Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 30 Jul 2021 08:58

td wrote:
pop wrote:Mingi "paradigma nihe" on toimunud Delfi hoiakutes RE suhtes, tundub.
https://epl.delfi.ee/artikkel/94141523/ ... astab-veel

Meie mikro-meediamoguli ühest pasunast konkurendil (Postimees) läheb vist veel nats aega.

vandenõuteooria: valmistatakse ette pinnast Eesti200 pushimiseks ja Reformierakonna asendamiseks (globalismierakond)


Tõepoolest... Perekonnanimi jääb samaks...
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 30 Jul 2021 09:06

Uue fassshhismi tõus...

Inimesed kirjutavad: 2019 aasta PÖFFil oli üks naiivsevõitu tulevikufilm. kus inimesed tohtisid elada kl 6-18, pidid hoidma 2m vahet, muidu hakkas kiip undama ja said mingi aja tagant masinast kontole küberraha, kui kiip ei olnud kordagi häiret andnud. Saul at Night. Prohvetlik.

Inimesed kirjutavad: Ja ma loen CJ Hopkinsi romaani "Zone 23", kus ASPd (Anti Social Person) on selle (AS) haiguse tõttu eraldatud püsivalt müüri taha. Karantiin ja sündivast põlvkonnast elimineeritakse selline haigus geneetiliselt. Kirjutatud 2015.

Siin on jah eesmärgid muud, kui hoida inimesi armastavalt mingi haiguse eest. Eesmärk on haiguse ettekäändel inimesi orjastada -- selleks tunnistatakse kõik terved inimesed haigeteks. Suunised ei tulene reaalsest olukorrast meie riigis, vaid Brüsseli käskudest.
1930ndate Saksamaal olid samad meetodid, ainult et nendest pole meile räägitud.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Jul 2021 09:36

Kes ajaloost ei õpi, jääb kursust kordama.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Jul 2021 09:44

#MGTOW

Minu ennustus lahkuminekust ei saanud tõeks. Mehe kehakeel meenutas varasematel piltidel sitsivat koera (erakordne selle mehe jaoks, kas pole?). Küllap naine otsustas, et see olukord rahuldab teda. Sitsiv mees on igav ja naeruväärne, aga kasulik pidada.
(paljudel abielumeestel on paaripiltidel selline natuke piinatud pilk, kas olete tähele pannud? muidugi on ka mehi, kelle näost vaatab vastu rõõm)
https://elu.ohtuleht.ee/1039964/jalle-k ... lapseootel

---
tekkis uitmõte, et kergelt aspergeri kalduvusega naisest saab kõige parem abikaasa (ta on kahe jalaga maa peal, realist); kõige kehvem on koos elada ülepiiriliste emotsioonidega naisega (bipolaarne häire), kuigi seks võib olla vägagi emotsioone pakkuv.

---
vanalt lapsi saada on natuke egoistlik oma laste suhtes, lapsed saavad vähe aega olla koos oma tervete vanemtega
suureneb ka geneetiliste haiguste risk, peale selle on naise keha juba vana (viljakuse mõttes) ning suureneb rasedustüsistuste oht, mis samuti võib mõjutada loote tervist
on vist nii, et mitmikuid tuleb rohkem munasarjade hormonaalsel stimuleerimisel ja kunstlikul viljastamisel
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 30 Jul 2021 10:38

Nüüd on isegi peavoolus psundatkse, et delta versioon on sama nakkav kui tuulerõuged.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000008097677.html
Kui suur on sellisel juhul lootus saada kaitset maskist?
Teisalt ka seletab see miks viirus leiab ülesse ka vaktsineeritud kui nad juhtumisi vale vaktsiini, alanenud antikehade hulga, muidu kehvema tervisega, põdenud läbi (liigselT) teistsuguste omadustega viirustüve vms. nõrkus(t)ega. :?

