Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Nov 2021 10:15

teretere wrote:How Abrupt is Abrupt Climate Change?
Nature Bats Last
https://www.youtube.com/watch?v=-He9iQhlCUs

Minu meelest on mõttetu jälgida inimesi, kes ei lase oma kanalil kommenteerida ...... Ei vaadanud.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 23 Nov 2021 11:36

[
td wrote:
teretere wrote:How Abrupt is Abrupt Climate Change?
Nature Bats Last
https://www.youtube.com/watch?v=-He9iQhlCUs

Minu meelest on mõttetu jälgida inimesi, kes ei lase oma kanalil kommenteerida ...... Ei vaadanud.


Mõttekuse koha pealt ei oska öelda.
Võin vaid oletada milleks on tehtud otsus avalikus meediruumis kommentaaride lisamine lõpetada.

Huvitav on ka inimeste käitumine youtube keskkonnas. Juhtusin juhuslikult vaatama/kuulama ühte youtube klippi koos ühe toreda ja haritud inimesega ja märkasin seda, et inimene suutis keskendunult infovoogu vaadata vaid loetud minutid, siis läks tema tähelepanu jalutama paremal pool playerit olevatele klippidele mida youtube nn järgmiseks pakub.
Järgmiseks keriti lahti kommentaarid...
Klipi lõppedes küsisin mida me kuulasime- vastus oli üllatavalt pealiskaudne, et mitte öelda kallis aeg oli raisatud asjata.
Ei oska öelda kas youtube keskkond on kujundatud teadlikult selliseks ju on, kui klikk on kasum.

Kuna teema pakkus huvi, siis panin järgmine kord playeri full screen peale, et nn kõrvaline ei segaks fookust.
Suutlikkus keskendunult infovoogu vaadata/kuulata sellest ei muutunud :shock:
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 23 Nov 2021 12:06

teretere wrote:Suutlikkus keskendunult infovoogu vaadata/kuulata sellest ei muutunud :shock:

Inimeste huvi "kõike teada saada" on vist geenides, samas aeg on piiratud. YT pakubki "kõige-teada-saamise" konservi nö harju-keskmisele huvilisele. Mida teada saadakse on muidugi iseasi - a la "näe, ta peeretas ! Kes peeretas ?! Kus ?? Miks ????" (ja mul on väga hea meel et nt kardäshhiän oma suure tagumikuga just selliste infotarbijate arvel oma papi kokku ajanud on).

Ma arvan et võiks lihtsalt saada lahti kiusatusest kõigest aru saada (lihtsalt arusaamise pärast, kui selle puudub enda jaoks igasugune konktekst), ammugi siis kõike faktoide teada.
Ma olen ka mõelnud (... jälle ...) milline on inimestevaheline nö tüüpilise chit-chati struktuur - kas see on värskemate (nt sellesamast YT-st pärinevate) faktoidide vahetus (või siis ühesuunaline voog), või siis emotsioonide vahetus, või midagi muud, ja mis proportsioonis.

Ärimeeste omavaheline chit-chat on muidugi lihtsam - (Eestis, tundub et) tehakse kõige alguses paar (reeglina üsna lolli või nabaalust) nalja - nö ice-breakingu jaoks, seejärel tuleb nagu muuseas mingi väga ühesuunaline mõte ("tead, üht asja tahtsin sinuga arutada" (või "üks huvitav mõte tekkis", vahet pole) - mis moakeeli tähendab tavaliselt seda et "anna raha, pärast seletan") - ühesõnaga - vestluse struktuur on selge, arusaadav, loogiline, ja ka etteprognoositav.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Nov 2021 12:09

Probleem on selles, et inimene, kes kardab kriitikat, ei ole suuteline avatult mõtlema. Koer, kes ajab omaenda saba taga.
Maailmas on palju-palju mõtlejaid, keda kuulata - paratamatult tuleb teha valik. See on üks minu kriteerium.
Korra juba kuulasin, mis tal öelda on. Veebruar 2020 või 2019 pidi tulema hirmus soojenemine .....

Inimeste huvi kõike teada saada (ehk kassilik uudishimu) on üks toimiva aju tunnuseid. Kui inimesel kaob huvi päevauudiste vastu (kuigi enamuses on need tõesti mõttetud), siis on kognitiivsete võimete langus varsti kohal. (kuigi üks esimesi algava dementsuse tunnuseid on hoopis see, et inimene kõndides enam kätega kaasa ei vehi)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Nov 2021 12:27

pop wrote:Ma olen ka mõelnud (... jälle ...) milline on inimestevaheline nö tüüpilise chit-chati struktuur - kas see on värskemate (nt sellesamast YT-st pärinevate) faktoidide vahetus (või siis ühesuunaline voog), või siis emotsioonide vahetus, või midagi muud, ja mis proportsioonis.

