Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 May 2023 08:15

rindeuudised Belgorodi lähedusest
https://www.youtube.com/watch?v=vAOXAepQnns
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 24 May 2023 09:15

Mulle ei mahu selline asi, mitte ühte moodi ka pähe. V-arastada inimeste tagant, kes sõjas kannatavad. Veel hullem, kasutades ära heatahtlike inimeste toetusi ära. Kui siin inimene selle tegevuse eest vanglasse ei lähe, siis minu silmis Eesti õigusriigina on täielikult ebaõnnestunud.

https://www.err.ee/1608986099/slava-ukraini-maksis-ic-constructionile-kopsakat-vahendustasu
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 24 May 2023 10:08

Kas majanduskriis tuleb ? Mis siin tuleb, see juba kohal ja pikemat aega. Meil riigieelarvesse tilkus raha suurel määral kv sektoriga ja sellega seotud tegevustega ning töötlev tööstus. Viimasel sisuliselt lasti hävineda, riismed järgi. Nüüd kui tehakse suured maksutõusud, siis kasutaja tarbimine veelgi väheneb. Loota, et inflatsioon läheb alla on naiivne, sest kaupmees tõstab hindu, et viimastelt klientidelt raha kätte saada.

Mul pole majanduses küll "kraadi", aga maksutõusud antud hetkel toovad kaasa täiendava majanduslanguse.

https://www.aripaev.ee/uudised/2023/05/24/keskpank-kodulaenude-hulk-kukkus-enam-kui-viiendiku-vorra

---

Head lugemist, kahjuks paywall taga.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120191202/enn-veskimagi-ma-ju-hoiatasin-poliitikud-kuulavad-ara-aga-kuulda-ei-vota?

Riigieelarve puudujääk oli septembris 1,2 miljardit eurot ja nüüd on aprilli prognoosi järgi 1,7 miljardit. See 500 miljonit miinust ei saanud ju tulla uutest peretoetustest ega kaitsekulutuste tõusust, see tuli majanduslangusest.

Sellest, et eelmise aasta neljandas kvartalis panid firmad uksi kinni või läksid üle neljapäevasele töönädalale. Kõige suurema laksu sai eksportiv tööstus.


...

Kitsas matemaatika on ettevõtlusorganisatsioonidel tõesti kauaaegne mure.

Selle tõttu meil ei ole täna insenere ega matemaatikaõpetajaid. Kitsas matemaatika tuleb ära kaotada, sest selle pealt minnakse haldusjuhtimist õppima, selle pealt ei tule insenere ega õpetajaid.

Kas sa tead, millal lõpetas Tallinna Ülikooli viimane füüsikaõpetaja? 2015. aastal lõpetas üks, 2014. aastal kaks. Need on rektor Tõnu Viigi andmed.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 24 May 2023 13:24

John Mearsheimer Ukraine Salon
https://www.youtube.com/watch?v=v-rHBRw ... heRepublic

(ettekanne algab ca 6 minutil ja kestab ca 50 minutini, hiljem Q&A)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 24 May 2023 15:33

spl wrote:Mulle ei mahu selline asi, mitte ühte moodi ka pähe. V-arastada inimeste tagant, kes sõjas kannatavad. Veel hullem, kasutades ära heatahtlike inimeste toetusi ära. Kui siin inimene selle tegevuse eest vanglasse ei lähe, siis minu silmis Eesti õigusriigina on täielikult ebaõnnestunud.

https://www.err.ee/1608986099/slava-ukraini-maksis-ic-constructionile-kopsakat-vahendustasu


Spl, TV-s esines Ukraina poolne tunnistaja, kelle jutust võis teha järelduse, et osa raha toodi Eestisse tagasi. Nagu teame, see toimus enne valimisi, nii et võib aimata, milleks raha kasutati. Ja miks on parteil nii raske, nii raske on toda isikut vangi saata.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 24 May 2023 15:34

Copy-paste (lõika-kleebi) elektri hindade teemal:

Rootsis elektrimüüjad Fortum, Vattenfall ja teised on inimesi petnud
väga suurte summadega ning kartellimudelis jaganud valeinfot
justkui Rootsis oleks elektri puudus ja muud põhjused, mille alustel
tõsteti elektrihinnad mitmekordseks. sama mudelit kasutas Vattenfall
ka Soomes. nüüd on pettus tulnud välja ning Soomes on tegelased
antud kohtusse ning Vattenfall peab tagastama miljard krooni,
lisaks enneolematu trahvi summa. kohtud järgnevad ka Rootsis.
juba nädal aega on olnud Rootsis elekter kõigile tasuta ning selgus,
et elektrit on nii palju, et seda pole kuhugi panna.
inimestel oli ammu juba kahtlus, et elektrimüüjad on manipuleerinud
hinnad ning tuhanded kaebused laekusid nii valitsusele kui tarbija
kaitsele. Rootsis riik on inimestele maksnud kaunis suuri elektritoetusi,
kuid manipuleeritud kõrged hinnad on tekitanud riigis suure segaduse.
nüüd on sellega lõpp ning tegelased, kes manipuleerisid elektrihindu
peavad minema trellide taha.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 24 May 2023 19:20

Kennedy ütles: "Ask not what your country can do for you – ask what you can do for your country". Aga kahjuks ma olen sellele riigile meeletult raha maksnud ja nüüd pigem küsiksin, mida riik saab mulle vastu anda. Ma pole nõus tuima näoga riigi rumalaid otsuseid kinni maksma. Mis mind kõige rohkem häirib, et riik ise ei kavatse mingeid samme astuda.

Paywall taga, aga mõned tsitaadid sealt:

https://epl.delfi.ee/artikkel/120192786/tagatuba-suure-peetri-meetodil-tootav-valitsus-paneb-iseendale-jalga-taha?

Valitsusel pole seni olnud ühtegi selget sõnumit, mida saab rahvas riigi rahalisest august välja aitamise eest vastu. Ehk milliste meetmetega teisest otsast majanduskasvu edendatakse ja samaväärselt inimestelt oodatavale toetusele omalt poolt lisatakse.

Kui pärida ministritelt ja ministeeriumidest riigi efektiivsuse suurendamise ja kärbete kohta, on reaktsioon ühesugune: „Uhuuu, sügiseks vaatame, enne nõutud aega ei räägi ja pigem ei tahaks kärpida.“

Kui kõiki inimesi ja ettevõtteid puudutavad maksutõusud tahetakse mõne kuuga seadusesse valada, siis võimuliidu otsustatud ministeeriumite ümberkorraldamine muutus seitse kuud vältavaks bürokraatliku hüdra juhitud hiigeltegevuseks. Seejuures korratakse nagu rikkis grammofon, et mitte ühtegi kärbet ega efektiivsusmeedet selle kolimise puhul ei rakendata.


...

Valitsus pole sellele tähelepanu pööranud. Ministeeriumite puhttehnilist kokku-lahku kolimise teemat on valitsuskabinetis juba kaks korda arutatud. Ministrite nõupidamiste päevakavade kohaselt pole aga toimunud seni mitte ühtegi valitsuse ettevalmistatud majanduse elavdamise arutelu.

Kuidas see peeglist paistab? Teie makske, meil pole sooja ega külma kontodel seisvate eurovahendite käiku andmisest.


130 000 riigipalgalist töötajat + krt teab palju veel "töövõtulepinguga! Kogu see ministeeriumihoonete vahetamine jne ning töökohtade ümbertõstmine on kõige puhtakujulisem "töö imiteerimine" ja seda tehakse siiani täiesti tuima näoga.

---

Ütlen ausalt, mulle aitab sellest. Ma oleksin olnud maksutõusudega nõus, kui riik radikaalselt seda bürokraatia kasvajat kärbiks, nad ei tee midagi. PR tegelasi, nõunikke ja muid koduloomi sadu. Mina maksumaksjana teen seda, et Eestist ostan minimaalselt, teen kõik sammud nii, et minult saaks aina vähem maksusid siin riigis.
Või keegi ministeeriumist saab tala: küll saab s..ta töö eest tulemuspreemiad enne lahkumist jne. Igal tsirkusel piirid, aga meie tsirkus enam pole ammu naljakas. Publik ei naera !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 24 May 2023 21:45

Esimene Stuudio. Liisa Pakosta vastuseks küsimusele kas sõna "isa" kaob seadusest ära: " jah, on seaduses. Isa on alles ja isa on mees, ema on alles ja ema on mees."

Tundub, et isegi liberaalidele hakkab alles NÜÜD koitma, mis supi sisse meid juhitakse.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 25 May 2023 00:47

hh wrote:Esimene Stuudio. Liisa Pakosta vastuseks küsimusele kas sõna "isa" kaob seadusest ära:(...) "ema on alles ja ema on mees."