Meie meedias on ka kroontõve kajastavad lood ja pealkirjad muutunud üsnagi imelikeks.(allaandmise faas läheneb:?: )
Ööpäevaga lisandus 197 koroonapositiivset, suur osa neist vaktsineerimata
SUUR osa kõlab juba selliselt, et pole vahet kas oled vaktsineeritud või ei ole nakatumise seisukohast. Arvestades, et enamus vaktsineeritutest on vanemad inimesed kes suurt ringi ei sebi siis on oht juba ka meil , et mõnes koldes/piirkommas ... on vaktsineeritute haigestumine vaktsineerimatutest suurem.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Jul 2021 11:13

Vaidleks vastu. UK anmed näitavad, et haigestumise osakaal vaktsineeritute hulgas on siiski väiksem kui mittevaktsineeritute osas. Kuna seal on vaktsineerituid 70+ %, siis haigestunute absoluutarv on muidugi suurem vaktsineeritute hulgas.
UK-s on haigestumise tõus teist päeva järjest. Piirangud kaotati 19. juulil. Järgmine laine tulekul?
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 30 Jul 2021 11:20

hh wrote:Uue fassshhismi tõus...

1930ndate Saksamaal olid samad meetodid, ainult et nendest pole meile räägitud.


Dr Jordan B Peterson

Hitler's Fear of Germs Shaped Nazi Propaganda.
"...I was reading a book called Hitler’s Table Talk, which was a collection of his spontaneous utterances at mealtimes collected over about three years. It really affected my reading of it because the number of times he used parasite metaphors really stuck in my mind."
"I started to look at all of the Nazi propaganda from before the Second World War in terms of parasite-stress hypothesis, especially after I also realized that Hitler’s extermination campaign arguably had its origins in public health policy because they started out with tuberculosis interventions. Then they went to “clean up” the mental hospitals, and so on."

More of this podcast is available here:

ca 2-tunnine vestlus

Death, Disease, and Politics | Dr. Randy Thornhill | The Jordan B. Peterson Podcast - S4: E:38
https://youtu.be/6DqJ1Wv6EtQ
Recorded 05/10/21.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Jul 2021 11:24

projekteerija wrote:SUUR osa kõlab juba selliselt, et pole vahet kas oled vaktsineeritud või ei ole nakatumise seisukohast.

Aga näe - tervelt 82%:
https://www.delfi.ee/artikkel/94160965/ ... -patsienti

(see % võib muidugi alaneda, võibalt vaktsineerimine korreleerub ka mõnende muude eluhoiakutega)

=================
hh - milline oleks Sinu käitumissoovitus (või üleüldse soovitused) kui viibiksid 2020 a. alguse Milanos, või siis sama aasta sügisepoole New Yorgis.
Ma olen nõus et kui nööbile üritatakse kaasa suruda "pintsak", mille komplekti kuulub veel ketiga raudpomm jala küljes, pluss "stiilsed ja moodsad" käerauad jne - et siis see on vale. Vale on ka vale enda (nt kiivas statistika näol) levitamine vaktsineerimise pushijate poolt. Samas vaktsineerimise pro-et-contra osas (kui kriitiliselt hinnata kõiki faktoreid) siis ma kaldun pigem nagu pro poolele. Usu mind - kui siin oleks 2020 alguse Milano siis ei toimuks (võrdselt kõigi jaoks, ilma igasuguse diskrimineerimiseta) ühtki kunstinäitust ega live-kunstiloengut.

Mind ennast konkreetselt häirib kõige rohkem see et ventilatsiooni osas pole näinud ainsatki visuaalset erinevust (v.a. et rohkem söögikohtade laudu on õues), ja ka see et elu saaks piisava vaktsineerituse korral nö quasi-normaalselt jätkuda, kui ei toimuks (minu sügava subjektiivse hinnangu kohaselt) lauslollusi a la massiüritus rock-ooper Johnny jne.
Elukvaliteedile annab (jällegi - minu jaoks) palju rohkem juurde sisukas mõttevahetus kitsamas-targemas ringis, kui mingi "ühes-hingamine" kusagil täistuubitud muruplatsil (mis täidab küll kenasti kiirelt korraldaja rahakotti). Ja sellist kitsama ringi mõttevahetust saab väga hästi korraldada selliselt et ei riputa üks-ühel kaelas.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 30 Jul 2021 12:07

pop, meie vastas on väga suured jõud, kes on praeguseks ajaks valmistunud aastakümneid, sel ajal kui meiesugused rääkisid lillelastena vabadusest ja inimõigustest
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 30 Jul 2021 12:25

Üks suur pettus.