Ärimeeste omavaheline chit-chat on muidugi lihtsam - (Eestis, tundub et) tehakse kõige alguses paar (reeglina üsna lolli või nabaalust) nalja - nö ice-breakingu jaoks, seejärel tuleb nagu muuseas mingi väga ühesuunaline mõte ("tead, üht asja tahtsin sinuga arutada" (või "üks huvitav mõte tekkis", vahet pole) - mis moakeeli tähendab tavaliselt seda et "anna raha, pärast seletan") - ühesõnaga - vestluse struktuur on selge, arusaadav, loogiline, ja ka etteprognoositav.

See on hea teema aruteluks.

Ülemuste puhul on ju ka teatud muster. Sveamaal on sümboolne icebreaker-küsimus "kuidas läheb?" ("Hur går det?" või "*Hur står det till") (mõnikord ka ilma vastust ära kuulamata, aga igal juhul järgneb "Bra!") ja siis tullakse välja oma ideega, kuidas miskit on vaja teha/muuta jne.
Kui pöördutakse kirja vormis mitte eriti heale tuttavale, siis Bästa ....., (Parim ....,). Sellisest algusest võib eeldada, et järgneb miski teene ootamine.
----
*Kiusatus vastata, et "Det står bra!" (maakeelde otseses tõlkes: "seisab hästi!", aga kuna indo-hiina keeles on sugude erinevused, siis grammatiliselt korrektne (selles kontekstis) on "Den står bra". "Det" tähendab antud kontekstis olukorda. Sama moodi nagu: "Det regnar" ehk "Sajab".) Seega, rootslasele on kontekst teine. Vastav anatoomiline ihuliige on üldviisakas pruugis "snoppen" ehk nõuab den-asesõna.

-----------
Eraldi teema on rootsi chit-chat sunnitud kohalolekuga ruumis (kohvilauas personaliruumis, ootejärjekorras inimeste vahel). Rootsis on kombeks midagi kiita (Milline tore päike täna on! See on tore pilt seinal! vms.). Ühesõnaga, leitakse mingi primitiivne universaalne teema, mis on positiivne ja justkui päevakorral. Kui paar lauset on vahetatud, on inimestevaheline "kontakt" loodud ja edaspidi võib vaikida. Oluline on, et ei vaikita niisama, eelnema peab ilus sissejuhatus. Mõnikord muidugi tekkib sellelt pinnalt ka pikem vestlus, aga üks osapool võib tunda end liigsest vestlusest äravaevatuna. Minu tütar on selles osas väga osav (kuigi ta on Asperger) – ta on filigraanselt omandanud vastavad teadmised ja reeglid. Vahel teeme köögilauas nalja, räägime mõnda aega niiviisi (põhiliselt naispere, mina olen selles osas igav).
Last edited by td on 23 Nov 2021 12:49, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 23 Nov 2021 12:46

Jälle hea tunni-ajane hariduslik kuulamine. Millised rahastrateegiad on informeeritud inimestel.

Silver's about to explode upward as inflation, supply chain and a stock market crash looms.
https://www.youtube.com/watch?v=lq1Bswh9G7w

Räägib 2 doktorikraadiga investeerimis-nõustaja (taust: PhD majanduses ja teoloogias; tema filosoofia on, et kui firma keskendub kasumile, sealt inimesed lahkuvad, aga kui firma keskendub inimestele, sinna inimesed kogunevad).

Praeguses majandusolukorras on ta kogu oma metalli-kogu keskendanud ainult hõbedale. Kui praegu saab untsi hõbedat kätte ca 27 eur-ga, siis tema järgi kui selle hind kerkib 50-le või 100-le dollarile, on ta juba õnnelik. AGA ennustatakse untsi hõbeda hinna tõusu alates 400-st kuni 1000-le. Ja alles siis ta ostab selle raha eest kulda.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Nov 2021 12:52

Viimase aasta hõbe-kuld on olnud negatiivne, pole isegi inflatsiooni tagasi teinud. Aga teatud kindluse ta annab, tean omast käest. Siiski, paralleelselt ei tohi unustada ka metsamaad või aiamaad-põllumaad koos veesilmaga. Munad tuleb panna eraldi korvidesse.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 23 Nov 2021 12:56

Jah, ma ka ootan, millal hind jõuab sinnamaani, et mu paar hõbemünti teevad tasa ostu hinna!