See meenutab natuke Luarvik Luarviku (ehk Sulev Luige) fraasi hukkunud alpinisti hotellist: "mina sidusin mind, mõistate ?"
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 May 2023 09:23

Jutu jätkuks minu eelmisele monoloogile. Ei näe mingit kokkuhoidu kusagilt, tehakse müstilisi ministeeriume jne Arusaamatult palju igasugu "kantprillidega" tegelasi.

Ei maksutõusudele: enne kui riik lõpuks ei hakka ka säästma ja seda reaalselt, mitte toole toas ümber tõstes.

https://www.err.ee/1608986198/kliimaministeeriumil-saab-esialgu-olema-uheksa-asekantslerit
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 25 May 2023 11:28

Meediakriitika | missugune on Ukraina sõda ja lahingutsoon? Osa 2
https://www.youtube.com/watch?v=IZht05_ ... l=VABARIIK
teretere
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 25 May 2023 12:18

Partokraatia on demokraatia surm. Parteid ja ametiühingud on saatanast ning tuleks keelustada. Selmet valitaks üksikkandidaate. Eestis võiks ID põhiselt kõik olla kogu aeg laivis ja toimuks jooksvalt. Häält saaks igal ajal tagasi võtta ja teisele kandidaadile/saadikule anda. Ei mingeid eraldi valimisi. Näiteks iga kvartali lõpu (või muu perioodi) seisuga fikseeritakse järgmise kolme (või muu) kuu riigikogu koosseis. Kõik oleks avalik ja kontrollitav. Hääletamine jääks üldiselt siiski salajaseks, aga iga kahtlane juhtum tuleks koheselt klaarida. Tööpäeva õhtuti oleks ERR is 5 saadikut ja 5 kandidaati, kes annavad aru ja saavad esitada seisukohti/vastata küsimustele. Eetriaega ja meediaruumi kõigile võrdselt. Lisaks võiks olulisemates küsimustes korraldada samal platvormil rahvahääletusi. Kahjuks jääb see kõik fantaasiaks ja ulmeks, sest parteilased ei anna ilmaski midagi ära ja jäävad ikka tembeldama tagatubades vorbitud õgusakte, mis teoorias peaks olema "rahva tahe, millele on antud seaduse vorm". Just eile kuulsin Saksas raadiost intervjuud ühe tavalise inimesega. Teemaks oli rohepöörde sildi all valminud uus kütteseadus, mis tekitab tohutult segadust ja muresid enamusele inimestest. Mees ütleski nii, et näidake mulle seda rahvast, kelle tahe see uus seadus sellisel kujul on!
.......
Meenus sarnane kogemus lennureisilt. Lendasime perega tagasi puhkuselt. Lufthansa Singapur-Frankfurdi reisijatesalong oli täiesti külm. Inimesed lausa lõdisesid ja panid selga kõik, mis neil kotis käepärast oli. Pöördusin palvega lennusaatja poole tõsta salongi temperatuuri. Vastuseks kuulsin, et külma nõudvat hoopis needsamad lõdisevad reisijad. Sooja ei tulnudki. Tegelikult muidugi on põhjuseks lennufirma soov säästa küttekuludelt raha.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 25 May 2023 12:53



Kuskil orwelian ennustuses oli, et kliimast tehakse uus maailmareligioon. Hakkame kohustuslikult palvetama kliima poole ja tulevad kliima kirikud ja kes keeldub, see on kuri ja südametu ja selle sotsiaalne skoor langeb koos vastavate tagajärgedega, midagi sarnast.

Täitsa põnev, millal inimeste põhimass ükskord ärkab sellele, mis toimub -- kusjuures meie kõigi raha kasutades.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 25 May 2023 12:56

spl wrote:Jutu jätkuks minu eelmisele monoloogile. Ei näe mingit kokkuhoidu kusagilt, tehakse müstilisi ministeeriume jne Arusaamatult palju igasugu "kantprillidega" tegelasi.

Ei maksutõusudele: enne kui riik lõpuks ei hakka ka säästma ja seda reaalselt, mitte toole toas ümber tõstes.

https://www.err.ee/1608986198/kliimaministeeriumil-saab-esialgu-olema-uheksa-asekantslerit


TSITAAT: Michali sõnul näevad ministeeriumite ümberkorralduse põhimõtted ette, et üle tulevad uude ministeeriumi kõik töötajad. Kas toimub koondamisi ja ümberkorraldusi, otsustab juba iga ministeerium ise. Plaani järgi ei tohiks ümberkorraldustega ministeeriumite töötajate arv kasvada.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 25 May 2023 12:58

hh wrote:
spl wrote:Jutu jätkuks minu eelmisele monoloogile. Ei näe mingit kokkuhoidu kusagilt, tehakse müstilisi ministeeriume jne Arusaamatult palju igasugu "kantprillidega" tegelasi.

