Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 11 Feb 2024 16:07

td wrote: kas mäletan Sind kooliajast või mitte? Mina olin Sinu jaoks liiga juntsu siis veel, kuigi kindlasti mitte nii hall kuju.

Mäletan teie lennust päris mitmeid, mõnega käisin kroos trennis, mõnega istusin õpilaskomitees jne. Ega see vanusevahe nüüd nii suur üldse polnud, et kedagi sealt Juntsuks oleksin pidanud. Samas kindel pole, et Sind näo järgi ära tunneks, aga igatahes tore mõelda, et koolivend. Miti raadiosõlmega olin ka ise üksjagu seotud. Tegime paari poisiga algelisi saateid ja teinekord mängisime plaate (Genesist, Yesi jne.), kui lubati. Võimalik, et sattusid kuulama, aga vaevalt, et mäletad. Kord tegime lindudepäeva saadet. Mul oli väike mikrofoniga kassetikas ja tegin intervjuu ornitoloog Heinrich Veromanniga. Tükeldasme selle ära ja vahele lasime muusikat. Pinginaabril oli üks Meloodia plaat, kus oli paar lugu vaikse muusika, linnulaulu ja metsahäältega. Et saatele veidi vürtsi lisada, tegime ise sinna mõningaid "metsahääli" juurde. Eks kohati pingutasime üle. Saate lindistamise ajal väänlesime vahepeal naerukrampide käes, kui keegi mõne erakordselt vägeva metsahäälega hakkama sai (üks praegune professor sealhulgas). Meil oli parajasti matemaatika tund, kui saade "eetrisse" lasti. Ma ise õnneks tunnis ei olnud. Õpetaja Kull ütles lõpuks klassile, et see oli üks lindudepäeva lagastamine. :oops:
neto
 
Posts: 698
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Feb 2024 19:30

See vend ikka täiesti põrunud-pähkel :| Ta hävitab aastakümnetega saavutatud USA välispoliitika, mis sisuliselt hoiab ka USA majandust elus.

https://www.err.ee/1609249947/trumpi-sonul-julgustaks-ta-venemaad-rundama-kaitsesse-mitte-panustavaid-nato-riike
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Feb 2024 20:59

(kustutatud)
Last edited by td on 18 Feb 2024 12:25, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Feb 2024 22:16

Ma saan aru, et suurte on mõnusad lüpsiprojektid lõppenud ja vaja riigi rahalehma jälle lüpsta. Aga kuulge tõesti, hakata miljonit eest bullshitt asju genereerima, kui meil ei leitud õpetajate palgatõusuks raha. Selline jama, isegi sellest rääkimine tuleb lõpetada nüüd ja kohe.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120269383/juhtkiri-riisalo-kratifantaasiate-tarbeks-ei-tohi-raha-anda

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo eestvedamisel pole see aga mitte ainuke helesinine fantaasialend, mis viimastel päevadel meieni on jõudnud. Äsja esitles ta ka mõtet hakata arendama personaalset riiki, milleks esialgu tuleks võtta umbes 200 miljonit eurot laenu. Mis imeloom nimelt on personaalne riik ja milline olemasolev probleem vajab sellise hinnalipikuga plaastrit, pole peale ebamäärase sõnavahu suutnud keegi selgitada. Kuid raha küsida ta juba oskab.

https://www.err.ee/1609248531/riik-plaanib-85-miljoni-euro-abil-tehisintellekti-eesti-ellu-juurutada

Lp "visionäärid" - ma üldiselt ikka soovitan peale viinavõtmist ikka peale ka võtta ja vaadata, mis seisus riik tegelikkuses on. Mingi õhinapõhist kellegi sotsiaalfantaasiat ei tohi hakata maksumaksja raha eest teha.
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 12 Feb 2024 10:16

Juhtus näppu :)
https://www.youtube.com/watch?v=ErcEYmA ... theMasters
Nisargadatta ~ Destruction of the False ~ Advaita - Non-Duality

kui see peaks kedagi huvitama siis Meister Nisargadatta oli Ramesh Balsekari õpetaja
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Feb 2024 10:17

