Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Oct 2022 11:01

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 31 Oct 2022 15:16

Ja ka teine üldisem kirves - pensionid ... (kolmas oleks ilmselt kliima)
https://www.err.ee/1608772150/saksa-ari ... psi-veerel

Kõige iroonilisem on see et pensionivajadus on rahvastikupüramiidi ja sündivustrendi alusel peaaegu 100% ette prognoositav, samas on valimistsükkel vaid 4 aastat.

Ehk siis - mingid sotsiaalsed alustalad tuleks kinnistada kasvõi põhiseaduslikult (et need valimistsüklist lahti siduda). Ma ei propageeri siin mitte tasuta lõunaid või tulevaste põlvede arvel laenamist (tänastele pensionäridele), vaid just seda et see ümberjaotamisele tuginev I sammas ongi tegelikult kõige õiglasem, ja ka reaalsusega kõige paremini ühilduv.

Fondi "kogutud" II sammas (rääkimata juba puhtalt tegevuskulude poolt ära söödavast III sambast) on vaid probleemi lahenduse imitatsioon, kuivõrd töökäte puudust ei kompenseeri mitte miski (ega ükski fond, ega sinna kogutu). Seda "korvab" vaid (a) inflatsioon (padja alla/investeerimisfondi kogutud ühikud lähevad lihtsalt tasakaalu nende kulutamise ajal (tulevikus) loodavate hüvedega, või siis (b) pensioniea tõstmine, või siis (c) pensionisüsteemi kaotamine üleüldse (st kõigil on ehedalt igapäevaselt tänavatel näha nende saatus kes elasid vaid "tänases päevas").

Ehk siis - hüvesid jaotakse (pensionäridele) sisuliselt samal ajahetkel kui neid luuakse (väheneva tööealise elanikkonna poolt). Seega võikski konstitutsioonis olla säte et pensionäridele jaotatakse igal ajahetkel pensionideks nt 25% tööealiste loodud hüvedest, ja kui laste arv väheneb siis on igaühel isiklik tulevik üsna üheselt ette prognoositav.

Igasugune "kogumine" vaid sogab vett ja loob mingeid mõttetuid hologramme (tegelen mh ka selle alaga (nö "inside-out") erinevates kohtades, ainult et ametlikult on teatud seisukohad miskipärast endiselt tabud).

Mitte ükski pensionifond ei räägi ostetavate leivapätside arvust pensionieas, võrrelduna "tänaste leivapätsidega" mida kuskile fondi kogutakse, selle asemel nämmutatakse vaid mingeid numbreid, ja mille ainus eesmärk on teenustasude tekitamine kogumisperioodil.

===============================
(mine või arvamusfestivalile, et mõne fondijuhiga "mõtteid vahetada")
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Oct 2022 15:35

pop wrote:(mine või arvamusfestivalile, et mõne fondijuhiga "mõtteid vahetada")


Ma pole majandusinimene, pigem tehnoloogiafriik ja Jaan Tatikas ühes. Aga mul sabakonditunne ütleb, me kukume nina väga koladalt veriseks.

Kui me võtame nüüd pensionirahad fondid, enamus ca 8-9% miinuses heal juhul + fondihaldustasud, mis ühtaselt suured ja ei vähene, kui nö "kehv" töö + inflatsioon 22 - 25%.
Sisuliselt iga kuu võta rahast maha see summa, tulemuseks see, et tulevased pensionärid näevad kontol vaid sente !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 31 Oct 2022 15:40

spl wrote:tulevased pensionärid näevad kontol vaid sente !

Nii tõepoolest on.
Üks lahendus oleks ka nt selline et pensioni suuruseks on 2/3 ulatuses nt seesama 25% omaenda laste maksutuludest, ja nt 1/3 oleks siis see solidaarne osa üldisest katlast (et endiste suunamudijate massilist nägimist vältida).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Oct 2022 15:48

to pop,

millised varad sinu arvates hetkel oleks nö ohutud varad. Kinnisvara enam kindlasti mitte, aktsiaturud on täiesti pekkis omadega, väärismetallid (see ajastu möödas). Nagu ütlesin, raha kulla alla pannes lihtsalt lasete inflatsioonil süüa seda.

Krt täpselt jääb selline tunne, et kogu garaaz musta tamme täis ja selle väärtus on igavene. Või oleks kunstiannet, siis õiged maalid osta jne
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 31 Oct 2022 17:50

spl wrote:millised varad sinu arvates hetkel oleks nö ohutud varad.