Veel tagasi ülaltoodud lingi juurde. Ta soovitab HOIDUDA unikaalsete müntide ostmisest, kui neid reklaamitakse kui harudlasi jne, mille eest saab tulevikus head hinda küsida. See on jama, sest sellistele müntidele tuleb turgu ise tekitada ja otsida üles see üks koguja, kes oleks huvitatud ostmisest. Kõige likviidsemad (lollikindlamad) on USA-s kindlasti Ameerika Kotka mündid, seega soovitus osta investeerimise eesmärgil kõige tavalisemaid münte. Ja mitte "mitmekesistada" oma portfooliot eri maade ja rahvaste müntidega. Ja ikkagi kangid on alati hea ost, ilma pildita tavalised kangid, mis on odavamad kui mündid, sest neisse pole panustanud kunstnik.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Nov 2021 13:02

Korralikud lapsed ja lapselapsed on siiski kõige suurem varandus (aga see pole garanteeritud, pahad lapsed olgu olemata). Onupoja naine unistab peagi saada vana-vanaemaks (tal on 5 last ja praegu vist 21 lapselast, tubli elujõuline pere). Ma mäletan, kui olin lapsena nende pulmas .... :shock: Ehhh, vanaks olen jäänud.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 23 Nov 2021 13:10

pop wrote:Inimeste huvi "kõike teada saada" on vist geenides, samas aeg on piiratud. YT pakubki "kõige-teada-saamise" konservi nö harju-keskmisele huvilisele.


Julgeksin väita, et pigem on nn harju-keskmise põhjus kompulsiivne mõtlemine.
Mõistus, kui tööriist on asunud "ülemuseks" ja resultaati on näha kõikjal.
Mis meediumit kasutatakse teadasaamiseks polegi nii tähtis, info/teadmine lihtsalt ei saagi "kohale" jõuda.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Nov 2021 13:15

teretere wrote:Julgeksin väita, et pigem on nn harju-keskmise põhjus kompulsiivne mõtlemine.
Mõistus, kui tööriist on asunud "ülemuseks" ja resultaati on näha kõikjal.
Mis meediumit kasutatakse teadasaamiseks polegi nii tähtis, info/teadmine lihtsalt ei saagi "kohale" jõuda.

Kui viicid, seleta pikemalt lahti.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 23 Nov 2021 14:18

td wrote:
teretere wrote:Julgeksin väita, et pigem on nn harju-keskmise põhjus kompulsiivne mõtlemine.
Mõistus, kui tööriist on asunud "ülemuseks" ja resultaati on näha kõikjal.
Mis meediumit kasutatakse teadasaamiseks polegi nii tähtis, info/teadmine lihtsalt ei saagi "kohale" jõuda.

Kui viicid, seleta pikemalt lahti.


Ole rahulikult(kui silmad kinni paned on võibolla lihtsam) ja proovi alustuseks, kui kaua saad olla niimoodi, et sinu teadvusesse ei tule mitte ühtegi mõtet- lihtsalt vaikselt vaatle.(esimese mõtte(müra) kerkimiseni teadvusest oled teadlik ja võimeline suvalist infot/teadmist vastu võtma).

Loengust jupp, kus on kirjeldatud täpsemalt eesti keeles algus 15 minutil- lõpp 28 minutil https://www.youtube.com/watch?v=7Uqj2dxBLRg
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 23 Nov 2021 15:18

teretere wrote:Ole rahulikult(kui silmad kinni paned on võibolla lihtsam) ja proovi alustuseks, kui kaua saad olla niimoodi, et sinu teadvusesse ei tule mitte ühtegi mõtet- lihtsalt vaikselt vaatle.(esimese mõtte(müra) kerkimiseni teadvusest oled teadlik ja võimeline suvalist infot/teadmist vastu võtma).

Mulle meenub tahtmatult Tartu ahhaa-keskuse nn "mõttemuna" (või "keskendumiskookon", v mis iganes), kus täpselt seliseid juhiseid seal sees mahedal häälel anti. Täitsa huvitav kogemus oli, teadvuse tajumise mõttes.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 23 Nov 2021 17:09

[/quote]
Mulle meenub tahtmatult Tartu ahhaa-keskuse nn "mõttemuna" (või "keskendumiskookon", v mis iganes), kus täpselt seliseid juhiseid seal sees mahedal häälel anti. Täitsa huvitav kogemus oli, teadvuse tajumise mõttes.[/quote]

Täpselt nii, kõik oluline on lihtne :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 23 Nov 2021 18:56

Julgustust ja lootust meile. Vaimustav.