Selle aasta nelja töönädala jooksul on valitsus andnud riigikogus menetlusse seitse seaduseelnõu ja jutu riigikogu suurest töökoormusest võib praegu kõrvale jätta. Aga riigikogus on muidki tegemisi, mis ei edene, kirjutab Uku Toom.

https://www.err.ee/1609250325/uku-toom-jutu-riigikogu-suurest-tookoormusest-voib-kull-korvale-jatta
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Feb 2024 12:42

neto wrote:Õpetaja Kull ütles lõpuks klassile, et see oli üks lindudepäeva lagastamine. :oops:

Vaatasin internetist järele, lugupeetud õpetaja suri 94-aastaselt aastal 2019. Üles kasvatanud 2 tublit poega.
Last edited by td on 23 Feb 2024 05:56, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Feb 2024 13:48

Huvitav, millest kirjutab Trubetsky? (puudub tellimus, maksumüüri taga)
https://arvamus.postimees.ee/7957879/to ... t-ja-jalga

Hiljuti tekkis mul uitmõte, et vana aja ühikud olid ju tekkinud puht praktilisest vajadusest: toll ja jalg olid just sobilikus suurusjärgus. Seevastu SI-süsteem pakub asemele kunstlikud ühikud, millel praktilise eluga on vähe pistmist (see on muidugi hea, et on ühine standard, mis ühildub muude füüsikaliste suurustega kergesti). Meetermõõdustiku kasutuselevõtt langes ühte Prantsuse Revolutsiooniga, vanu ühikuid (jalg, toll jne.) kutsutakse impeeriumi ühikuteks (imperial units). Kas tänane maailm oleks parem, kui praktilised ühikud (jalg, toll) oleks alles, aga SI süsteemi asemel oleks need ühendatud omavahel teistsuguste koefitsientidega. USA kultuuriruumis see jätkuvalt veel nii ongi, aga pole võimalus end seada sinna kultuuriruumi.

Ja siis on huvitav mõelda ka sellest, et paljud füüsikalised suurused koosnevad tegelikult põhiühikute (pikkus, mass, aeg, ainehulk, temperatuur, voolutugevus jne.) kombinatsioonidest. Sügavama huvi korral vt. lk. 9 ja sealt edasi, eriti aga lk. 14-15 (ärge laske end segada võõrastest sümbolitest, nendega tuleb lihtsalt harjuda, matemaatika on keel, ei enamat):
https://dspace.ut.ee/server/api/core/bi ... 0c/content

Seega põhiühikud on meeter m, gramm g, sekund s, amper A jt.
Njah, kes oleks osanud lambist arvata, et elektriline pinge sisaldab endas lisaks voolutugevusele (ja massile) ka pikkust ruudus ja aega kuubis:
sagedus: s^-1
jõud: m * g * s^-2
rõhk: m^-1 * g * s^-2
energia: m^2 * g * s^-2
võimsus: m^2 * g * s^-3
elektriline takistus: m^2 * g * s^-3 * A^-2
elektriline pinge: m^2 * g * s^-3 * A^-1

Sama saab muidugi teha ka jalgade, naelade ja mingi süsteemivälise ajaühikuga, olemus ei muutu.

Huvitav lugu juhtus aastal 1999, kui kaotati orbiidi planeeritud korrigeerimise käigus side kosmosesondiga Mars Climate Orbiter. Hilisemal uurimisel selgus, et erinevad töögrupid olid kasutanud erinevaid mõõtühikuid: NASA töögrupp kasutas jõuimpulsi ühikuna rahvusvahelist SI-süsteemi (N・s), sondi tootja Lockheed Martin aga USA ühikutesüsteemi (lbf・s), mistõttu saadi ca 4,45 kordne erinevus planeeritud ja tegeliku tulemuse vahel.

Ja huvitav on ka meelde jätta, et peale päikeseööpäeva on veel täheööpäev, mis on pisut lühem, kuna tähtedelt vaadatuna teeb Maa aastas ühe pöörde rohkem. Sellest fenomenist on Veritasium rääkinud ühes oma videos ehk kuidas õppejõud eksisid ülikooli sisseastumiseksameid koostades:
https://www.youtube.com/watch?v=FUHkTs-Ipfg
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Feb 2024 15:29

#Faktoid

Veel üks võimalus demonstreerida oma õhukest (või ka sügavat) kultuurikihti.