Üldise languse ajal ohutuid varasid isegi raske välja tuua. On küll olemuselt "lollikindlaid" varasid a la liitiumikaevandused, kuid sinna on sisse hinnastatud seesama "lollikindlus", lisaks saab alati sooritada raamatupidamislikke trikke (kui bõrsiettevõte ja kõigil kvartalikasumi ootused). Väärtus tundub mulle endale see mis on enda kontrolli all ja tagab äraelamise ja toitmise (kasvõi päikesepaneeliga soojendatav/valgustatav kasvuhoone). Poiss tegeleb suht edukalt erinevate shortimistega, aga seal on vaja asjas pidevalt sees olla, foorumeid kammida, sentimenti ja üldist rütmi tajuda jne jne (ma ise ausalt lihtsalt ei viitsi), olen ka talle soovitanud enda arendamiseks kuluva aja proportsiooni oluliselt suurendada, isegi kui sellest kõigest pool keskmist palka välja punnitab.

Td siin soovitas mõelda sellele milliseid teenuseid võiksid lähitulevikus üha rohkem vajada vanurid. Aktsiate puhul tuleks kursis olla juhtkonnaga ja meeskonnaga (isikute tasandil, mitte tingimata isiklikult).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 31 Oct 2022 21:34

Alfa-Romeo (Fiat'i) kliimaseadme kontrollpaneeli saab programmeerida vaid üks kord, uuena maksab see 1080 EUR + maksud. (s.t. kasutatud paneel kõlbab ainult teatud mootoritüübile, esmasseadistamisel valib õige mootoritüübi) Vaat niipalju kliimasõbralikkusest ja itaalia disainist.
kes tahab pikka videot vaadata:
https://youtu.be/nE9YAhVD4UM?t=588
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 Nov 2022 00:50

spl wrote:to pop,

millised varad sinu arvates hetkel oleks nö ohutud varad. Kinnisvara enam kindlasti mitte, aktsiaturud on täiesti pekkis omadega, väärismetallid (see ajastu möödas). Nagu ütlesin, raha kulla alla pannes lihtsalt lasete inflatsioonil süüa seda.

Krt täpselt jääb selline tunne, et kogu garaaz musta tamme täis ja selle väärtus on igavene. Või oleks kunstiannet, siis õiged maalid osta jne

Pärast TI massiivsel pealetulemisel kunsti ja meelelahutusmaailma pole grammigi eest selge, mis on kunst või looming ning kuidas seda tehakse või tegema peaks.
Kunstikogujad on samuti pinges. Tahaksid koguda ja investeerida (põnev-tore tegevus) jms. kaasnevaga tegeleda aga masinad on suure pildi oma kasvava müraga ära lämmatamas.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Nov 2022 09:28

Eile vaatasin Kuuuurijat, sisuliselt Eestis on kunstivõltsijatel täielik pidu. St saad suure raha eest korralikku rämpsu, mind üllatas kaos Kumu ekspertiisiaktide juures,
ei mingit korralikku dokumenteerimist, kuidas tehti, mida täpsemalt analüüsiti. Ehk pole ekpertiisiaktide digitaalset arhiivi jne

https://kuuuurija.postimees.ee/7638331/saade-eesti-kunstiturul-liigub-voltsinguid-ja-originaale-uurime-mis-siis-ikkagi-toimub
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 Nov 2022 16:55

spl wrote:Eile vaatasin Kuuuurijat, sisuliselt Eestis on kunstivõltsijatel täielik pidu. St saad suure raha eest korralikku rämpsu, mind üllatas kaos Kumu ekspertiisiaktide juures,
ei mingit korralikku dokumenteerimist, kuidas tehti, mida täpsemalt analüüsiti. Ehk pole ekpertiisiaktide digitaalset arhiivi jne

https://kuuuurija.postimees.ee/7638331/saade-eesti-kunstiturul-liigub-voltsinguid-ja-originaale-uurime-mis-siis-ikkagi-toimub

;) Ilmselt TI kasutamiseni võltsingute tegemises veel meil pole jõutud. Ühel päeval see siiski kindlasti juhtub mimg ilma TI abita seda on suht raske tuvastada v.a. tehnilised - keemilised jms. detailid fõõsilistel esemetel.
Arvutiekraanil, digikanalitel jms. kanalite vahendusel on asi veel keerulisem. Mingid tüübid on alustanud muusikavideote jms. TI abil loodud piltide ja videomaterjaliga uusväärindama. Ntx. selline tuntud hitt. Esmapilgul tundub isegi äge selline visuaalne mehhaaniline tõlkimine-tõlgendamine.
https://www.youtube.com/watch?v=rQXEvkCFe2o
Aga kui hetke mõtelda, siis tõusevad ihukarvad püsti. TI koos suurandmetega ja nuhkimisega tekitavad peagi olukorra, kus iga vaataja jaoks luuakse oma versioon (vastavalt eale, looga seotud kogemustele jne.) Noortele saab jutustada ülde - ei tea mida ning .... Ühel hetkel ka muuta laulu ennast jne :?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Nov 2022 17:03

Tõsiselt, kas meie riiki juhivadki klounid nagu ma ammu kahtlustanud ?