CDC juhataja sõnul näitavad uued murrangulised andmed, et vaktsineeritud inimesed võivad viirust levitada sama palju nagu vaktsineerimata inimesed

https://vanglaplaneet.ee/blog/2021/07/2 ... -inimesed/
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 30 Jul 2021 12:37

pop wrote:Kui universumis on kõik tähed kustunud siis kogu ajatelje mõttes on see alles "hilis-embruonaalses" staadiumis
https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA

Selliste järeldusteni jõutakse peavoolu füüsika abil, millel on raskusi raskusjõu seletamisega ning vajadus suures koguses tumeenergia ja tumeaine järele. Ei saa välistada, et mõni füüsika põhieeldus on vildakas, millest järelduvat tuleb parandada järjest uute ja suuremate paikadega. Veidi konarlik ja tähelepanu pingutamist nõudev esitlus, mis toob esile mitmed sedalaadi küsimused:
https://www.youtube.com/watch?v=CHrOn2at8Ec
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jul 2021 15:18

heh...tahad füüsika professorite viha alla jääda ülikoolis. Küsi mis asi on gravitatsioon, jajah...kulgeme ajas ja aeg mõjutab meid. Siis küsi, aga nagu kuidas siis aeg osakesi mõjutab. Võite olla kindel, kättemaks ei jää tulemata 8-)

---

to teretere,

ma panin sinu CO2 postituse harivate postituste alla.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jul 2021 15:22

Olgem ausad, meie sots. min ja teised CO juhid saavad palka 4000 per kärss, isegi 5000 ligi. Töö tulemus, juhtimine, olematu ! Vähe sellest, kinga saades, saavad veel meeletut hüvitist. Krt sorry, aga mulle hakkab see riiklik laristamine üle viskama. Ennekõike si-tt töö on meie riigis kuldselt tasustatud: võib irooniata öelda, s-ta töö tegijad meie riigis käivad kuldsete kingadega. Siis jälle kuuled, kuidas raha pole selleks ja selleks.

https://www.err.ee/1608293337/joks-maskikohustuse-kehtestamine-tostatab-kusimuse-riigi-hakkamasaamisest

"Muret teeb see, et mulle on jäänud mulje, et erinevaid piiranguid, sealhulgas maskikandmise kohustus, kehtestatakse seetõttu, et valitsus on oma muude meetmetega totaalselt läbi kukkunud. Kui vaatame seda, mis toimub vaktsineerimisega, siis praegu tundub, et nigelat vaktsineerimist hakatakse korvama täiendavate piirangutega. See ei ole põhiseaduse mõttes lubatav,"


Lutsar: teadusnõukoda ei soovitanud maske ühissõidukites kohustuslikuks teha
https://www.err.ee/1608293247/lutsar-teadusnoukoda-ei-soovitanud-maske-uhissoidukites-kohustuslikuks-teha
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jul 2021 15:27

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Jul 2021 16:03

Majandushuviline wrote:
pop wrote:Kui universumis on kõik tähed kustunud siis kogu ajatelje mõttes on see alles "hilis-embruonaalses" staadiumis
https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA

Selliste järeldusteni jõutakse peavoolu füüsika abil, millel on raskusi raskusjõu seletamisega ning vajadus suures koguses tumeenergia ja tumeaine järele. Ei saa välistada, et mõni füüsika põhieeldus on vildakas, millest järelduvat tuleb parandada järjest uute ja suuremate paikadega. Veidi konarlik ja tähelepanu pingutamist nõudev esitlus, mis toob esile mitmed sedalaadi küsimused:
https://www.youtube.com/watch?v=CHrOn2at8Ec

On natuke raskesti jälgitav küll. Ma saan aru ka (mitte selle video najal) et see "spin" pole päris samas tähenduses mis vurri "pöörlemine" (vurri kiirust saab sujuvalt reguleerida, spinnid on aga poole-kordsed murdarvud, mis on seotud osakeste laine-omadustega.
Samas on mulle endale raske aru saada osakestefüüsika tasemel lennukitiiva tõstejõu analoogia kasutamine (sellest kohast edasi läheb minu jaoks natuke "liiga lappama", füüsikalises mõttes).

Kas kõikide selle järelduste suhtes on keegi teinud mõne "peer review" ? (See ei ole ka kliimateadus, seega võita pole siin kellelgi millestki).
Praeguses kvantfüüsikas on jah see probleem et gravitatsiooni vahendav osake on (veel) leidmata (ka Higgsi bosonit ennast ei leitud otse vaid kaude, kuna need lagunevad mingite zeptosekundite jooksul (aga tekivad uuesti, jne)).