"Qu'ils mangent de la brioche" ehk "Las nad söövad siis kooki"

Brioche on rohkelt võid ja muna sisaldav kukkel, mis oli tol ajal kättesaadav vaid rikkamatele. Tsitaati mainib esimest korda Jean-Jacques Rousseau oma autobiograafilises teoses "Les Confessions" aastal 1765, mis avaldati alles peale tema surma, aastal 1782. Seal räägib ta ühest vürstinnast, kes olla kasutanud seda väljendit ühe näljahäda ajal juba palju aastaid tagasi. Ta ei täpsustanud, kes see võis olla, kuid arvatakse, et see võis olla Maria Teresia (1638-1683), kes oli Louis XIV ehk Päikesekuninga naine ning olemuselt tõeline infanta (Hispaania kuninga tütar). See naisterahvas oli ihaldatud printsess, sest tema kosimisega oleks saanud kaasa ka kuningriigi. Aga 1657 tekkis teine troonipretendent (sai omale venna) ja tema tähtsus seetõtttu vähenes. Päikesekuningas ja infanta olid omavahel nõbud, abielu sõlmiti suures osas poliitilistel põhjustel (rahu sõlmimine Hispaaniaga). Esialgu elas noorpaar õnnelikult, väidetavalt pruut armus esimesest silmapilgust, hiljem kirjeldatakse aga tema tundeid kui õnnetut armastust, sest kuningal oli palju armukesi. Aga kaasaegsed teavad rääkida, et kuningas veetis vähemalt veerandi oma igast ööst kuni naise surmani siiski koos temaga ühes voodis, vaatamata armukestele. On kirjeldatud häbiväärset juhtumit, kus Päikesekuningas sõitis oma tõllas sõjakäigule koos oma seadusliku naise, vana armukese ja uue armukesega. Teda kirjeldatakse kui väga häbelikku ja naiivset, oma väikese jässaka kehaehituse ja halbade hammaste tõttu ei peetud teda ilusaks, tema huvisid peeti pinnapealseiks (koerad ja kaardimäng raha peale, kääbuste ülalpidamine õukonnas), prantsuse keelt ta päriselt ei omandanudki, laskis tuua endale teenrid oma kodumaalt Hispaaniast. Talle maitses kuum kakao ja sellega tõi ta selle joogi laiemalt Prantsusmaale. Huvitaval kombel sai ta väga lähedaseks oma ämmaga, selle põhjus võis olla ühine kiindumus katoliku usku ja heategevus. Ta täitis meelsasti rituaali, milleks oli vaeste inimeste jalgade pesemine. No kas selline inimene siis tõesti võis rääkida koogist-saiast sellises võtmes?

Hiljem on seda kõnekäändu omistatud ka Louis XV tütardele: Victoire ja Sophie.

Igatahes, tsitaati ei seostatud kunagi Marie Antoinette'iga tema eluajal. Kui Rousseau seda tsitaati oma raamatus mainib, oli Marie kõigest 10-aastane ja elas jätkuvalt oma lapsepõlvekodus Viinis. Ta abiellus Prantsuse kuningaga alles 5 aastat hiljem. Tema eluajal oli Prantsusmaal kaks leivakriisi: 1775 ja 1788. Ta osales aktiivselt näljahäda leevendamisel.
Valeinfo levis esimest korda aastal 1843, kui seda mainis prantsuse kirjanik Alphonse Karr.

Niipalju siis kirjanike usaldusväärsusest.