Ei maksutõusudele: enne kui riik lõpuks ei hakka ka säästma ja seda reaalselt, mitte toole toas ümber tõstes.

https://www.err.ee/1608986198/kliimaministeeriumil-saab-esialgu-olema-uheksa-asekantslerit


TSITAAT: Michali sõnul näevad ministeeriumite ümberkorralduse põhimõtted ette, et üle tulevad uude ministeeriumi kõik töötajad. Kas toimub koondamisi ja ümberkorraldusi, otsustab juba iga ministeerium ise. Plaani järgi ei tohiks ümberkorraldustega ministeeriumite töötajate arv kasvada.


Ministeeriumite ümberkorraldamiseks on vaja muuta 61 seadust, 184 valitsuse määrust ja 250 ministri määrust, ütles eelmisel nädalal riigisekretär Taimar Peterkop.

Peterkop lisas, et töökohta peab ümberkorraldustega vahetama 250 inimest.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 26 May 2023 09:23

https://www.youtube.com/watch?v=mT5ocuo ... reBatsLast
Science Snippets: ENSO Redux, Again
Nature Bats Last
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 26 May 2023 14:52

Kindlalt üks minu lemmiksakslasi :)

https://www.youtube.com/watch?v=RkrqhqR ... khartTolle
What You Can Do about Climate Change | Eckhart Tolle on the Current Ecological Situation
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 27 May 2023 07:49

Meister Echartilt veel üks klipp :)
https://www.youtube.com/watch?v=Dok_LJa ... khartTolle
You Do Not Have a Life - Eckhart Tolle Explains
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 May 2023 19:11

Riigina oleme omadega suht metsas, oleks aeg seda tunnistada.

https://www.err.ee/1608989969/peeter-koppel-inflatsiooni-kiirelt-kontrolli-alla-ei-saa

Aga miks seda siis ei tehta, miks ei kärbita näiteks riigisektorit, kui maksude tõstmine toob kisa ja kära kaasa?

Nad ei tee seda sellepärast, et nad saavad seda mitte teha.


...

Mulle ei meeldi kasutada inglisekeelseid sõnu, aga see on kohutavalt hea sõna - establishment -, ja selle establishmenti arrogantsus ja enesekindlus on võib-olla ka natukene sellised, mis viitavad sellele, et kärpima ikkagi ei hakata, sellepärast et kui kärbime, siis kärbime omasid, kärbime sedasama establishmenti
ja see ei lähe ju mitte.


---

Ma ei tea, mis palgakasvust meedias räägitakse. Pole vahet, millist majandusindikaatorit vaatad, näed sealt ühte korralikku majanduskriisu tulemas, mida võimendab veel maksutõus. Spl ütleb, et kui toolil on rihmad, oleks aeg need kinnitada Eestis.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 27 May 2023 22:30

Soome meedias on viimastel nädalatel kinnisvaraturu olukord uuel tasemele lahti seletama hakatud. Olukord on kehv. Nii kehv, et ka telgitaguseid on otsekoheselt avama hakatud.
Ntx. suurte korterihaldusettevõtete omanike osakaal ja probleemid on peavoolus lahti kirjutatud.
Ntx. said soomlased mustvalgelt teada miks ei "saa" kinnisvara hinnad langeda või neid langetada. Nimelt kinnisvaraettevõtete (suur)omanikud ei saaks siis enam oma laene refinantseerida ja järgnev oleks neile ja kogu toimimisahelale katastrofaalne. Ehk siis pakkuda võib vaid lühiajalisi maksekergendusi, täiendavaid teenuseid (köögimööbel, parkimissoodustus jms.) :HEAD
Nüüd aga ollakse satutud noatera äärmise serva peale ja juhtud võib kõike. Lisaks ka paras lops rahvuslikuke uhkusele... suuri elmispinna kinnisvaraettevõtteid (üürikorteriomanikud) omavad valdavalt Rootsi omanikud. Lugege ise. Mitu nädalat läheb samalaadsete lugudeni meil :?:
https://www.hs.fi/visio/art-2000009610310.html
Teine aga samatõsine või seotud probleem on soomlaste ostuvõime langus. Hetkeseisus on keskmise soomlase ostuvõimekus kiiresti langenud aasta 2009 tasemele. :o
Ehk siis juba sellest piisaks kinnisvarasektori raskuste seletamiseks. Kuidas osta 2023 hindadega kinnisvara kui ostuvõime on langenud aastasse 2009?
https://www.hs.fi/talous/art-2000009615009.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 May 2023 22:56

projekteerija wrote:Mitu nädalat läheb samalaadsete lugudeni meil :?:


Meil saavad kinnisvarahinnad vaid tõusta ... oeh seda irooniat, mitu korda mingi tegelane meedias öelnud, et Tallinnas varsti 3000 euri ruut normaalsus :lol: :lol:

Mul kõik indikaatorid, mis näitavad majanduse seisu sisuliselt vilguvad "alarmstufe rot " stiilis. Kogu see plaanitud maksutõus paneb majandusele lõplikult I'le täpi ära. Ma tõesti vahel tunnen ennast nagu meie kunagine kolleeg siin "Somm Tallinnast". Aga analüütika olnud üks osa minu argiametist ja lihtsalt näed, kuidas riigis asju valesti tehakse.

Et mida siis ? Loobiti meeletult raha turule kui majandus buumis. Siis kui majanduslangus tuleb, tehakse maksutõusud... Riigisektoris 130 000 + veel X peidetud lepinguga tegelasi, mitte midagi ei kärbita. Bürokraatiamasin säilitab täies mahus kõik oma hüved- "tsirkus Barcelona!"

Okei olen suur ja paha ning pessimist, aga milline riik saab olema varsti ühe suurima majanduslangusega - jah Eesti.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 28 May 2023 10:10

spl wrote:Spl ütleb, et kui toolil on rihmad, oleks aeg need kinnitada Eestis.

Aga mida teha siis, kui tool pole kinnitatud?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 May 2023 12:02

Kui meie siin arvame, et Ukraina võtleb oma vabaduse eest, siis lugege allpoolset -- ehk et kelle / mille toetuseks on Eesti maksnud metsikuid summasid:

Ukraina parlamendisaadik – “Me võitleme Uue Maailmakorra eest”
https://vanglaplaneet.ee/blog/2022/03/0 ... orra-eest/

TULEVIK
Digikeskkonna viimistlemine - Universaalsete tehnosüsteemide kultuur - Rahvusriikide ja kohalike institutsioonide kadumine - Mandriosariikide/ühtsuse tekkimine - Universaalsed teadmised ja haridus - Arengureligioon - Abielu ja perekonna kadumine - Piirideta seksuaalsus - Globaalne teadlik tööstus - Üldlevinud digitaalne jälgimine inimesest, − Inimese, looduse ja tuleviku lõplik teaduslik-tehnoloogiline kontroll − maakera päästmise totalitarism.
Lõpmatu inimene
Kohalike kogukondade eetiliste väärtuste ja normide kadumine - Piiramatu seksuaalne vabadus - Abielu ja perekonna kadumine - Liikuvad kodanikud - Üksildaste inimeste gigapoolid - Narkootikumide vabadus, teadlikud tehnikud - Planeetide parv, globaalsed virtuaalsed karjad - Üldlevinud digitaalne kontroll inimese üle, loodus ja keskkond
https://www.sarmela.net/postlocal-culture/
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 May 2023 12:06

Veelkord, ma pole andnud pr Lehtmele Ukraina toetuseks sentigi -- küll aga olen teotanud konkreetseid ukraina naisi ja lapsi Eestis rahaga ja Baltika uute rõivastega ja korralike endal seisma jäänud esemetega. Ka tasub usaldada kiriku liinis liikuvat abi Ukrainasse.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 May 2023 12:13

Eesti RIIGI APARAAT (valitsus, ametnikud) elab üle jõu.

Karm hinnang: Eesti rahandus on hädas ametnike palgaralli tõttu

https://majandus.postimees.ee/7780584/k ... alli-tottu

TSITAAT: Rahvusvahelise valuutafondiga sama meelt on ka Eesti Panga president Madis Müller. «Sarnaselt IMFile teeb ka Eesti Pangale muret, et Eesti riigi kulud ületavad olulised riigi tulusid. Jagan seisukohta, et suur eelarvepuudujääk annab niigi kiirele hinnatõusule hoogu juurde. Kõrge inflatsioon võib omakorda tekitada palgasurvet ja vähendada majanduse konkurentsivõimet. Seetõttu on oluline, et ka eelarvepoliitika oleks suunatud hinnatõusu ohjeldamiseks,» kommenteeris Müller.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 28 May 2023 12:25

Youtube pakkus.
Võibolla on kellelegi see infokild tarvilik.
The Shocking New Truth About CANCER! (Nobody Shares This) | Dr. Thomas Seyfried
https://www.youtube.com/watch?v=2Qd-Iyy ... sseChappus
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 May 2023 21:08

hh wrote:Eesti RIIGI APARAAT (valitsus, ametnikud) elab üle jõu.