Militaar eks-insaider räägib, et tal kästi omal ajal tipptehnoloogia abil modelleerida tulevikku.
Ükskõik kuidas nad modelleerisid -- masin näitas alati rahva MASSIIVSET ärkamist TÕELE, st võimul olijate räpaste VALEDE ja SALADUSTE ilmsiks saamist.
See viis nad PAANIKASSE. Maailma lõpp!!!

Ja praegu teavad 3-D malemängu mõlemad osapooled -- nii valged kui mustad --, kes on võitja. See on ETTE TEADA. Valged jõud on võitjad.
Ja mõlemad pooled teavad ka, et võitja ei tee ühtki saatuslikku viga.

11 minutit juttu
MILITARY INSIDER: They Panicked When They Saw The Future
https://www.youtube.com/watch?v=uoREKB5KUsw
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Nov 2021 20:38

Ma pole kade, aga tahan poliitikasse. Määran endale palga, millega ei kaasne vähimatki vastutust, see on lausa imeline elu... :ugeek:

https://www.delfi.ee/artikkel/95206721/saue-valla-juhid-otsustasid-endale-maarata-peaministri-palga-mootu-tootasu-vallavanem-laisk-isiklikult-arvan-et-see-on-oiglane
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 24 Nov 2021 02:02

spl wrote:Ma pole kade, aga tahan poliitikasse. Määran endale palga, millega ei kaasne vähimatki vastutust, see on lausa imeline elu... :ugeek:

https://www.delfi.ee/artikkel/95206721/saue-valla-juhid-otsustasid-endale-maarata-peaministri-palga-mootu-tootasu-vallavanem-laisk-isiklikult-arvan-et-see-on-oiglane

Tänavu ootan teatud tülpimusega päeva, millal omavalitsejad jõuavad uute ametiautode jagamiseni-tellimiseni ehk vastavate riigihangeteni. Mängu viguriks on EL poolt pandus uued reeglid omavalitsuste poolt ostetavale autopargile. Sisuliselt peaks üsnagi keeruline olema valida mitteelektriautot või co2 emiteerimise kangelast. Kui just mingit JOKK skeemi vms. välja ei nuputata. Muidugi on valikus igasuguseid edevaid elektrkaid Elektri Porched- Audid, Volvomaasturid, Teslad jms. Need on kallid ning tellimisajad jms. on pikad. Pealegi polda nendest ka eriti vaimustunud veel. Üks kolleeg pakkus, et vältimaks seda kitsaskohta tehakse panus palga tõstmisele ja seejärel mingile ilusale populaarmölale. Peagi näeb....
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Nov 2021 10:21

pop wrote:
teretere wrote:Ole rahulikult(kui silmad kinni paned on võibolla lihtsam) ja proovi alustuseks, kui kaua saad olla niimoodi, et sinu teadvusesse ei tule mitte ühtegi mõtet- lihtsalt vaikselt vaatle.(esimese mõtte(müra) kerkimiseni teadvusest oled teadlik ja võimeline suvalist infot/teadmist vastu võtma).

Mulle meenub tahtmatult Tartu ahhaa-keskuse nn "mõttemuna" (või "keskendumiskookon", v mis iganes), kus täpselt seliseid juhiseid seal sees mahedal häälel anti. Täitsa huvitav kogemus oli, teadvuse tajumise mõttes.

See oli suht huvitav kuulamine. Selle teooria/mudeli järgi tuleks kõikidele lastele koolis õpetada mõtete väljalülitamist ja teadvuse kuulamist ning ülim tarkus muudkui tuleb. Tekkis mõte, et kas see tarkus tuleb samamoodi või tekkivad ka erinevad koolkonnad, mis omavahel vaidlevad. (tunnetamise käigus tulevad erinevad järeldused elust ja asjadest))

Moodsal inimesel jääbki muidugi puudu hingetarkusest, ta on ebakindel, teadmatuses jne., mis sunnib abi otsima psühholoogidelt jne. "Mõtete väljalülitamiseks" on muidugi vaja rahulikku privaatset kohta/aega, mida tänapäeval järjest vähem. Lisaks, arvutimäng või seiklusfilm on haaravam kui "oum" või mõni muu sarnane tegevus.
Tekkis ka mõte, et kuidas need guurud oma tarkust oma praktilises igapäevaelus rakendada oskavad.... (kas suudavad jääda rahulikuks jnne.)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 24 Nov 2021 10:39

td wrote:
pop wrote:
teretere wrote:Ole rahulikult(kui silmad kinni paned on võibolla lihtsam) ja proovi alustuseks, kui kaua saad olla niimoodi, et sinu teadvusesse ei tule mitte ühtegi mõtet- lihtsalt vaikselt vaatle.(esimese mõtte(müra) kerkimiseni teadvusest oled teadlik ja võimeline suvalist infot/teadmist vastu võtma).