Seega - kui mul on valida ristsõna kahe lahendusvariandi vahel, kus ühel ei klapi vaid üks sõna, aga teisel ei klapi pooled sõnad (ja see polegi päris hea analoog, pigem lihtsalt "peab järgmine sõna algama sama tähega millega eelmine lõppes"), siis ma ise kalduks esimese variandi poole.

Spinniga on veel lisaks üldisemaid "kosmoloogilisi" probleeme, nagu nt "parempoolse" spinniga neutriinode puudumine (erinevalt kõikidest muudest osakestest). Aga ka see puuduv tükike paigutaks selle mu enda jaoks ikka pigem esimese ristsõnalahendi alla.

==================
tumeenergiale/tumeainele ei leidnud seletust ka sellest videost
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 30 Jul 2021 16:38

spl wrote:heh...tahad füüsika professorite viha alla jääda ülikoolis. Küsi mis asi on gravitatsioon, jajah...kulgeme ajas ja aeg mõjutab meid. Siis küsi, aga nagu kuidas siis aeg osakesi mõjutab. Võite olla kindel, kättemaks ei jää tulemata 8-)

Aegruumi kõveruse valemite kasutamine on lubatud, kuid neid võimaldava mehanismi selgitused on nigelad.
Videos pakutud mehanism sarnaneb vee pöörisele kraanikausis, mille keskmes on Päike. Päikest ümbritseks spiraali kujuline pööris, mis haarab kaasa läheduses asuvad planeedid ja muu aine. Levinud seletuse kohaselt on vastupäeva pöörlemise suund seevastu juhuslike algtingimuste tagajärg. Kui selline pööris avaldaks mõju kõigele selles viibivale, mis liigub erineva kiirusega, siis selle mõju saaks uurida asukoha mõõtmise teel.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Jul 2021 16:46

Sain vahepeal kätte oma (esialgu välismaal) "eksistentsi õigust tõendava sertifikaadi" ehk. vax-passi. Tundub ka et terve mõistus võidab (osaliselt, st kaks sammu tagasi, üks edasi) - https://kroonika.delfi.ee/artikkel/9416 ... ajaamisest
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 30 Jul 2021 18:25

pop wrote:tumeenergiale/tumeainele ei leidnud seletust ka sellest videost

Ülevaade tumeenergia/tumeaine saamise põhjustest:
https://cosmosmagazine.com/space/the-dark-universe/
Mõõtmistulemused ja neile vastav teooria lahknesid. Mudelitele ei vastanud pöörlemiskiiruse mõõtmistulemus:
https://en.wikipedia.org/wiki/Galaxy_rotation_curve
Leiti et varasem teooria peab olema täiuslik ja muutmist ei vaja, kuid sellele tuleb lisada uus tume maailma koostisosa, mis täidab lüngad mõõtmistulemuse ja senise teooria vahel. Kirjutamise ajal polnud tulemused just kiita:
In 2018, more than 20 years after we had to acknowledge our ignorance of the vast majority of the universe, we still haven’t identified what dark matter or dark energy might be
pop wrote:Kas kõikide selle järelduste suhtes on keegi teinud mõne "peer review"?

Massilist üksmeelt ei paista, aga mõttearendusi on selles vallas mitmeid, kasvõi:
https://www.intechopen.com/chapters/54849
https://en.wikipedia.org/wiki/Superfluid_vacuum_theory
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jul 2021 18:28

pop wrote:Sain vahepeal kätte oma (esialgu välismaal) "eksistentsi õigust tõendava sertifikaadi" ehk. vax-passi. Tundub ka et terve mõistus võidab (osaliselt, st kaks sammu tagasi, üks edasi) - https://kroonika.delfi.ee/artikkel/9416 ... ajaamisest


Mul rahakoti vahel välja prinditud ... ps ma siiani leian, et minu Nokia kordades turvalisem telefon, kui kõik need nutitelefonid kokku, mis mul kontoris laual :lol:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jul 2021 18:32

Justkui elus koolis käidud, oleks võinud ehk veel rohkem, kunagi ei tea. Aga tehke mulle nüüd selgeks see kihk NOORI vaktsineerida, kui me teame, et vaktsineeritud levitavad täpselt samamoodi viirust edasi. Mis point on noorte tervisega riskiga, kui me teame, et noored põevad selle kergelt läbi.