Seda tõdemust ma siin pikemat aega jaganud. Sisuliselt karistatakse maksumaksjaid ning erasektorit selle eest, et riik ise ei suuda kulusid piirata. Ma ei tee enam nalja sisuliselt iga paberi jaoks on "ametnik". Kui mäletate Reformi kunagisi lubadusi, kuidas riik õhemaks teha jne. Üks müüt nagu see 5 rikkama sekka jne.

Mis Eestis toimub: sisuliselt meie kallid valitsejad teevad vaikselt Kreekat ! St ametnikke ei koondata, iga ministeerium teeb ennast 10x tähtsamaks kui ta on. Protsesse ei optimiseerita, dubleerivad tööülesanded jne Ajakirjandus võiks välja nõuda, mitu nõunikku riigi palgal, mitu PR esindajat, mitu konsultanti... Hakkame pihta sellest, et miks vaja pidada riigiametnikku, kes ise ei suuda mõelda.

Kõik lõpeb vastu betoonseina sõitmisega, sest majanduskasv tõmbab meie riigi korraliku piduri ja maksutõusud teevad lõpliku hävitustöö.

---

Kuidas oleks pidanud asju tegema, reaalselt pidanuks riik näitama, et tema ka lõpetab laristamise. Konkreetsed plaanid bürokraatiamasina lammutamiseks, mitte mingid X ministeeriumi juurde ja siis toole lihtsalt ümber tõstes. Lolli mängimine lõpeb halvasti !

Ning siis alles maksutõusudest rääkima.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 28 May 2023 21:14

Selle analüüsi jätkuks: sisuliselt suurtootmine Eestis tõmbas täieliku piduri ja paljud pankrotis. Võtame eheda näite: Elektrilevi, tegi rämeda võrgutasude tõusu maratoni, põhjendades seda sellega, et peab kallist kaoelektrit ostma turult. Nüüd börsihinnad vägagi madalat, kas Elektrilevi võrgutasusid langetas !?

Kuna selline ettevõtlusvaenulik keskkond alustades võrgutasudest juba, siis siin pole mõtet tootmist hoida.

---

Kuna kv sektor vedas ka sisuliselt riigikassa laekumisi, siis nüüd on alanud korralik kukkumine. Paljud veel ei taha tunnistada, aga mina soovitaksin võtta riiulist välja kaustik: "PUPU!"
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 May 2023 09:41

https://www.err.ee/1608991454/helenius-pettus-eesti-200-koalitsioonilabiraakijates

Kas mitte Helenius pole üks E200 suurim annetaja, ta saab väga lihtsalt neid mõjutada. Tõmbab kõik annetused 0 !

Eelarvedefitsiidi vähendamine oli Heleniuse töögrupi eestvedamisel üks Eesti 200 valimisprogrammi suuri eesmärke, kuid töögrupi juhi sõnul ei ühti lõplikult otsustatu mitte mingil viisil programmi lisatud mõttega. Heleniuse arvates on tähtsaim vähendada riigiaparaadi, KOV-ide ja teiste riigiasutuste kulusid.

...

„Mitte mingil juhul ei tahtnud me tööjõumakse ja dividendimakse tõsta,“ rõhutas Helenius. Ta meenutas, et ajalooliselt on Eesti suur eelis olnud võimalus välisinvestoritele ja välisettevõtetele öelda: meil on tööjõu- ja dividendimaksud ainult langenud, sest me saame aru, et konkureerime rahvusvaheliselt teiste riikidega. „Nüüd otsustati koalitsiooniläbirääkimistel aga tööjõu- ja divendimakse tõsta. Arusaamatu!“

Ma küll unustasin ära, aga keegi meie foorumlastest ütles kenasti - "Eesti 200 on justkui lihtsalt üks R partei p....sekannikas!" Arvan, et järgmistel valimistel on Eesti 200 uus nimi Eesti 404 ...viimast nalja mõistavad IT inimesed.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 110 guests

cron