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120091936/segadus-soome-peaminister-viitas-et-eesti-peab-lng-osas-raha-mangu-panema-meie-ministeerium-naeb-et-panus-on-antud

Sikkut pudistab jälle sega totaalset segast teksti suust välja. Mis siis täpsemalt kokku lepitud ? Kuidas kulud kaetakse jne jne

Soome peaminister Sanna Marin kommenteeris Äripäevale, et veeldatud maagaasi ujuvterminal jõuab Soome lahte enne jõule ning läheb praeguses etapis Inkoo sadamasse põhjanaabrite kõrgema tarbimise ja Balticconnectori piiratud läbilaskevõime tõttu. „Meie riigid jagavad arusaama, et projekti elluviimiseks panustab Eesti rahaliselt, mis tähendab, et ujuvterminali kaudu imporditud maagaas katab nii Soome kui ka Eesti tarbijate vajadused, eelkõige eeloleval talvel,“ ütles Marin.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Nov 2022 17:04

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Nov 2022 21:00

Millise järjekordse vale Sik--kut siin nüüd välja suudab kübarast võluda... Soome terminali osaluse ostmisest pole mitte keegi, mitte ühtegi sõna rääkinud !

Kas see tädi meedias suudab ühe lause öelda nii, et kätega ei vehi nagu mingi hullumeelne.

https://www.err.ee/1608774370/soome-lng-eelisostuoiguse-jaoks-peab-eesti-ostma-terminalis-osaluse

Soome leiab, et kui Eesti ettevõtted tahavad saada Inkoo LNG-terminalist gaasi eelisostuõigusega, siis vastavalt Euroopa Liidu reeglitele peaks Eesti omandama terminalis osaluse.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Nov 2022 21:29

Ma ei leia enam viidet, aga ettevõtted saavad ka universaalteenusele mitte kuni järgmise aastani.

"Universaalteenusena saavad elektrit osta kõik mikro- ja väikeettevõtted, lisaks füüsilisest isikust ettevõtjad, sihtasutused ja mittetulundusühingud. Väikeettevõtete all on silmas peetud äriühinguid, kus töötab vähem kui 50 inimest ja mille aastakäive või bilansimaht ei ületa 10 miljonit eurot. "

Üks huvitav teema, proovisin siis endale selgeks teha, kus tuleb elekter mida ka kõik teised pakuvad universaalteenuses. Sisuliselt kogu elekter tuleb EE'lt, ei jätnud jonni, uurisin mis siis saab kui Auvere läheb pekki ja veel mingi tõrge, kus tekib siis see elekter, mida 20 sendiga / kWh müüa. Sisuliselt EE peab selle siis börsilt ostma ja müüma edasi odavamalt.

Mida rohkem ma seda tervikpilti vaatan, siis võib juhtuda, et 2024-2025 peab riik hakkama maksumaksja rahaga Eesti Energiat päästma !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 Nov 2022 01:09

is4 wrote:https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120089416/pane-tahele-nouded-talverehvidele-muutuvad - Maksumüüri taga, kuid põhiline enne loetav.

Ehk siis tuleb palju kõlblikke rehve minema visata lihtsalt sellepärast, et toote kasutusiga on palju pikem kui ametnike poolt antud üleminekuaeg? :HEAD :HEAD
Rehvide eluea ja säilimise kohta leidsin esimese hooga https://www.rehvidpluss.com/EST/uudis/R ... -hoiustada sellise kirjatüki. Tundub usutav.

Loodetavasti terve mõistusega inimesed kasutavad ajusid ja politesile ei anta jaburaid korraldusi trahve koguma hakata. Iseasi, kui kindlustused hakkavad selle alusel keelduma hüvitistest.

Ma ei poolda "pasteldega" liiklemist aga lauslollust ka ei salli.

* COV, kodukontor, linna märjad teed jmt - ma usun et paljudel läbisõit väga väike ja rehvid 6+ aastat kestavad. Eriti neilikveolistel, mis tühja ei kraabi iga ristmiku peal.

Paistab sedasi, et soomlastel saabub seesama päev alles kahe aasta pärast. Algas teavituskampaania ...https://www.hs.fi/autot/art-2000009165123.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Nov 2022 11:49

Ma pole vist ühelgi aastal niipalju küsinud, mis riigil viga või mis toimub ametnike peas kui sellel aastal.

