulle tuleb pidevalt meelde üks tõsilugu, kus üks eesti mees armastas oma naist nii sügavalt et oleks talle seda peaaegu öelnud...

vastuseks näiteks see, ta lihtsalt oskab tunda ja neid tundeid kirjeldada... Küsimus, millest see tuleb... (Prantslastel on ka päris hea tunnetus, kuid ka seal õnnetu armastuse lood domineerivad..)
https://www.youtube.com/watch?v=PFDyG7EaQgU

Küsimuse sisu - miks tõeliselt olulisi asju kajastatakse suht nibin nabin kogu maailmas, aga aseainet on nagu paska...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Jun 2021 10:48

ZH on ikka vahva koht, igasugu uudiseid vahendab. Western Digital sai hakkama sellega, et kustutas klientide kõvaketastelt klientide (väärtuslikud) andmed ilma nende enda sekkumiseta. Tõsi, tegu vaid teatud tüüpi seadmega, aga ikkagi. Kas kuupäev 23. juuni mängis seal mingit rolli või oli juhuslik, on huvitav küsimus (s.t. kas oli tegi korporatsiooni peale pahase oleva töötajaga või oli see mingi rumal juhus). Tegemist on ca 10 aastat vana projektiga, viimane programmiuuendus oli aastal 2015. Kuna tegemist oli skriptiga, siis ka küsimus, kas kõvakettal peaks olema omaenda "viirustõrje" ehk kogu süsteem muutub veelgi keerulisemaks ...
https://www.zerohedge.com/technology/im ... ard-drives

Üleüldse, kohustuslikud tarkvarauuendused on saatanast - seda just siis, kui pole kaua aega seadet kasutanud ja siis uuesti käima panete (enne ei saa tükil ajal midagi teha, kui uued programmijupid on installeeritud). Kasutajale peaks jääma võimalus võtta (turva)risk ning neid uuendusi mitte installeerida omaenda ostetud seadmele.

Ja üleüldse, don't fix it when it works. Suutsin oma suht *kalli kodukino resiiveri kunagi muuta telliskiviks (displeil teade "memory fail" ja see oli ka kõik), kui üle võrgu programmiuuendust laadisin. Õnneks oli varuvõimalus USB pulga pealt sisse lugeda, aga see õnnestus alles 4. katsel (ning pidin eelnevalt uurima, missugune fail sinna peale läheb ning igivana väikse mälumahuga pulka kasutama, mis õnneks oli veel alles). Kas peale uuendust miskit muutus paremaks minu jaoks? Ei märganud.

---
*topeltkaabeldusega esikõlaritega surround-võimendid olid 10 aastat tagasi tavalised ja odava(ma)d, nüüd on see ainult kallimatel mudelitel. Väljavahetus oleks maksnud mingi 800 eurot vähemalt. Mõnel odavamal mudelil on see võimalus küll, aga vaid siis, kui oled seadme defineerinud stereovõimendina, mitte surround võimendina (kasutab sama võimendusahelat). Reklaamiteksti saab muidugi kirjutada, et topeltkaabeldus ja surround, aga tuleb vaadata aparaadi tagakülge, kus on väljaviike selleks liiga vähe.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: td and 7 guests