(allikas: rootsikeelne Wikipedia; huvitav, et rootslastel on Louis asemel Ludvig)
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Feb 2024 17:56

#Demagoogia #Propaganda

Karol Kallas on tuntud oma tabavate tõlgete poolest. Seekord aga "limited hangout" vaste ei ole vist päris see.
https://objektiiv.ee/karol-kallas-mis-o ... -pestakse/

Väljanäitus on justkui selline pikemaajaline eksponeerimine, väljapanek on selline lühem eksponeerimine, et tähelepanu ära tõmmata.
väljanäitus, väljapanek, eksponeerimine, demonstratsioon, näitamine
avalikustamine, ilmsikstegemine, paljastamine, lahti koorimine, alastamine
paljastus, lekitamine, leke

"Piiratud" pole ka mitte kõige parem. Eesmärk on ju mitte liiga palju paljastada, säästa. Võibolla hoopis:
kasin, kehv, ahas, ahtake, kitsik, puudulik, ebapiisav, pisku, napp?
raatsimatu, ihne, kooner?
säästev, säästlik? hädapärane, hädapärast?
terahaaval, kildhaaval, jupphaaval, raasuhaaval, vähehaaval?
varjav, peitev, salatsev, peidutav, moondav, maskeeriv?

limited hangout => peitev paljastus?
Püütakse ju minimaalselt infot jagada, eesmärgiga varjata põhiideed. "Peitev paljastus" sisaldab ka oksüümoroni, mis alati tekitab elevust.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 12 Feb 2024 18:08

td wrote: Teine hästi tubli matemaatikaõpetaja oli Igor Holts. Tagantjärele hinnates: hästi kompenseeritud nohik. 8-) Ta oskas matemaatikast rõõmu tunda ja seda rõõmu ka teistele jagada Tavalised nohikud nohisevad suurest õnnest ja erutusest omaette. Arvan, et tema pani nii mitmedki keskpärasemad poisid õhinaga mata ülesandeid lahendama.

Kas nüüd just õhinaga lahendama, aga tema ajal oli minulgi mata 5. Kulliga oli pidev võitlus, et veerandiks 4 kokku saada. Holts seletas tõesti hästi ja pani klassi ennast jälgima-kuulama.

Aga jah, ega meil õnneks tõeliselt vastikuid õpetajaid koolis polnudki. Kindlasti olid mõned, keda osad kartsid, isegi vihkasid, aga üldiselt oli tubli õpetajate kollektiiv. Selles mõttes on muidugi põhjust tänulikkuseks.
neto
 
Posts: 698
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 12 Feb 2024 18:42

neto wrote: Pinginaabril oli üks Meloodia plaat, kus oli paar lugu vaikse muusika, linnulaulu ja metsahäältega. Et saatele veidi vürtsi lisada, tegime ise sinna mõningaid "metsahääli" juurde. Eks kohati pingutasime üle. Saate lindistamise ajal väänlesime vahepeal naerukrampide käes, kui keegi mõne erakordselt vägeva metsahäälega hakkama sai (üks praegune professor sealhulgas). Meil oli parajasti matemaatika tund, kui saade "eetrisse" lasti. Ma ise õnneks tunnis ei olnud. Õpetaja Kull ütles lõpuks klassile, et see oli üks lindudepäeva lagastamine. :oops:

8-) Mis lagastamine...Õpilased näitasid, et lindudepäev omas mingit tähendust ja jäi kindlasti meelde...Kehvem lugu oleks olnud siis kui lindutepäevast oleks saanud ühtede teiste "lindude"teema.
Igal juhul ei elatud sellises maailmas nagu see, mis toimub praeguses koolis. Hetkel saadaks sellist vigurit õpetajatepoolne aplaus... :lol: Eilses Vikerraadio loos kaks õpetajat jõudsid päris hoiatavate teadeteni - olukorrast päriselukoolides ja laste peades.
Ei pea kuulama - nunnus stiilis lugu. Kaks vanemat õpetajat (üks juba pensionär) lihtsalt räägivad nüüdse kooli ja koolinoorte probleeme lahti. Tegid aga seda nii hästi ja avavalt, et täna mitu korda sattus kõrva-silma viiteid - äramainimisi nende õpetajate poolt välja toodud probleemkohtadele.
https://vikerraadio.err.ee/1609236038/e ... -teine-ema
Soome ühiskonnas on probleemiks kujunenud samad teemad. Aga ka see, et lisks eespool mainitud õpetajate poolt äramainitud lõhedele on lõhed tekkinud ka noortel sugudepõhiselt.
https://yle.fi/a/74-20073201
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 12 Feb 2024 19:12

projekteerija wrote: Soome ühiskonnas on probleemiks kujunenud samad teemad. Aga ka see, et lisks eespool mainitud õpetajate poolt äramainitud lõhedele on lõhed tekkinud ka noortel sugudepõhiselt.
https://yle.fi/a/74-20073201