Milleks sellist jama propageerida ? Mida annab "kastiratas", kullerid hakkavad vedama kaupa nii, tule taevas appi !

https://forte.delfi.ee/artikkel/120092330/riigi-hinnangul-soidavad-eestlased-liiga-vahe-kastijalgrattaga-kaivitumas-on-suur-toetusmeede

D-hl tuleb kastirattaga :lol: :lol: Miks siis mitte järsku kullerdroone toetata ? Tuleks järsku tänapäeva riigike :ugeek:

Elektriautode toetamise asemel, mida enamus riigid teevad tehakse seekord mingi eriti äraspidine toetus. Ala saad toetuse alles PEALE ostu ja tunduvalt väiksemas summas (usun et max summa jääb 3-4K juurde). St kui võtad liisingu, siis maksad täiega rauaga kõike, ei saa toetuse võrra summat väiksemaks teha. Ma ei usu, et me Eestis näeme elektriautode osakaalu 10% isegi aastal 2030.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Nov 2022 15:50

td ehk oskab öelda, kas see kolin, siis ikka tõesti kolin...

https://majandus.postimees.ee/7639742/kriis-rootsi-kinnisvaraturg-kukub-suure-kolinaga
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Nov 2022 20:12

spl wrote:td ehk oskab öelda, kas see kolin, siis ikka tõesti kolin...

https://majandus.postimees.ee/7639742/kriis-rootsi-kinnisvaraturg-kukub-suure-kolinaga

ma ei ole Rootsi kv-turgu jälginud
eks poes on ka asjad kallimaks läinud ning 9 % inflatsioon siin kah paneb ajakirjanikke imestama
loogiline, et kv-hinnad langevad, aga ei tea, muidugi, kui palju veel
kui laenuintress tõuseb, siis võib hakata juhtuma sundmüüke - paljudel on vääga pikad laenud

---
olen nüüd üle kahe aasta jälle Norras tööl, vana arm ei roosteta
kartsin tööle naasta peale pikka pausi, aga saan vist hakkama ja olen vist kasulik
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Nov 2022 20:14

spl wrote:Ma pole vist ühelgi aastal niipalju küsinud, mis riigil viga või mis toimub ametnike peas kui sellel aastal.

Milleks sellist jama propageerida ? Mida annab "kastiratas", kullerid hakkavad vedama kaupa nii, tule taevas appi !

https://forte.delfi.ee/artikkel/120092330/riigi-hinnangul-soidavad-eestlased-liiga-vahe-kastijalgrattaga-kaivitumas-on-suur-toetusmeede

D-hl tuleb kastirattaga :lol: :lol: Miks siis mitte järsku kullerdroone toetata ? Tuleks järsku tänapäeva riigike :ugeek:

postituvide kasvatust võiks ka doteerida .... (postidroonide asemel) :twisted:
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Nov 2022 21:16

Matemaatik td oskab ehk öelda ühe postituvi kaalu ja tema "kasuliku töö aja X paki tassimisel" :twisted:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Nov 2022 21:20

Küll reklaamiti vanasti, et rohkem naisi valitsusse vaja, vot kus siis asjad hakkavad kulgema ja kõik vinge. Vabandan, aga naisministrid on katastroof katastroofi järel!

Meie riik läheb pankrotti (ettevõtluses juba alanud väga suured pankrotid), kui naistearmee jätkab sellist olematut juhtimist ja olematut asjade mõistmist.

Minister Sikkut: soomlaste jutt LNG-terminalis osaluse ostmisest tuli mulle üllatusena
https://www.delfi.ee/artikkel/120092720/minister-sikkut-soomlaste-jutt-lng-terminalis-osaluse-ostmisest-tuli-mulle-ullatusena
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Nov 2022 14:50

https://majandus.postimees.ee/7640190/eesti-energia-teenis-kolme-kuuga-roogatu-kasumi

Miks on käivitunud meeletu pankrottide laine ? Juht energiakandjate absurdse hinna tõttu. Riiklikult väga lühinägelik kogu tegevus, pole ettevõtlust, pole ka enam maksulaekumist.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Nov 2022 22:28

see pikk video on natuke raske aru saada, aga sisaldab uut huvitavad infot: mitokondrid, melatoniin, rasvade ainevahetus, covid, päikesevalgus, väsimus
https://www.youtube.com/watch?v=JGO2qb7wZns

kellel on huvi, vaatab, tekkivad uued mõtted ja seosed
------
näiteks:
1) pimedas magamine ja päiksevalguses päeval on mõlemad head melatoniini produktsiooniks
2) NIR ehk near infrared radiation on oluline osa Päikese spektrist, kasulik meie tervisele. Kui vanasti asendas seda talvel lõke ja hõõglamp, siis kas LED-ide ajastul hakkame nägema kummalisi terviseprobleeme talvel?
3) organismis on ikka võimsalt palju peidetud seoseid (vt. märksõnad, mida ennist kirjutasin)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 04 Nov 2022 10:06

td wrote:---
olen nüüd üle kahe aasta jälle Norras tööl, vana arm ei roosteta
kartsin tööle naasta peale pikka pausi, aga saan vist hakkama ja olen vist kasulik


Seda on väga kena lugeda!
Jõudu, teravat intellekti ja vaikset meelt :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 04 Nov 2022 12:51

spl wrote:Küll reklaamiti vanasti, et rohkem naisi valitsusse vaja, vot kus siis asjad hakkavad kulgema ja kõik vinge. Vabandan, aga naisministrid on katastroof katastroofi järel!

Meie riik läheb pankrotti (ettevõtluses juba alanud väga suured pankrotid), kui naistearmee jätkab sellist olematut juhtimist ja olematut asjade mõistmist.

Minister Sikkut: soomlaste jutt LNG-terminalis osaluse ostmisest tuli mulle üllatusena
https://www.delfi.ee/artikkel/120092720/minister-sikkut-soomlaste-jutt-lng-terminalis-osaluse-ostmisest-tuli-mulle-ullatusena


Mul selline tõlgendus, et naised valitsuses pole mitte põhjus, vaid diagnoos. Et kui asi on määratud minema p-sse, siis just pannakse naised etteotsa avalikeks nägudeks, et kõik süü jääks nende kaela. (Minu kommentaar: lollid naised!) Ega siis naised-ministrid üksi ei otsusta. Seal on terved komiteed, avalikud ja salajased, kes teevad otsuseid, mida nood naised täidavad. Kui naised eesotsas, jäävad meespoliitikud puhasteks poisteks ning saavad ohjasid haarata hiljem, kui asjad lähevad ülesmäge.

Ma ei saa aru, MIKS peab üle maailma praegu kõik teadlikult p-sse aetama, see on teistes riikides sama. Need analüütikud, keda kuulan, väidavad, et praegune maj-süsteem aetakse TEADLIKULT hävingusse, et see on umbes sama kui SÕDA, aga ilma tulistamiseta. I ja II Maailmasõja funktsioon oli sama, hävitada senine maj-süsteem ja ühiskond. Nüüd ka, eesmärk hävitada senine süsteem ja siis tulla peale uue süsteemiga (sularahavaba ühiskond).
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 04 Nov 2022 12:52

teretere wrote:
td wrote:---
olen nüüd üle kahe aasta jälle Norras tööl, vana arm ei roosteta
kartsin tööle naasta peale pikka pausi, aga saan vist hakkama ja olen vist kasulik


Seda on väga kena lugeda!
Jõudu, teravat intellekti ja vaikset meelt :)


Jah-jah-YES-ok-võimas, Td!
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Nov 2022 18:53

to hh,

naised nüüd valitsuses pikemat aega olnud, et tõestada nad suudavad midagi. Tuletame meelde: Palo, siis issand mis ta nimi oligi EKRE tädi, kes peksis sellist segast. Siis Si-kk--ut, kes vehib kätega nagu mingi epilepsiahoog oleks eetris. Kallas, et kes ei mõista elementaarsel tasemel makromajandust. Si..kut pole ka majanduse tunnis vist päeva ka käinud, see pole isegi küsimus.

Mind näen küll, et see tädide koondis viib meid kohutavalt kiiresti vee alla st juba oleme. Ma tahan öelda, kirusime meesministreid, aga damn naised hullemad :geek:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Nov 2022 18:54

https://www.err.ee/1608778900/roomas-maarisid-kliimaaktivistid-van-goghi-maalile-koogiviljasuppi

See ajab mind jumala vihale, mingid primaadid lähevad kunsti rikkuma. Nad tuleks võtta paljaks ja liimida p--setpidi kuhugi nii kinni, kes kõik saaks neid kloune vaadata ning tomatitega, supi ja si..ga loopida. Siis imestatakse, miks keegi ei võta rohelisi tõsiselt !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Nov 2022 17:04

Tuore raportti: Kuumuus tekee isosta osasta maailmaa asuinkelvottoman – kymmenet miljoonat joutuvat jättämään kotinsa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/1d37cefb-fdb9-4676-8e1c-0d58584b8d2b
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 106 guests