Mulle meenub tahtmatult Tartu ahhaa-keskuse nn "mõttemuna" (või "keskendumiskookon", v mis iganes), kus täpselt seliseid juhiseid seal sees mahedal häälel anti. Täitsa huvitav kogemus oli, teadvuse tajumise mõttes.

See oli suht huvitav kuulamine. Selle teooria/mudeli järgi tuleks kõikidele lastele koolis õpetada mõtete väljalülitamist ja teadvuse kuulamist ning ülim tarkus muudkui tuleb. Tekkis mõte, et kas see tarkus tuleb samamoodi või tekkivad ka erinevad koolkonnad, mis omavahel vaidlevad. (tunnetamise käigus tulevad erinevad järeldused elust ja asjadest))

Moodsal inimesel jääbki muidugi puudu hingetarkusest, ta on ebakindel, teadmatuses jne., mis sunnib abi otsima psühholoogidelt jne. "Mõtete väljalülitamiseks" on muidugi vaja rahulikku privaatset kohta/aega, mida tänapäeval järjest vähem. Lisaks, arvutimäng või seiklusfilm on haaravam kui "oum" või mõni muu sarnane tegevus.
Tekkis ka mõte, et kuidas need guurud oma tarkust oma praktilises igapäevaelus rakendada oskavad.... (kas suudavad jääda rahulikuks jnne.)


See on ka mulle haakuv teooria.. Kanaari aed on ideaalne koht kontrolliks, siis kasvab nii hea kui halb kiiresti ja see toob kaasa oskuse ette reageerida või tagajärgi närida..
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Nov 2021 10:46

mida arvaksid inimesed, kui neile näidata seda tulevikupilti näiteks aastal 1960
Attachments
dystopia2021.jpeg
dystopia2021.jpeg (51.79 KiB) Viewed 31908 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 24 Nov 2021 11:53

td wrote:See oli suht huvitav kuulamine. Selle teooria/mudeli järgi tuleks kõikidele lastele koolis õpetada mõtete väljalülitamist ja teadvuse kuulamist ning ülim tarkus muudkui tuleb. Tekkis mõte, et kas see tarkus tuleb samamoodi või tekkivad ka erinevad koolkonnad, mis omavahel vaidlevad. (tunnetamise käigus tulevad erinevad järeldused elust ja asjadest))


Tulles korraks algusesse tagasi proovi meenutada, kui kaua võttis sinul aega mõttemüra ilmumine(leia see vastus ainult enda jaoks).
(Juhul muidugi, kui katsetasid- ole rahulikult(kui silmad kinni paned on võibolla lihtsam) ja proovi alustuseks, kui kaua saad olla niimoodi, et sinu teadvusesse ei tule mitte ühtegi mõtet- lihtsalt vaikselt vaatle.(esimese mõtte(müra) kerkimiseni teadvusest oled teadlik ja võimeline suvalist infot/teadmist vastu võtma).

Siia võiks olla sobilik- võrdlus mis räägitakse ära enne lennureisi.
Kui on probleem pange ikka kõigepealt hapnikumask endale ette ja alles siis saate aidata oma kalleid kaasreisijaid :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Nov 2021 12:58

teretere wrote:
td wrote:See oli suht huvitav kuulamine. Selle teooria/mudeli järgi tuleks kõikidele lastele koolis õpetada mõtete väljalülitamist ja teadvuse kuulamist ning ülim tarkus muudkui tuleb. Tekkis mõte, et kas see tarkus tuleb samamoodi või tekkivad ka erinevad koolkonnad, mis omavahel vaidlevad. (tunnetamise käigus tulevad erinevad järeldused elust ja asjadest))


Tulles korraks algusesse tagasi proovi meenutada, kui kaua võttis sinul aega mõttemüra ilmumine ....