Tänud, projekteerija, toetava sõna eest! Muidugi on olnud veidi häbi, kui keegi minu loomingu kohta on kunagi öelnud "lagastamine". ;)

Lõhe Soome ühiskonnas jah suureneb. Eks Soome presidendivalimiste tulemused näita selgelt sama asja. Ma olin ebameeldivalt üllatunud, kui suur hulk soomlasi oleks eelistanud presidendina näha rohelist homomeest. Usun, et suure osa Haavisto häältesaagist andsid just need vasakliberaalsed noored naised. Heteromehed ja vanemad naised hääletasid arvatavasti Stubbi poolt.
neto
 
Posts: 698
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Feb 2024 01:18

neto wrote: Ma olin ebameeldivalt üllatunud, kui suur hulk soomlasi oleks eelistanud presidendina näha rohelist homomeest. Usun, et suure osa Haavisto häältesaagist andsid just need vasakliberaalsed noored naised. Heteromehed ja vanemad naised hääletasid arvatavasti Stubbi poolt.

Kui palju üldse poliitikud reklaamivad ennast enne valimisi kui rohelist homomeest, pigem ikka kui "ühiskonna ühendaja", "kõigi gruppide eest seisja", "säästva arengu pooldaja". Alles peale valimisi tuleb tegemistes välja, mida nende sõnade taga silmas peeti.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Feb 2024 01:30

#MGTOW
Attachments
So long, Forrest.jpg
So long, Forrest.jpg (31.91 KiB) Viewed 2700 times
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2024 15:28

Vannun ja mitte vähe. Tuleb meil mulle Telialt, hinnatõus ... ülla ülla. Vaatan palju siis kokku on minu paketiga: > 110%

Nüüd nagu shrinkflation kaubanduses, kasutavad telekomid trikki, et "kaotame ära paketi" või ühtlustame. Tulemuseks räme hinnatõus. Olen olnud Telia klient vist nende algusest peale, aga nüüd tunnen, et kriitiline piir saavutatud.

Mulle ei meeldi "sunnitud" valikud, uskuge või mitte, kasutan nutitelefoni ülimalt vähe neti jaoks.
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Feb 2024 16:06

Mida Sa siis teed (peale vandumise)?
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 13 Feb 2024 16:58

On olnud kuulda, et krapsakam osa (eesti)ühiskonnast on proovinud nendele küsimustele toetudes arutleda.
Enamasti sumbub arutelu "my facts and your facts" tasemelt teadagi kuhu, aga igaljuhul õnn kaasa :)

https://objektiiv.ee/fookuses-stratkomi ... sendamine/

Tucker Carlsoni intervjuule Venemaa presidendi Vladimir Putiniga järgnenud reaktsioonid kõnelesid lääne stratkomi käekirjast, mille eesmärgiks on tekitada ühiskondlik kliima, kus inimese mõtlemine on halvatud või halvimal juhul suisa asendatud "õigete" refleksidega. Saates "Fookuses" arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Feb 2024 17:20

"Objektiiv" jääb ka poole peale: dihhotoomia (kas üks või teine valetab/sigatseb) vs. kahepoolne ambivalents (mõlemad võivad valetada/sigatseda ja samal ajal ka osaliselt õigust rääkida).