Ehk vaktsiin ei taga seda, et inimene viirust ei levitaks ! Meile kandiku peal kergelt serveeriti seda noorte vaktsineerimist nii, et nad ei nakataks vanemat põlvkonda...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 30 Jul 2021 18:33

Ma ei tea, suvalised poliitika analüütikud (USA-s muidugi, mitte Eestis) järsku keset juttu küsivad: kas te olete ikka ostnud kulda-hõbedat?

Hektel suhteliselt imelised hinnad (st suhteliselt madalad; loomulikult manipuleeritud madalaks).
Hõbe ca 27-30 eurot unts.
Kuld ca 1600 eurot unts.

Annan edasi prognoose, mida olen sattunud kuulama. See on sõnumitooja info, ma tõesti ei saa vastutada.

Lynette Zang: hõbe-kuld ulatuvad uute kõrgusteni 2021. a. lõpuks. Kas hõbe 150 USD? Kas kuld 2300-2500 USD?
Silver will 20 x before we know it. How silver holders will make millions. (Sic, nii ta ütles!)

Krüpto olevat mustade mütside raha, mis lastakse põhja, aga niikaua kui ta on, las ta siis olla.

Üks valgest mütsist pankur ennustab, et kuld saab olema min 30 k unts ja hõbe min 40 k unts. Sic, hõbe kallim kui kuld. MILLAL, sellest ta paraku vaikis.

Mängu on tulnud ka plaatina ei-tea-kust, see olla hõbeda sarnane kuidagi, kuigi see pole klassikaline raha-metall. Tavid müüb ka plaatinat nüüd.

Üks magusa naeratusega analüütik, n-ö kulla-guru, avaldas oma saladuse: Kui Au ja Ag ratio langeb alla 20, see olla võti, mida jälgida. Tema jälgib seda signaali, millal ta hakkab ostma teisi allahinnatud varasid a la kinnisvara jms.

Igasuguseid ennustusi on mustmiljon. Kirjutasin siia ekstreemsemad. Lynettte Zangi ma tõesti olen kuulanud ja arvan, et ta on kahe jalaga maa peal.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 30 Jul 2021 18:41

Keda huvitab... valged mütsid arutavad metallide VÄÄRTUSE teemal. Video 42 minutit.

TOP 5 things no one tells you about precious metals...

https://www.bitchute.com/video/BBHqDKdyiaio/
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Jul 2021 19:03

hh wrote:/.../Üks valgest mütsist pankur ennustab, et kuld saab olema min 30 k unts ja hõbe min 40 k unts. Sic, hõbe kallim kui kuld. MILLAL, sellest ta paraku vaikis.
Ma arvan et selle konkreetse pankuri müts on pigem ... fooliumist (või siis see "party-hat" torbik, vaba värvivalikuga). Vask saab olema siis ilmselt 60k unts.
hh wrote: Mängu on tulnud ka plaatina ei-tea-kust, see olla hõbeda sarnane kuidagi, kuigi see pole klassikaline raha-metall. Tavid müüb ka plaatinat nüüd.
Vot sellel on "intrinsic value"-d rohkem kui me arvata oskame (võtmesõna - katalüsaatorid (enamus nendest)). Kusjuures Pallaadium ka.
hh wrote:Lynettte Zangi ma tõesti olen kuulanud ja arvan, et ta on kahe jalaga maa peal.
LZ jutt on muidu OK, aga ta toob natuke vähe (minu jaoks) välja põhjuse-tagajärje mehhanisme ja põhjendusi, ja rõhutab suht sageli oma minevikku (mis on OK, kuigi ITM Trading pole päris sama mis GSachs, JPM vms. Samas kontor on üsna kena. Mõnes mõttes sama mis meie Tavid. Sestap ka mitmed sõnumid on A.Tamminguga natuke sarnased.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Jul 2021 19:53

Majandushuviline wrote:Massilist üksmeelt ei paista, aga mõttearendusi on selles vallas mitmeid, kasvõi:
https://www.intechopen.com/chapters/54849

"That is because they rely on solving the two-body problem to give the theoretical rotation curve, approximating the motion of any particular star by assuming it is pulled by the galaxy as a whole, rather than each of the other objects at once.
Saari has worked out the effects of having billions of massive objects simultaneously moving and pulling on one another. The result, he claims, gives precisely the rotation curve that’s observed. “I’ve had it reviewed by astronomers, and they have not found any errors in what I’ve done. They just don’t like the conclusion.”