Ei saa aru, kuidas haakub minu arutlusega. Minu mõte oli (ilma eelarvamusteta) ette kujutada ühiskonda, kus õpetataksegi kõikidele lastele seda teadmiste hankimise tehnikat ja mis siis sellest lõppkokkuvõttes välja tuleks: kas harmooniline ühiskond, kus tajutakse kõike ühtsena või ikkagi erinevad koolkonnad, kes omavahel maailma kujutavate mudelite (oma "tõdede") pärast kaklevad.
Iseasi, mis vanuses on inimene valmis õppima seda tehnikat. Arvan siiski, et lapsed on piisavalt andekad seda tegema.

Kuni valitsejad soovivad, et oleks divide et impera, siis sellist "üheks saamise tehnikat" muidugi koolides õpetama ei hakata, vähemasti Haridusministeeirumi programmi alusel.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Nov 2021 13:31

Nüüd on siis naispeaministrid korraga Eestis, Leedus, Soomes ja Rootsis. Selline suht haruldane kontsentratsioon.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Nov 2021 13:38

See on ikka uskumatu, kuidas Paiden käitub oma rahvaga (jalutab minema, jättes vastamata ajakirjanike küsimustele; piirab naftatootmist, et võtta siis kasutusele strateegilised reservid; ei reageeri mitme hukkunuga terrorirünnakule, aga peab kahetsusväärseks Rittenhause'i õigeksmõistmist jne, jne.). Aga poliitikud on täpselt nii nahhaalsed, kuidas rahvas neil lubab olla. See ei ole enam ebakompetents, see on süstemaatiline ühiskonna kahjustamine!
---
Suur meeleavaldus ka Itaalias, rääkimata Belgiast, Hollandist, Austriast, Šveitsist.
----
Kui Euroopa maades tulevad järgmised valimised, siis on mul tõsine küsimus, et kas rahvas tõesti valib ikka samu poliitikuid või on valmissüsteemi üle rahva kontroll nii halb, et võltumata rahva meelsusest pannakse ikka paika need, kes on varem olnud. Ma ei usu, et järgmised valimised midagi drastiliselt muudaksid.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 24 Nov 2021 13:58

teretere wrote:
td wrote:See oli suht huvitav kuulamine. Selle teooria/mudeli järgi tuleks kõikidele lastele koolis õpetada mõtete väljalülitamist ja teadvuse kuulamist ning ülim tarkus muudkui tuleb. Tekkis mõte, et kas see tarkus tuleb samamoodi või tekkivad ka erinevad koolkonnad, mis omavahel vaidlevad. (tunnetamise käigus tulevad erinevad järeldused elust ja asjadest))


Tulles korraks algusesse tagasi proovi meenutada, kui kaua võttis sinul aega mõttemüra ilmumine(leia see vastus ainult enda jaoks).
(Juhul muidugi, kui katsetasid- ole rahulikult(kui silmad kinni paned on võibolla lihtsam) ja proovi alustuseks, kui kaua saad olla niimoodi, et sinu teadvusesse ei tule mitte ühtegi mõtet- lihtsalt vaikselt vaatle.(esimese mõtte(müra) kerkimiseni teadvusest oled teadlik ja võimeline suvalist infot/teadmist vastu võtma).

Siia võiks olla sobilik- võrdlus mis räägitakse ära enne lennureisi.
Kui on probleem pange ikka kõigepealt hapnikumask endale ette ja alles siis saate aidata oma kalleid kaasreisijaid :)


"Ei saa aru, kuidas haakub minu arutlusega. Minu mõte oli (ilma eelarvamusteta) ette kujutada ühiskonda, kus õpetataksegi kõikidele lastele seda teadmiste hankimise tehnikat ja mis siis sellest lõppkokkuvõttes välja tuleks: kas harmooniline ühiskond, kus tajutakse kõike ühtsena või ikkagi erinevad koolkonnad, kes omavahel maailma kujutavate mudelite (oma "tõdede") pärast kaklevad.
Iseasi, mis vanuses on inimene valmis õppima seda tehnikat. Arvan siiski, et lapsed on piisavalt andekad seda tegema.

Kuni valitsejad soovivad, et oleks divide et impera, siis sellist "üheks saamise tehnikat" muidugi koolides õpetama ei hakata, vähemasti Haridusministeeirumi programmi alusel."

Peaks proovima taibata, et kui hoida teadlikult oma tähelepanufookus seal kuskohast mõtted kerkivad, siis selliseid hüpoteetilisi arutlusi- mis siis oleks, kui oleks... sinu teadvusest ei kerkiks ja sina saaksid suunata kogu oma teadvusefookuse reaalsetele asjadele, mis eksisteerivad sinu jaoks praegu :)
Ja kompulsiivne mõtleja on tranformeerunud realistiks :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Nov 2021 14:19

teretere,
aga mis mõtted Sulle endale ette tulid sellel kooliõpilaste õpetamise teemal? (s.t., mis oli selle Sinu soovitatud metoodika rakendamise tulemus Sinu enda puhul?) Ma ise olen peale keemiaravi tiba nõrk, et minna sellesse seisu (iiveldus, väsimus).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 24 Nov 2021 16:07

td wrote:teretere,
aga mis mõtted Sulle endale ette tulid sellel kooliõpilaste õpetamise teemal? (s.t., mis oli selle Sinu soovitatud metoodika rakendamise tulemus Sinu enda puhul?) Ma ise olen peale keemiaravi tiba nõrk, et minna sellesse seisu (iiveldus, väsimus).


Hea td,
see seis on absoluutselt pingutusevaba.
Pingutusena tajub seda mõistus ise mis on niimodi kompulsiivseks harjunud/harjutatud.

Mälust kerkib, et ma praktiliselt ei suutnutki olla mõttevait, mõned sekundid ehk.
Mälust kerkib, et õpetaja soovitas võtta aega(15- 30 miutit), istuda rahulikult, jälgida oma teadvusest kerkivaid mõtteid ja need järjest, ilma valimata/tsenseerimata kirja panna. Kui see on tehtud lase mõnel oma lähedasel/tuttaval/sõbral kirjapandut lugeda öeldes, et sinu tuttav kirjutas sulle kirja, mida sellest arvata. Minu tutavad/lähedased ütlesid eranditult, et tegu on täiesti sõgeda inimesega :lol:
(kiri on siiani alles võiksin jagada, aga tsensuuri see mingil juhul ei läbi :lol: )
Ehk siis, kui probleem on päevavalgel saab seda hakata lahendama.

Koolilaste koha pealt olen teadlik, et sellist haridust/õpetust on koguaeg pakutud ja ilmselt pakutakse ka edaspidi.
Nagu ise kenasti välja tõid nn meinstriimist on see ajalooliselt jäänud kõrvale ja jääb ilmselt kõrvale ka tulevikus.
(põhjuseid on ka välja toodud Bhagavad Gitas, aga nendele fookust sättida pole vist mõtet).
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 24 Nov 2021 17:23

teretere wrote:Pingutusena tajub seda mõistus ise mis on niimodi kompulsiivseks harjunud/harjutatud.

Mind hakkas see korduv "kompulsiivsus" huvitama, ja wikipedia definitsiooni põhjal tundub et enamik tegevusi "mis ei toida" (st kui ei tee rahateenimiseks tööd, või siis kui parajasti ei söö) on hea tahtmise korral liigitatavad kompulsiivse käitumise/tegevuse alla.

Mul on tunne et nt pöörlevate dervishide tants kvalifitseeruks vist kah kompu../whatever käitumise alla. Samas tarantella tants vist pigem mitte (kuivõrd konkreetne eesmärk on olemas, st tarantlimürgi kiire lahustumine veres).
"Kompulsiivset mõtlemist" (st mõttetegevuse "enda" mõttes) eraldi ei leidnudki (on küll käitumise kohta).

Mul on endal jäänud mulje et "sisemise rahu" (kui laste "kung-fu panda" filmist väljendit laenata) nö jõuliselt eksponeerijad kipuvad praktikas "flippima" samuti kõige jõulisemalt (ehk siis täiega). Nt mõni pidevalt malbelt naeratav bitch hakkab kõrvadest auru välja ajama (siis enne lõplikku pauku) suurema tõenäosusega kui mõni tema ekstravertsem ja esmapilgul närvilisem sookaaslane (naistevaheline karjäärikonkurents on üldse omaette nähtus, meestega on lihtsam - hea näide on see kunagine film Michael Douglas'e ja Demi Moore'ga).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 24 Nov 2021 20:17

pop wrote:
teretere wrote:Pingutusena tajub seda mõistus ise mis on niimodi kompulsiivseks harjunud/harjutatud.

Mind hakkas see korduv "kompulsiivsus" huvitama, ja wikipedia definitsiooni põhjal tundub et enamik tegevusi "mis ei toida" (st kui ei tee rahateenimiseks tööd, või siis kui parajasti ei söö) on hea tahtmise korral liigitatavad kompulsiivse käitumise/tegevuse alla.

Mul on tunne et nt pöörlevate dervishide tants kvalifitseeruks vist kah kompu../whatever käitumise alla. Samas tarantella tants vist pigem mitte (kuivõrd konkreetne eesmärk on olemas, st tarantlimürgi kiire lahustumine veres).
"Kompulsiivset mõtlemist" (st mõttetegevuse "enda" mõttes) eraldi ei leidnudki (on küll käitumise kohta).

Mul on endal jäänud mulje et "sisemise rahu" (kui laste "kung-fu panda" filmist väljendit laenata) nö jõuliselt eksponeerijad kipuvad praktikas "flippima" samuti kõige jõulisemalt (ehk siis täiega). Nt mõni pidevalt malbelt naeratav bitch hakkab kõrvadest auru välja ajama (siis enne lõplikku pauku) suurema tõenäosusega kui mõni tema ekstravertsem ja esmapilgul närvilisem sookaaslane (naistevaheline karjäärikonkurents on üldse omaette nähtus, meestega on lihtsam - hea näide on see kunagine film Michael Douglas'e ja Demi Moore'ga).


Vahet pole kas rahu on "sisene" või "väline", et inimesest aimu saada tuleb temaga mingi aeg suhelda, pelgalt peale vaadates ei ole võimalik aru saada kellega tegu.
Samas ei muutuda iseendast teadlikuks saamine inimest juurviljaks või nn teisepõseettekeerajaks. Kui sündisid Looja poolt lühikese süütenööriga, siis tõenäoliselt on see nii ka peale iseendast teadlikuks saamist :)

Kompulsiivsus on kontseptsioon.
Ja kontseptsioon omakorda on see millega keegi nõustub/saab nõustuda ja keegi ei nõustu/ei saa nõustuda- sellet tulenevalt on kõik kontseptsioon :D
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Nov 2021 20:26

td wrote:Nüüd on siis naispeaministrid korraga Eestis, Leedus, Soomes ja Rootsis. Selline suht haruldane kontsentratsioon.

Rootsi uus PM sai olla ametis 7 tundi. Jama algas sellest, et koalitsioonis olev Keskpartei hüppas alt ära riigiieelarve kinnitamisest. (põhjendus: keskpartei ei soovinud kalduda liiga vasakule) Rootsis on säädüs, et riigieelarve ei pea koguma enamuse häälli. Paralleelselt võib hääletada mitu versiooni ning võidab see, mis saab rohkem hääli. Tekkis skisofreeniline olukord, kus koalitsioon peab käituma oposotsiooni riigieelarve alusel. Seepeale lahkus koalitsioonist miljööpartei, sest nemad ei olnud nõus kütusemaksude vähendamisega. See omakorda tingis olukorra, kus PM pidi tagasi astuma, sest tava näeb ette, et kui koalitsioon väheneb, peab PM tagasi astuma.
Selle tulemusena on tegelik PM endiselt Löfven. Ka koalitsioon võib olla vähemusvalitsus, tingimusel, et opositsioonil ei ole enamushääli. See, et Keskpartei jääks neutraalseks, on siiski välistatud, sest nad ei salli põlisrootslaste parteid. Seega, moderaatide-kristlikdemokraatide-põlisrootslaste alternatiivne valitsus ei ole täna päevakorral. Vasakpartei-niljööpartei-sotsid ning keskpartei peavad kuidagi ise oma supi ära sööma. Kas riigieelarvet saab veel muuta, seda ma ei tea. Uus riigieelarve näeb ette kütusemaksude vähendamist, migratsioonitoetuste vähendamist, politseinike palkade tõstmist.

Miljööpartei on väga pahane Keskpartei peale. Sotside valimislubadus 2014 oli, et kütusemakse ei tõsteta, ometi seda tehti. Valimiskampaania ajal lubas Kekpartei juht oma kingad ära süüa, kui teeb koostööd vasakpoolsetega, ometi läks ühisesse valitsusse sotsidega.
Ohh, neid poliitikuid ...

Pessikonverentsil ütles tagasi astunud PM, et võib tulla sotside ainuvalitsus, sest miljööpartei aktsepteeriks seda. Ka Keskpartei on lubanud seda aktsepteerida. S.t. sotside vähemusvalitsus tegutseb parempoolsete parteide riigieelarve alusel ning ülejäänud parteid vaikimisi vaatavad seda pealt ...
Last edited by td on 24 Nov 2021 21:01, edited 5 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 131 guests