Sellel "Objektiivi" ambivalentsel käsitlusel on samuti puudused, mida tuleks silmas pidada:
1) ambivalentsuse tunnistamine tähendab hägustumist, ka eesmärgistatud hägustamist: mudases vees on parem kala püüda, oma agendat ajada
2) oht dihhotioomia paljastamisel unustada teised mõõtmed (tähelepanu suunamine vasakult paremale): kui räägitakse kahest ainuvõimalikust teest: kas minna vasakule või paremale. Unustatakse (kogemata või sihilikult) ära teised võimalused:
- liikuda üles või alla
- liikuda edasi-tagasi
- lihtsalt peatuda, keerata end näoga mingisse suunda või ka mitte keerata, kallutada end teatud suunas (etta-taha, paremale-vasakule)

Seega, ei väsi kordamast, et loogikas on kahte tüüpi termineid:
• kontradiktiivsed ehk vasturääkivad, mis moodustatakse eesliitega mitte: mitte-vasemale tähendab ühtlasi ka üles, tagasi vms.
• kontraarsed ehk vastupidised, mis on täpne vastand, millel puuduvad teised võimalused: paremale
Küllap sõltub ka kontekstist, kuhu see termin maandub (mõnikord ongi võimalik liikuda ainult paremale-vasakule, isegi peatuda ei saa). Aga väitlustes võib üsna kergesti sattuda sellele lihtsustamise teele (karbisisene mõtlemine kuulub ka siia). Lihtsustamine võib olla ka sihlik: "meil on ainult kaks teed, kumma me siis valime?" Nt. poliitikute pöördumises rahva poole vms.

----
Saates puudutatakse ka ajalehtede juhtkirjade teemat. Tekkis mõte, et
- juhtkirju peetakse ühiskonnale olulisemaks kui tavalisi ajaleheartikleid
- samas, juhtkirjadel puudub avalik autorlus (kas juhtkiri on toimetuse kollektiivne sünnitis või peatoimetaja nö. ekspertarvamus?)
Seetõttu, kas see juhtkirjandus pole äkki liialt ülehinnatud žanr? Pean silmas, et ühe inimese (anonüümne) ekspertarvamus on enamasti vähem adekvaatsem kui mitme eksperdi kollektiivne arvamus, kus on saavutatud konsensus. Konsensuse saavutamise meetodeid on mitmeid ja need on kirjas protsessijuhtimise õpikutes. Arvamus aga iseenesest ei ole midagi ainulaadset, meil kõigil on see. Omaenda arvamus aga tundub õigem kui teiste oma.
roosash.png
roosash.png (3.06 KiB) Viewed 2647 times
Last edited by td on 13 Feb 2024 18:13, edited 4 times in total.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 13 Feb 2024 17:48

Kõik õige.
Julgeksin pakkuda, et juurpõhjus "poole peale" jäämisel on teistlik vundament :) aga ka auditooriumi piiratus, vähemasti Varro puhul.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Feb 2024 17:53

Ei julge selles osas kaasa arvata. Ma olen Varro seisukohtadest nii aru saanud, et Tõde = Jumal (lisaks muudele omadustele). Ülima tõe otsimine seega jumaliku otsimine (annab suure motivatsiooni seda teha). Ei tea, tõesti ei julge midagi arvata.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 13 Feb 2024 18:22

td wrote:Ei julge selles osas kaasa arvata. Ma olen Varro seisukohtadest nii aru saanud, et Tõde = Jumal (lisaks muudele omadustele). Ülima tõe otsimine seega jumaliku otsimine (annab suure motivatsiooni seda teha). Ei tea, tõesti ei julge midagi arvata.


Ei ei, ikka vastupidi ja ikka sedasi, et Jumal = Tõde ja niimoodi see kontseptsiooniküpsis veereb :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2024 20:06

Mis ma oskan selle kohta öelda, teate ausalt ei oskagi midagi öelda. Kes neid riigi IT projekte juhib või pigem ei juhi? Kas lõpetaks nüüd selle raharaiskamise ära.

https://www.err.ee/1609251984/ministri-sonul-pole-mriigi-esialgseks-variandiks-kulutatud-800-000-eurot-maha-visatud

MRiigi rakendus, millega kodanik peaks saama ametiasju ajada, ei ole siiani valmis. Majandusministeerium otsustas loobuda esialgsest variandist, millele kulus 800 000 eurot.
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2024 20:11

Mida ma rääkinud kuldsest lüpsilehmast !


https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120269876/eesti-200-suur-plaan-toi-kaasa-suudistuste-laviini-minister-vannun-kasi-piiblil-et-ma-pole-korrumpeerunud


Kõik eespool kirjeldatu on aktiveerinud küünikud, kes leiavad, et kogu Eesti 200 poliitikute jutt personaalsest riigist on vaid selleks, et leida võimalus liigutada raha riigieelarvest partei suurtoetaja Priit Alamäe taskusse

...