Ehk siis - kuidagi põikpäised või siis kadedad on need ülejäänud peer-kontrollijad.

Aga .... (Ahhaa ! (cf section: "2. Saari's Argument")
https://iopscience.iop.org/article/10.3 ... 357/aaefeb
(ehk siis kosmoloogid tuleks panna une peat dif-võrrandeid lahendama, kui neil muud argumendid otsa lõppevad)

Möönan et mõnes mõttes meenutab see küll "Pi^Pi^Pi^Pi = täisarv" - probleemi, mille mittetõesust on raske tõestada, ja ka vastupidi (komistasin kunagi sellise matemaatika-klounaadi otsa)

====================
Une-mati tuleb aga kiiresti selle matemaatikavideo taustal (kuulun fänn-klubisse).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Jul 2021 21:53

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Jul 2021 23:23

spl wrote:Justkui elus koolis käidud, oleks võinud ehk veel rohkem, kunagi ei tea. Aga tehke mulle nüüd selgeks see kihk NOORI vaktsineerida, kui me teame, et vaktsineeritud levitavad täpselt samamoodi viirust edasi. Mis point on noorte tervisega riskiga, kui me teame, et noored põevad selle kergelt läbi.

Ehk vaktsiin ei taga seda, et inimene viirust ei levitaks ! Meile kandiku peal kergelt serveeriti seda noorte vaktsineerimist nii, et nad ei nakataks vanemat põlvkonda...

karjaimmuunsuse saavutamise idee vaktsineerimise läbi vist võib jah panna sinna, kuhu ahv pähkli pistis, sest kergelt põdejate (s.t. levitajate) arv on päris suur ka vaktsineeritute seas. Tundub, et karjaimmuunsuse saavutamiseks peavad enamus inimesi selle ikkagi kergelt läbi põdema (ja see võikski olla vaktsineerimise rationale ka ametlikult)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 31 Jul 2021 08:28

Pankade rahatrüki masinad huugavad, et osta kulda.

WHAT IS HAPPENING IS TRULY SHOCKING: More Shortages, Inflation, Monetary Madness And A $450 Silver Target
https://kingworldnews.com/what-is-happe ... er-target/

USA majandusanalüütikute hoiatused näitavad aina rohkem punast tuld. (Eestis endiselt kohalik kemplemine, kui peaks analüüsima, mis toimub laiemalt.)

Kui udu hajub, on ühtedel kulda ja hõbedat, teistel raha kadunud lepalehtedena.

Hetkel hõbe endiselt unts ca 27-30 eur, kulla unts ca 1600 eurot. See on tegelik raha ja ankur, mis hoiab alles väärtusi.
Märksõna Tavid, vist ainsana Eestis samal lainel kui Ameerika analüütikud, kellel veidi laiem pilt.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 31 Jul 2021 10:18

nakatunute vanuseline osakaal Eestis nädalate kaupa (Krista Fischer)
Attachments
vanuseline.jpg
vanuseline.jpg (58 KiB) Viewed 4433 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 31 Jul 2021 10:23

viimase nädala nakatumine vanuse, maakonna järgi (Krista Fischer: http://www-1.ms.ut.ee/krista/covid/covid_pildid.html)
Attachments
vanuseline2.jpg
vanuseline2.jpg (96.33 KiB) Viewed 4431 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 31 Jul 2021 10:28

Ro on Eestis praegu 1,5...1,6
Väga tahaks näha statistikat
1) vaktsiini tüsistuste kohta vanusegruppide kaupa
2) nakatumise ja raskete juhtude osakaalu vaktsineeritutel vanusegruppide kaupa
3) nakatumise ja raskete juhtude osakaalu mittevaktsineeritutel vanusegruppide kaupa
See annaks võimaluse teha taktikalisi ja strateegilisi otsuseid noorte osaas. Praegu on suvi, uute festivalide, uute tutvuste ja suveöö romantika aeg ....
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 102 guests

cron