Tõepoolest – Nortal tegeleb avaliku sektori IT-arendustega. Eestis on viimase viie aastaga võidetud 273,2 miljoni euro eest riigihankeid.

Tõsi, kõiki töid pole veel teostatud. Mõned raamlepingud õnnestub täita ka piirhinnast märksa odavamalt. Nii on riik reaalselt Nortalile üle kandnud vaid 65 miljonit eurot.


...

IT-ekspertide seas tekitab personaalriigi plaan küsimusi aga hoopis tehnilisematel põhjustel. Nad ei saa lihtsalt aru, miks seda vaja on.

Raha peaks kulutama hoopis muuks kui uute vidinate ning teenuste loomiseks. Nad leiavad, et e-riik on tegelikult sisuliselt valmis. Kõik vajalikud teenused on olemas. Edasi peaks tegema tööd, et need mugavamaks muuta, mitte pidevalt uusi kalleid vidinaid juurde looma.
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Feb 2024 21:01

spl wrote:Mida ma rääkinud kuldsest lüpsilehmast !

antud juhul lhv foorumis paktakse välja selline skeem:
Attachments
E200 plaan.jpeg
E200 plaan.jpeg (19.08 KiB) Viewed 2615 times
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Feb 2024 22:07

Tesla ajastu hakkab vist tõesti mööda saama... Aktsia viitab ka natuke sellele.

https://www.theregister.com/2024/02/13/tesla_cybertruck_rust/
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Feb 2024 00:08

Dostojevski "Idioot", Mosfilm aastast 1958
https://www.youtube.com/watch?v=qn8G-RYyfrM
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2024 08:59

Mäletate, kus varem rääkisin, et suurtel ka rahavood korralikult vähenenud. N- li kõrvad paistavad kõikjalt sealt.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120269885/eesti-200-ja-200-miljonit-eurot-erakonna-suurannetaja-huvidest-sai-riigi-visioon

https://www.err.ee/1609252386/epl-eesti-200-personaalse-riigi-visioon-parineb-suurannetaja-firmast

Selline raharaiskamine ei tohi ealeski läbi minna, sest nagu kõik profid, keda ma tunnen, ütlevad ühest suust: "selline hind ja millist probleemi siis ikkagit täpsemalt lahendakse!"

---

Rääkida 200 miljoni ahjust põletamisest hetkel, kus meie haridussektor on kollapsi lävel on täiesti süüdimatu. 17 euri palgatõus 8-) Ei suudetud isegi 10 miljonit leida.
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 14 Feb 2024 11:18

td wrote:Dostojevski "Idioot", Mosfilm aastast 1958
https://www.youtube.com/watch?v=qn8G-RYyfrM


Paneme Sinu lingitud ajatu meistriteosega haakuma ühe teise meistri loenguvormis teose mis kirjeldab idioodiks olemise võimalikkust- võimatust rahvusvahelises geopoliitikas mis omakorda teadagi moodustub hegemoonide kõrgseltskondade pehmelt öelda keerulistest ilmatunnetustest.
https://www.youtube.com/watch?v=takl4fe ... nnel=NDISC
War and International Politics | John Mearsheimer

Millegipärast tahtis linkimist :)
https://www.youtube.com/watch?v=JE8taOW ... el=BEKNOWN
Defeat - Kahlil Gibran
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2024 11:30

E200 hääbumist ma ammu ennustasin, olla lihtsalt truu p...sekannikas Reformierakonnale = surm. Aga sotsid panevad ka varsti Reformierakonnast mööda. Ma ei tea, kas R partei ei peaks juba suuri kriisikoosolekuid pidama. Sest kui oma tegevusega lased reitingu nii alla, siis 2027.a pole mõtet imesid ka oodata enam.

https://www.err.ee/1609252158/norstati-kusitlus-isamaa-toetus-tousis-rekordkorgele
spl
Site Admin
 
Posts: 21214
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests